Forum Budowlane » Koszty budowy domu

klopoty ze spalaniem

    • 11 wpisy
    27 lipca 2018 13:46:13 CEST

    Jak spalac czysto wegiel dużo się mowi ze tak powinno się spalac ale nikt nie mowi jak osiagnac taki efekt. Mam nowy kociol na ekogroszek i trochę dymie nie wiem jak poradzić sobie z tym problemem

    • 9 wpisy
    31 lipca 2018 14:19:29 CEST
    dobry kociół 5 klasy i wysokoenergetyczy oczyszczony ekogroszek do 28 MJ kg. Taki ma tylko węgiel sztygar. Z mojego komina nie wylatuje żaden dym. Czyściutko – gorna metode spalania stosuje
    • 84 wpisy
    2 sierpnia 2018 11:57:13 CEST

    lepiej pomyśleć o takich rozwiązaniach jak pompa ciepła tam nic się nie spala i nie ma problemu jak palić aby było ekologicznie.

    • 103 wpisy
    30 sierpnia 2018 13:38:37 CEST
    Witam,

    Podczas spalania każdego rodzaju paliwa stałego zachodzi emisja trujących zanieczyszczeń do atmosfery, również gdy nie jest widoczny dym wylatujący z komina. Wpływa to znacząco na pogorszenie jakości powietrza w otoczeniu budynku. Dlatego warto zastanowić się nad wyborem bardziej ekologicznego rozwiązania, jak pompa ciepła lub gazowy kocioł kondensacyjny. Podczas pracy pompy ciepła nie zachodzi proces spalania, tylko zjawisko przemiany termodynamicznej, więc nie występuje żadna emisja zanieczyszczeń w obrębie budynku. Dzięki temu do atmosfery nie trafia dwutlenek węgla oraz pyły PM10 i PM2,5, które to mają bezpośredni wpływ na powstawanie smogu. Natomiast spalanie paliwa gazowego emituje znacznie niższą ilość dwutlenku węgla, związków siarki oraz praktycznie nie emituje pyłów.
    Przy okazji zachęcam Państwa do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się wszystkie informacje odnośnie pomp ciepła z rodziny Bosch Compress:
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Junkers-Bosch
    • 585 wpisy
    3 października 2018 08:34:08 CEST
    No to moze zwróć również uwagę na dobrej jakości ekogroszek który spełnia wymogi ustawy przeciwsmogowej.

Szybka Odpowiedź