Forum Budowlane » Domy prefabrykowane, szkielet stalowy

Budować dom z prefabrykatów?

    • 3 wpisy
    31 maja 2010 12:09:31 CEST
    Cześć
    Zastanawiam się nad budowaniem domu z prefabrykatów. Czytałam o nich na i w sumie to mi się podobają ale jak to jest z praktycznością takich ścian? Jak się w taki domu mieszka?
  • 1 czerwca 2010 20:11:30 CEST
    Niby fajna sprawa, niby szybko itd itd., ale ciężko cokolwiek zmienić w późniejszym okresie. Ja osobiście nie zdecydowałbym się na prefabrykaty.
    A jak się mieszka, zapewne tak samo jak wszędzie, ale jeśli chcesz doszukiwać się mini różnic, to najlepiej popytać ogólnie o materiały na budowę.
  • 2 czerwca 2010 17:45:45 CEST
    Generalnie wolalbym mieszkac w czyms sprawdzoym, a budynek z prefabrykatow no coz, jakos mnie nie przekonuje. z racji ze nie zbyt popularne rozwiazanie u nas dla tego malo osob sie na to decyduje. Problemem bylo zawsze to ze sa nie do konca dokladne takie sciany, nie trzymano wytycznych a i dobrze zauwazone ze juz zmienic cos w takim budynku trudno, praktycznie niemozliwe.
    Stawiam na tradycyjne sciany.
  • 8 czerwca 2010 21:37:30 CEST
    No właśnie, jak to jest z popularnością tego rozwiązania? Szczerze mówiąc nie spotyka się zbyt wiele ludzi budujących z prefabrykatów.
  • 9 czerwca 2010 15:55:53 CEST
    moze oni nie pisza i o nich nie slychac bo to slabe rozwiazanie hmmm
  • 16 lipca 2010 23:47:23 CEST
    A co myślicie o tym, aby budować dom z materiałów ekologicznych?Myślicie, że to może być droższe?Czy ktoś z was słyszał o akcji "Mój ŚWIAT jest"EKO"?
  • 10 września 2010 16:43:56 CEST
    Szczerze mówiąc, to ja nie słyszałem. Może przybliżysz?
  • 13 września 2010 18:43:43 CEST
    co za roznica jakie podaja ludzie hasla, chcesz postaw szalas masz ekologicznie, tylko postaw sobie pytanie czy bedziesz tam mieszkac!
  • 4 grudnia 2010 16:02:08 CET
    moze oni nie pisza i o nich nie slychac bo to slabe rozwiazanie hmmm

