Forum Budowlane » Projekty domów

Projekt domu z myślą o przyszłości

  • 29 maja 2019 12:23:12 CEST

     

    Witajcie, 

    dzisiaj trochę o podstawach, czyli o tym, jaki projekt domu wybrać, by był energooszczędny i dostosowany do tego, by w przyszłości spełnić oczekiwania i być gotowym na nowe technologie. 

    Jedną z kluczowych decyzji, przed jakimi staje inwestor planując budowę domu jest wybór projektu. Powinien on być dostosowany przede wszystkim do potrzeb przyszłych domowników oraz wymagań działki, na której ma stanąć dom. Wybierając projekt domu z pewnością warto kierować się również przyszłymi kosztami jego użytkowania. Stanowią one bowiem główne obciążenie rodzinnego budżetu.
    Szacuje się że 2/3 kosztów związanych z utrzymaniem domu to wydatki ponoszone na jego ogrzewanie. Dlatego już na etapie wyboru projektu domu warto postawić na rozwiązania, które ograniczą straty ciepła z budynku i jego zapotrzebowanie na energię.
    Więcej w kolejnym materiale firmowego bloga Viessmann na stronie głównej

    Pozdrawiam!


    Ten wpis został zmieniony przez Konsultant Viessmann w 29 maja 2019 12:26:10 CEST"
    • 192 wpisy
    17 czerwca 2019 10:43:28 CEST

    To prawda, że budowę energooszczędnego domu rozpoczyna się tak naprawdę już na etapie projektu. Najlepiej, by miał prostą bryłę, zbliżoną do sześcianu i pozbawioną elementów konstrukcyjnych, jak balkony czy podcienia, gdyż są one źródłem mostków termicznych. Takie budynki o nieskomplikowanych kształtach są łatwe w ocieplaniu, a solidna warstwa termoizolacji to podstawa energooszczędnego domu.

  • 19 czerwca 2019 15:43:18 CEST
    erzecznikkt napisał/a:

    To prawda, że budowę energooszczędnego domu rozpoczyna się tak naprawdę już na etapie projektu. Najlepiej, by miał prostą bryłę, zbliżoną do sześcianu i pozbawioną elementów konstrukcyjnych, jak balkony czy podcienia, gdyż są one źródłem mostków termicznych. Takie budynki o nieskomplikowanych kształtach są łatwe w ocieplaniu, a solidna warstwa termoizolacji to podstawa energooszczędnego domu.

    Ponadto, prosta bryła dachu to również spore oszczędności. Tak samo rezygnacja z komina, kotłowni, składu opału - ekonomiczniej, efektywniej wykorzystane i zagospodarowane miejsce - same zalety. 

    Może inwestorzy przekonają się że prosta bryła tez może być atrakcyjna, elegancka... na topie :)

    • 1 wpisy
    25 czerwca 2019 13:26:35 CEST

    Oglądałem projekty na różnych stronach, tak naprawdę bez dobrego biura projektowego nie ma co samemu działać. Ja projekt daje pracowni projektowej a0pracownia żeby sprawdzili i mają go przerobić. Już na starcie pokazali mi sporo błędów... Jeżeli dom ma faktycznie spełniać wysokie standardy to trzeba to zlecić komuś co się na tym zna...

  • 25 czerwca 2019 15:16:42 CEST
    perkity napisał/a:

    Oglądałem projekty na różnych stronach, tak naprawdę bez dobrego biura projektowego nie ma co samemu działać. Ja projekt daje pracowni projektowej a0pracownia żeby sprawdzili i mają go przerobić. Już na starcie pokazali mi sporo błędów... Jeżeli dom ma faktycznie spełniać wysokie standardy to trzeba to zlecić komuś co się na tym zna...

    I zapadła już jakaś decyja?

    Jaki to będzie budynek? prosta bryła, bez komina? Czy jednak komin?

    • 9 wpisy
    28 czerwca 2019 11:01:29 CEST

    Jednym z istotnych elementów, który nie został do tej pory poruszony, to zmniejszenie strat ciepła przez okna. Należy zwrócić szczególną uwagę na szczelność okien, bo mogą powodować straty energii nawet o 35%. Z lepszej jakości okien warto polecić Schuco Living. Rozmawiałem o nich ostatnio w salonie firmy Jezierski i mówili, że uszczelnienia w tym systemie zachowują swoje właściwości nawet przez cały okres użytkowania.


