Forum Budowlane » Systemy Inteligentnego Domu

Pytanie co do okablowania

    • 1 wpisy
    25 listopada 2006 22:07:07 CET
    Serdecznie witam. Mam pytanko co do okablowania domu.
    Mam wszystkie wyłączniki sprowadzone do skrzynki bezpiecznikowej oraz wszystkie grupy oswietleniowe.
    Czy mozliwe jest zainstalowanie systemu EIB?
    Wczesniej chcialem aby zainstalowany byl system CARDIO.
    Czy potrzebne sa jakies specjalne poprowadzone przewody (tzw skretka czy cos takiego)?
    Bo z tego co przeczytalem o tym systemie to smiem twierdzic ze tak.
  • 3 stycznia 2007 01:28:53 CET
    Witam,

    podstawowy system EIB powinien być możliwy do zainstalowania w takiej sytuacji. Jako magistrala posłużyć mogą przewody biegnące do włączników. Nie spełniają one specyfikacji EIB, ale w niewielkich budynkach powinno działać.

    Polecam jednak układając instalacje bazować na wiedzy, jak to robić prawidłowo, można ją poznać z poradnika "Jak wykonać projekt i instalację inteligentną w systemie KNX?" dostępnego na http://www.ekademia.pl/ebook?id=1597
    • 3 wpisy
    14 marca 2007 11:26:12 CET
    Witam!

    To w prawdzie stary post ale jak widzę chętnie odwiedzany.

    W podanym przez Pana przypadku najlepiej zastosować system nie wymagający dodatkowego okablowania, ciągnięcia magistrali podłącznia się do rozdzielnicy itd. Takie mozliwości oferuja w zasadzie jedynie systemy radiowe, które stwarzaja możliwość sterowania żaluzjami, światłem, tworzenia scen świetlnych, funkcja scenariuszy, a także całkowity system alarmowy, razem z radiowymi czujkami ruchu, zalania, pożaru, odcięcia prądu, itd, jak również sterowania ogrzewaniem, w tego typu rozwiązaniach w europie przoduje firma DELTA DORE, która ma moim zdaniem bardzo ciekawą ofertę ( ) godną rozważenia w szczególności w przypadku domu jednorodzinnego, a zwłaszcza takiego który ma gotową instalację elektryczną.
  • 27 września 2011 11:52:52 CEST

    A myśleliście o systemie inteligentnego domu bez okablowywania.

    • 585 wpisy
    21 grudnia 2015 08:09:03 CET
    Oczywiście, tylko niestety cena....
    • 613 wpisy
    23 października 2016 20:58:45 CEST
    Własnie cena najbardziej mnie przeraża, że aż boję się sam o wycenę poprosić :)

Szybka Odpowiedź