    Grześ coż za słaba wiara w ludzi. Myślę jednak, że jak ktoś by pobudował dom z prefabrykatów i był niezadwolony to by ostrzegł innych przed podobną budową:) Po prostu mało ludzi zdecydowało się na taką budowę wiec jest mało opinii.
  • 6 grudnia 2010 00:40:40 CET
    a te opinie co sie pokazuja to czysty marketing i pisza je osoby ktore pracuja w firmie producenta!
    sory ale nie dajmy sie zwariowac!
  • 18 grudnia 2010 21:32:59 CET
    tak myślisz? No może i to racja.
  • 20 grudnia 2010 17:13:23 CET
    ja mysle ze Ci co pobudowali omy z prefabrykatów szukaja nowego nabywcy i nie maja czasu sie wypowiadac w takich watkach
  • 21 grudnia 2010 23:40:15 CET
    Hmm, próbowałem się zastanowić jaki to może być ekologiczny materiał i raczej takiego nie ma. Zawsze gdzieś się zanieczyszcza, najczęściej na etapie produkcji.
  • 22 grudnia 2010 17:02:09 CET
    hehe, raczej pod tym katem bym nie okreslal zadnego z materiałów na ściany!
  • 30 grudnia 2010 21:15:04 CET
    Co to znaczy w ogóle ekologiczny materiał? Zdrowy dla nas? Zdrowy dla środowiska? Czy po prostu w ekologiczny sposób wytwarzany?
  • 3 stycznia 2011 14:44:43 CET
    moze nie do konca z materialow ekologicznych bo ludzie by rozumieli ze dom z drewna z reszta jak nie z materialow naturalnych to wykorzystuje technologie ktora nie do konca zyje w zgodzie z ekologia,
    chodzi tu o to iz dom ma zuzywac jak najmniej energi i w ten sposob byc ekologiczny.
  • 16 stycznia 2011 16:17:36 CET
    a no właśnie. Dom zużywa jak najmniej energi, ale to chyba głównie od użytkowania przez nas po wprowadzeniu głównie powinniśmy poszukać oszczędnośći poprzez rozsądne gospodarowanie energią, wodą, ciepłem itd. wtedy jest i ekologicznie a przede wszystkim oszczędnie. A moim zdaniem nie ma żadnych doskonałych materiałów do budowy. Ważne dla mnie przy wyborze materiału będzie tylko to, żeby był ciepły i żeby był odpowiedniej jakości w stosunku do ceny, a raczej nie obchodzi mnie czy materiał jest zdrowy czy ekologicznie wytwarzany.
  • 17 stycznia 2011 11:20:19 CET
    liczący sie producenci juz sami o to zadbali aby material spelnial normy i nie zarzucano im tego o czym piszesz, przy wyborze warto jednak sie zastanowic co nam bardziej odpowiada bo to nigdy nie jest 1 czynnik.
  • 4 lutego 2011 19:36:12 CET
    o jakich producentach mówisz?
  • 23 lutego 2011 12:18:09 CET
    interesuje sie bk solbetu, wiec piszac mam na mysli zawsze tego producenta.
    co do chemii budowlanej tez maja produkty, dalej nalezalo by poszperac i sprawdzic co ze styropianem, bo wole jednak styro niz welne.
    Chyba ze chcesz sie zdecydowac na sciane 1W.
  • 27 lutego 2011 23:40:50 CET
    nie, nie ja już zdecydowany na 2W:)
    • 488 wpisy
    3 kwietnia 2011 17:24:54 CEST
    Od 31 marca 2011 r. jako pierwszy w Polsce, uruchomiłem wykłady szkoleniowe z fizyki budowli przez internet. Teraz każdy może za niewielką opłatą podnieść swoją wiedzę techniczną, uzyskać cenne informacje techniczne i praktyczne, opisy problemów i ich rozwiązań, podpowiedzi i przestrogi - co pozwoli wszystkim podnieść jakość projektowania, nadzoru oraz wykonawstwa - także budowania we własnym zakresie.
    Teraz każdy może wybrać sobie dogodny czas, siąść przed komputerem i nie wychodząc z domu czy pracowni, w ciągu kilku godzin poznać tajniki fizyki budowli oraz najważniejsze zagadnienia potrzebne przy projektowaniu i budowie - wszystko w sposób przystępny i prosty.
    Podział na różne tematy, pozwoli każdemu wybrać to, czego potrzebuje dziś i czego będzie potrzebować jutro. Po wykładzie w ciągu 7 dni, każdy Uczestnik może przesłać pytania uzupełniające i otrzyma odpowiedzi nieodpłatnie. Co najważniejsze: wszystkie pytania i odpowiedzi będą dostępne przez 30 dni po każdym wykładzie w dziale „o co pytali inni?”, co pozwoli wszystkim w jednakowym stopniu poznawać to samo. Jako bonus, Uczestnik ma w ciągu 30 dni także bezpłatny dostęp do działu „błędy i usterki”.
    więcej na: http://
  • 22 kwietnia 2011 16:34:43 CEST
    a ja po długich rozmowach z przedstawicielami różnych firm uznalem że konbet będzie najlepszy. potwierdzają to dane: najwięcej ciepła można zaoszczędzić dzięki ich termo systemowi. http:// , -> tu macie info, aż nie chce się wierzyc
    • 488 wpisy
    23 kwietnia 2011 23:30:10 CEST
    Komuś zależy na odcięciu poszukujących pomocy od rzetelnej wiedzy, i zamienił podany wcześniej adres na fałszywy! Podaję więc ponownie:
    http://
    • 25 wpisy
    1 lipca 2012 02:26:15 CEST
    Czy budować z prefabrykatów? To zależy;-) Prefabrykacja to proces, w którym jakaś istotna część prac budowlanych wykonywana jest poza placem budowy, w fabryce. Prefabrykowane komponenty są przywożone na plac budowy i tam montowane. Stopień i zakres prefabrykacji różni się od zastosowanej technologii. Najpopularniejsze technologie w Polsce, ze względu na materiał stosowany do budowy konstrukcji domu, to keramzyt, drewno i stal.
    Wybór, czy budować z prefabrykatów i na jaką technologię się decydować zależy od potrzeb i założeń inwestora. Generalnie, jeżeli inwestorowi zależy na skróceniu czasu budowy i ścisłej kontroli kosztów oraz jakości wykonania prefabrykacja jest dobrym pomysłem.

Szybka Odpowiedź