    Ten wpis został zmieniony przez piotr9489 w 28 czerwca 2019 11:01:54 CEST"
    • 3 wpisy
    14 sierpnia 2019 22:09:55 CEST

    Dzisiaj chyba większość domów jest już tworzona z myślą o przyszłości. Tak, żeby były one funkcjonalne i przytulne. Wiem, coś na ten temat, bo przeglądam właśnie projekty domów na stronie . Nawet teraz fajną jest tam promocja -20% na projekty.


    Ten wpis został zmieniony przez adelita w 14 sierpnia 2019 22:10:33 CEST"
    • 80 wpisy
    27 sierpnia 2019 18:56:47 CEST

    ostatnio znalazłem ciekawy projekt w pracowni MGprojekt - Biba można go budować w dwóch etapach. Pierw dół a później górę. Z zewnątrz łączy nowoczesność z tradycyjną bryłą. 


    Ten wpis został zmieniony przez Antek89 w 6 września 2019 14:58:51 CEST"
    • 13 wpisy
    24 września 2019 14:12:52 CEST
    Antek89 mozesz podrzucic jakis link? Bo nie wyobrazam sobie, jakims dachem konczy sie 1 etap budowy czy jak?
    • 1 wpisy
    11 października 2019 13:11:53 CEST

    My z żoną bardzo długo nie mogliśmy poradzić sobie z wyborem projektu. Każde z nas miało inne wyobrażenie o naszym domu. Ale jednego byliśmy pewni - że chcemy, by ten dom był energooszczędny i dostosowany właśnie do potrzeb domowników (czyt. naszych późniejszych dzieci). W końcu wybraliśmy firmę JW Budownictwo, ze względu na piękny projekt i super rozwiązania jakie proponowali. Sprostali wszystkim wymaganiom - naszym i (już teraz) naszych szkrabów.


    Ten wpis został zmieniony przez hubertgo w 11 października 2019 13:12:14 CEST"
    • 192 wpisy
    17 października 2019 12:15:47 CEST

    To bardzo ważne, by w projekcie nowego domu uwzględniać rozwiązania energooszczędne. Wiele osób obawia się, że zwiększy to koszty realizacji inwestycji i ogranicza się do niezbędnego minimum wymaganego prawem budowlanym. Warto jednak pamiętać, że ten koszt się zwróci w postaci niższych rachunków, tym bardziej, że ceny energii będą rosnąć. Podstawą jest szczelne ocieplenie budynku, które stanowi zaledwie kilka procent wszystkich kosztów budowy domu, dlatego warto zainwestować w dobrej jakości styropian grafitowy o współczynniku lambda 0,031. Teraz są dostępne jego różne odmiany, które umożliwiają stworzenie szczelnej warstwy ocieplenia od fundamentu po dach, można je znaleźć na stronie Knauf Industries.


    Ten wpis został zmieniony przez erzecznikkt w 17 października 2019 12:16:25 CEST"
    • 3 wpisy
    23 listopada 2019 21:51:28 CET
    Zastanawiam się nad wyborem projektu, w dzisiejszych czasach warto brać pod uwagę rozwiązania energooszczędne, ja zastanawiam się nad Co myślicie o tym projekcie?
    • 2 wpisy
    27 listopada 2019 13:21:37 CET
    Niewątpliwie przy budowie domu energooszczędnego istotne jest jego usytuowanie w taki sposób, by w jak najlepiej wykorzystywać energię z natury. Tu ważne jest więc wykonanie odpowiedniego projektu. Ja zarówno jego przygotowanie, jak i budowę domu powierzyłem firmie RS-DOM, która zajmuje się kompleksową budową domów od podstaw. Jest to firma z dużym doświadczeniem, bardzo otwarta na sugestie klienta. Ekipa budowlana to prawdziwi fachowcy, którzy potrafią doradzić w doborze odpowiednich rozwiązań.

Szybka Odpowiedź