Forum Budowlane » Dachy, rynny, roboty dekarskie

    • 1 wpisy
    24 maja 2008 17:13:35 CEST
    Witam
    Mam położoną na dachu dachówkę robena - średzka falista. Stosownie
    do wytycznych producenta odległość między łatami powinna wynosić w
    granicach 36,6cm do 36,9 cm. Mój wykonawca przyjął większą odległość
    łat ( około 38 cm) stąd dachówki są maksymalnie rozciągnięte na
    zamkach. Oczywiście nie wygląda to estetycznie ale ważne jest dla
    mnie, czy istnieje duże prawdopodobieństwo, że takie ułożenie
    dachówek będzie miało negatywny wpływ na cechy użytkowe dachu tj.
    przeciekanie, podwiewanie śniegu, itp. Będę wdzięczny za pomoc w tej
    sprawie, gdyż muszę w najbliższym czasie podjęć jakieś decyzję. Za
    opinię i poradę z góry dziękuję.
    • 1 wpisy
    26 maja 2008 01:58:36 CEST
    jeśli chodzi o przeciekanie,to nie powinna przeciekać,ale śnieg może podwiewać.Przy takim rozstawie łat zamki poprzeczne nachodzą na siebie, co powoduje podniesienie się poszczególnych rzędów dachówek względem siebie,a co za tym idzie zwiększenia sie szczelin między dachóówka ceramiczna jest minimalnie zdeformowana po procesie wypalania, dlatego ma zamki poziome aby uniknąć podwiewania śżne jest zatem,aby respektować rozstawy maksymalne i minimalne podane przez producenta. Pozdrawiam.
    • 488 wpisy
    27 maja 2008 15:51:11 CEST
    Nie mam dobrej wiadomości dla Zbyszka!
    Aby określić średni rozstaw łat układamy na równej powierzchni podwójny szereg 12 dachówek. Kładziemy je wierzchnią stroną do spodu w pionie na zsuwie i rozsuwie, tak, aby zakładki czołowe zazębiały się. Wymiary na zsuwie i rozsuwie między pierwszą i ostatnią dachówką dodajemy i dzielimy przez 20. Średnia wielkość rozstawu łat wynosi 36,6 cm. Maksymalna tolerancja rozstawu wynosi +- 3mm. Obowiązkiem dekarza jest sprawdzenie rozstawu łat dla dachówki - przed rozpoczęciem prac.
    Według PN-B-12020-97 prześwity na zamkach dachówek mogą wynosić od 3 do 5 mm.
    W Twoim przypadku nie masz spełnionych wymagań! Ten dach a właściwie pokrycie nadaje się wyłącznie do demontażu i ponownego wykonania - tym razem poprawnie!

    Pozdrawiam,
    • 1132 wpisy
    12 grudnia 2018 15:37:29 CET
    Jeżeli ma być to trwałe pokrycie na lata to polecam zwrócić uwagę na dachówki ceramiczne jednak od sprawdzonych producentów do których bez dwóch zdań należy Braas ze względu na jakość, estetykę oraz ilość propozycji zarówno w zakresie modeli jak i palety kolorów.
    • 262 wpisy
    23 stycznia 2019 17:25:20 CET
    Zdecydowanie lepiej będzie jeżeli wybierzesz dachówkę to pokrycie dużo trwalsze gdzie nie ma tylu problemów jeżeli chodzi o malowanie, odkształcanie, izolację cieplna i akustyczną. Jednak co dachówka to dachówka. W Braas masz ogromny wybór w tym moje ulubione czyli Rubin oraz Smaragd.
    • 613 wpisy
    28 stycznia 2019 13:32:08 CET
    Najlepsze pokrycie to moim zdaniem niezmiennie dachówka. Jest to przede wszystkim trwałość, estetyka, lepsze względy izolacyjne i dużo lepsze akustyczne a do tego porywisty wiatr nie zerwie takiego dachu tak jak blachodachówki. Popatrz najlepszych producentów do których zdecydowanie można zaliczyć Braas ze względu na ilość modeli, doświadczenie i świetne warunki gwarancyjne.
    • 47 wpisy
    30 stycznia 2019 22:25:37 CET
    Zdecydowanie dachówka ceramiczna - jeśli oczywiście budżet pozwala :) Co do samego producenta to akurat w naszym przypadku jest to dachówka Koramic Alegra 9, wybrana ze względu na bardzo duże wymiary dachówek i względnie niską wagę pokrycia (jak na ceramikę). Dachówka bardzo ładna, nie zarasta póki co i nie płowieje.
    • 47 wpisy
    30 stycznia 2019 22:25:39 CET
    Zdecydowanie dachówka ceramiczna - jeśli oczywiście budżet pozwala :) Co do samego producenta to akurat w naszym przypadku jest to dachówka Koramic Alegra 9, wybrana ze względu na bardzo duże wymiary dachówek i względnie niską wagę pokrycia (jak na ceramikę). Dachówka bardzo ładna, nie zarasta póki co i nie płowieje.
    • 1132 wpisy
    1 marca 2019 09:29:07 CET
    Można również zwrócić uwagę na nowe propozycje od Braas w zakresie modeli blachodachówek panelowych, czyli Decra i Quadro. Ta druga wykonana jest na profilu płaskim. Estetyczne rozwiązania w świetnej cenie i też dobrymi warunkami gwarancyjnymi.
    • 12 wpisy
    3 marca 2019 16:56:00 CET

    Dachówka ceramiczna to dobry wybór na lata. Sami też kupiliśmy ceramikę. Polecono nam wielkoformatową Titanię od Creatona. Jakiego argumentu użyli? Duża dachówka to tańszy dach ;) I faktycznie wyszło po prrzeliczeniu taniej. A Titania ma taką trochę tradycyjną formę. Nam się podoba.

