Forum Budowlane » Projekty domów

Projekt domu do 100 mkw pow użytkowej?

    • 54 wpisy
    14 października 2014 13:42:41 CEST

    Witajcie, ostatnio zacżąłem przeglądać projekty do 100 metrów i przyznam , że mam dość duże wymagania: w miare duży salon, pokój na parterze, ale również 3 pokoje na poddaszu,, 2 łazienki, na dole i na górze, bez garażu...  no i okazało się że wybór nie jest zbyt duży. Dużym problemem był wybór ogrzewania, bo jak okazało się kotłownia zgodna z normami na paliwo stałe musi być  na 10 mkw- jak pokój no i dach dwuspadowy, itd.

    Ta kotłownia nie daje mi spać , bo  z kotłownią gazową to znalazłem kilka, ale kotłownia na paliwo stałe- taka prawdziwa, by nie było problemów przy odbiorze budynku- to już jest problem. Wiem że u nas w gminie podchodszą rygorystycznie do tematu odbioru, ale pewnie zrobię 2 kominy w tej mojej kotłowni i po odbiorze budynku zamontuje jescze jeden piec? A WY JAK ZROBILIŚCIE?

    • 7 wpisy
    13 listopada 2014 11:54:36 CET
    Hej :) mnie też podobają się niewielkie domy domy takie do 100m kw. Ostatnio sporo rozglądam się za takimi projektami i faktycznie nie jest łatwo znaleźć idealne rozwiązanie :) My z Mężem stawiamy raczej na parterowy domek. Mamy kilka przykładowych projektów, które mogłyby Cię zainteresować- na stronie kreodomu jest dużo ciekawych projektów
  • 14 listopada 2014 15:32:23 CET

    Cześć A co myślicie o tym domku? DOM AF7-72. Bardzo mi się podoba. Co wy na to?


    Ten wpis został zmieniony przez Usunięty Członek w 14 listopada 2014 15:33:13 CET"
    • 54 wpisy
    17 listopada 2014 15:37:50 CET
    zestawienie kolorów super,ale funkcjonalność jest bardzo ważna

  • 18 listopada 2014 14:24:43 CET
    Dużym plusem w projekcie DOM AF7-7 jest duża kotłownia. Dobrym rozwiązaniem byłby dodatkowe drzwi na zewnątrz w kotłowni.
    • 1 wpisy
    28 listopada 2014 16:22:29 CET

    Witam wszystkich:-)  ja takze szukam domu o pow. ok100 m lecz domy z poddaszem sa po prostu malenkie i ciasne,naprawde dobrym rozwiazaniem sa domy parterowe choc metraz ten sam to przestrzen wydaje sie wieksza, luzniejsza. Nie wspominajac juz o licznych oszczednosciach przy budowie, strop, schody samo wykonczenie tych pokoi w poddaszu jest bardzo kosztowne. Dodatkowo takie pokoje latem sa okropnie gorace, po 3-4 latach kiedy welna mineralna sie zestarzeje i zniszcza ja gryzonie trzeba myslec o klimatyzacji,mocno nagrzewajacy sie dach da nam sie we znaki. Oczywiscie jecli ktos dysponuje niewielka dzialka najlepszym rozwiazaniem jest domek z poddaszem, jesli jednak mamy sora dzialke dom parterowy naprawde swietnie sie sprawdza

  • 4 grudnia 2014 17:27:17 CET
    znalazłam całkiem fajne projekty parterowe
    DOM AP1-17
    DOM CK1-83
    DOM OZ8-88
    DOM ST4-86
    DOM TT1-10
    DOM DS2-73
    • 53 wpisy
    11 lipca 2019 13:33:16 CEST
    Instalacje alarmowe i systemy monitoringu ABAKS SYSTEM to najlepszy sposób ochrony nieruchomości przed włamaniem i napadem.

    Zajmujemy się kompleksowymi usługami z zakresu elektronicznych systemów zabezpieczeń.

    Oferujemy profesjonalny dobór elementów systemu, bezpłatne analizy i konsultacje a także wycena oraz dojazd do klienta.

    Wejdź i zobacz co możemy Ci zaproponować.



    • 3 wpisy
    23 listopada 2019 21:55:04 CET
    Ostatnio sama przeglądam dużo projektów MG Projekt ma kilka projektów do 100, myślę, że warto je sprawdzić przed podjęciem decyzji

Szybka Odpowiedź