    • 171 wpisy
    11 marca 2019 13:37:04 CET
    Akurat w przypadku wyboru pokrycia dachowego to tutaj zdecydowanie jestem za tym abyś sprawdził również ofertę Braas u którego znajdziesz nie tylko same materiały na pokrycie dachu, ale również akcesoria jak izolacje, elementy do obróbki, czy membrany.
    • 585 wpisy
    9 kwietnia 2019 12:58:01 CEST
    Ja zgadzam się co do wyboru dachówki ceramicznej bądź cementowej, która może być wykonana w technologii trójwarstwowej Cisar to sposób wykonania dachówki która składa się z warstwy: nośnej, wygładzającej i uszlachetniającej. Dodatkowo została pokryta podwójną powłoka Lumino zmniejszając jej porowatość. Również te dachówki w Braas są barwione w masie.
    • 1 wpisy
    16 kwietnia 2019 11:58:53 CEST
    ja kupowałam ceramiczną dachówkę w msm wrocław, polecili mi ją, ze względu na mój projekt i jakość :) i wydaje mi się, że to był najlepszy wybór :D
    • 171 wpisy
    10 maja 2019 12:04:09 CEST
    Ale również dachówka betonowa nie odstaje od niej jakością wykonania, szczególnie jeżeli spojrzysz na propozycje sprawdzonych producentów w tym również Braas w zakresie modeli wykonanych w technologii trójwarstwowej Cisar z dodatkową podwójna powłoką akrylową Lumino chroniącą przed porastaniem.
    • 585 wpisy
    20 maja 2019 17:43:20 CEST
    Akurat w zakresie wyboru pokrycia dachowego oraz akcesoriów jestem zdecydowanie na producenta Braas, który moim zdaniem jest zdecydowanym numerem jeden jeżeli chodzi o jakość, piękne modele i bardzo dobre ceny, dzięki temu dach z jednej ręki pozwala na załapanie się na 15 letnią gwarancję systemową (którą proponują jako jedyni na rynku).
    • 1 wpisy
    28 czerwca 2019 09:52:53 CEST
    Ja również zamawiałem z msm we wrocławiu. Jedna z lepszych hurtowni z jakimi miałem do czynienia
    • 221 wpisy
    28 czerwca 2019 22:42:58 CEST
    Podzielam opinie i również pozostaję przy dachówce ceraminczej. Jeśli szukasz dobrego producenta, którego produkty pomimo mijających lat utrzymują piękny wygląd oraz wytrzymałość to Braas zdecydowanie zasługuje na wyróżnienie i mówię to z własnego ponad 6 letniego doświadczenia z ich pokryciem dachowym.
    • 1132 wpisy
    27 września 2019 15:13:15 CEST
    Najlepiej będzie jeżeli postawisz na jakość wykonania oraz profesjonalnych dekarzy np. tych od Braas którzy moim zdaniem są zdecydowanie najlepszą opcją jeśli chcesz mieć piękny dach na lata i np. dodatkową 15 letnią gwarancję systemową oraz przygotowali piękne blachodachówki panelowe i nowość wśród dachówek Classic Star 2019
    • 262 wpisy
    24 stycznia 2020 12:39:11 CET
    No ja zdecydowałbym się na dachówkę i dach dwuspadowy. Możesz znaleźć kilka fajnych propozycji w różnych widełkach cenowych, a szczególnie warto zwrócić uwagę na takie modele jak Celtycka Lumino, Turmalin, Teviva Cisar oraz Rubin 13V, które naprawdę zaskakują od lat najwyższym standardem. Poza tym też wprowadzają blachodachówki panelowe Decra oraz w wydaniu płaskim Quadro. Pozdrawiam!
    • 16 wpisy
    3 marca 2020 17:45:46 CET
    My na swoim dachu mamy panele dachowe Regamet. Wyglądają ekstra (my akurat mamy takie szersze, w kolorze grafitowym) i sprawują się jak na ten moment kompletnie bez żadnego zarzutu. Mamy je co prawda od niedawna, ale gwarancja jest na nie bardzo długa, więc wydaje mi się, że wybierając tego producenta nie trzeba się szczególnie martwić;)
    • 171 wpisy
    8 kwietnia 2020 19:43:40 CEST
    Ja jestem zwolennikiem porządnych pokryć dachowych i raczej pozostałbym jednak przy dachówce ceramicznej, natomiast jeśli chodzi o samego producenta to jestem zdecydowanie za Braas od lat trzymają najwyższy poziom jakości, dobre warunki gwarancyjne i naprawdę super rozbudowali ofertę.

Szybka Odpowiedź