Forum Budowlane » Projekt i aranżacja ogrodu

OGRÓD - coś zupełnie nowego

    • 1 wpisy
    25 czerwca 2008 01:13:32 CEST
    Piękne i wyszukane rośliny, oczka wodne, skalniaki itd. itd. itd. ... To wszystko już było. Jeśli interesuje Cię coś naprawdę niebanalnego - zajrzyj:
    • 22 wpisy
    30 czerwca 2008 21:43:18 CEST
    Reklama dźwignią handlu. ;-)
    • 50 wpisy
    30 sierpnia 2008 00:04:35 CEST
    jak byłam mała to mi dziadek kazał z ogrodu wszystkie kamienie wyzbierać a teraz to jest mode:P
    • 4 wpisy
    9 października 2008 14:57:01 CEST
    Polecam wykorzystanie wody deszczowej dla domu i ogrodu.
    Korzyści ekologiczne i ekonomiczne związane z wykorzystaniem wody deszczowej:

    - obniżenie kosztów przy stale rosnących cenach wody i oczyszczania ścieków

    - zwolnienie od wprowadzonego od niedawna w niektórych miastach, podatku od deszczówki

    - odciążenie miejskich systemów kanalizacji burzowej

    - ochrona zasobów wód gruntowych

    - lepszy rozwój roślin podlewanych deszczówką

    - mniejsze zużycie środków piorących stosowanych do prania

    W wielu dziedzinach jest mozliwe zastąpienie drogocennej wody pitnej wodą deszczową, nie tracąc przy tym nic z komfortu użytkowania !!!
    Ponad 50% wody pitnej można zaoszczędzić wykorzystując odpowiednio przefiltrowaną i magazynowaną deszczówkę.

    Wodę deszczową można wykorzystać do:
    - prania
    - spłukiwania WC
    - podlewania ogrodu
    - mycia samochodu
    - mycia podłóg itp.
    • 8 wpisy
    17 grudnia 2008 22:09:56 CET
    witam wszystkich ostatnimi czasy zakupiłem sobie domek pod Wrocławiem a dokładniej w Smolcu na os. Słonecznikowym:) wiecie z dala od miasta, cisza,spokój.. itp:) stwierdziłem ostatnio z mą małżonką że na wiosnę zaczniemy budowę naszego ogrodu :) kobieta musi gdzieś weekend spędzać:)
    nie wecie jak najlepiej to zrobić za nie duże pieniądze?? czekam na wasze porady:) pozdrawiam...
  • 8 stycznia 2009 16:38:24 CET
    Niestety jakość idzie nierozerwalnie w parze z ceną. Wyjścia są dwa. Albo zlecacie kompleksowy projekt architektowi krajobrazu i na jego podstawie sami etapami budujecie ogród ( zadanie dla odważnych, zorganizowanych, mających nadmiar wolnego czasu;) ewentualnie zasypujecie się toną książek i poradników, zdobywacie wiedzę i eksperymentujecie próbując stworzyć coś samodzielnie.
    Pytanie czy chcecie mieć ogród czy działeczkę z pięcioma krzewami i kolorowymi bylinkami:)
    Daję oczywiście propozyjcję rozwiązań najtańszych.
    • 7 wpisy
    9 stycznia 2009 16:33:24 CET
    Cześć. A ja mam pytanie odnośnie ogrodu. Wiadomo teraz zima i nic nie można zrobić itd, ale chciałam zapytać jak fajnie i ładnie urządzić mały ogródek? Jakie rośliny itd.? Pytam bo sama nie wiem co mam wykombinować. Miałam urządzony ten mój ogródek, trawa, kwiaty, ale odkąd mam psa, nie mogę utrzymać go w ładnej harmonii. Co robić? Tylko nie każcie mi uwiązać psa :razz: he he
  • 12 stycznia 2009 12:54:37 CET
    Polecam zastosowanie roślin które trochę odstraszą czworonoga; np berberysy - mają kolce które skutecznie zniechęcają do buszowania w zieleni :) Niby pospolita roślina ale ma tyle odmian że można zawsze coś z niej wyczarować. Są odmiany karłowate odpowiednie do małych ogrodów. Dekoracyjne są również róże i ostrokrzewy.
    Można ponadto zostawić ok 80 cm szer. wolnego pasa przy ogrodzeniu działki który będzie umożliwiał futrzakowi hasanie po ogrodzie. Posadzenie roślin piętrowo w stronę domu zasłoni "wybieg" a będzie spełniało swoją funkcję.
    • 9 wpisy
    12 stycznia 2009 16:07:33 CET
    A ja tak włączę się do dyskusji i spytam, który z gatunków jest najbardziej wytrzymały na mróz?
    • 11 wpisy
    5 lutego 2009 22:29:57 CET
    Zajrzyjcie tutaj:
    Studnia wiedzy, w tym praktycznej, oraz tutaj:
    - oczka wodne...
    Warto!
    • 1132 wpisy
    22 czerwca 2016 17:11:58 CEST
    " Pozbruk zaprasza do ogrodu " w tych filmikach bardzo fajne są elementy ogrodu a też styl w jakim mozna je urządzić :)
    • 585 wpisy
    23 lipca 2016 20:41:39 CEST
    Ogólnie kanał na Pozbruk daje cenną wiedzę, czy to w przypadku ułożenia, projektowania czy dodatków dla ogrodu
    • 613 wpisy
    23 maja 2017 13:24:30 CEST
    Ja wybrałem kostki dekoracyjne plaza grande nova firmy poz tutaj wszechstronny wybór kolorów ja osobiście kupiłem wersję w kolorze grafitowym. Wygląda to kapitalnie a także nie widać zabrudzeń, dzięki czemu oszczędzamy czas na mycie naszych płytek. Płytki oferują ochronę przed erozją betonu a także zwiększa odprność na działanie soli. Polecam ten produkt dla ludzi którzy chcą mieć ładne płytki i przy tym nie muszą wysilać się z częstym myciem płytek.
    • 61 wpisy
    6 września 2017 14:41:16 CEST
    Ja tam w ogrodzie wolę ładne roślinki niż kostkę brukową, bo uważam, że jak krzewy, drzewa i kwiaty są dobrze dobrane (co nie jest łatwe, ale fachowymi radami zawsze służą mi sprzedawcy u Ulińskich, gdzie najczęściej kupuję rośliny), to już nie trzeba wiele, by ogród wyglądał super, ale to już co kto woli:)
    • 613 wpisy
    14 września 2017 14:59:11 CEST
    Jeżeli jednak ogód jest dość spory to myślę, że wykorzystanie takich elementów jak palisady dekoracyjne, kostka na ścieżkę czy betonowe donice jest jak najbardziej słuszne. Z resztą sprawdź ofertę Pozbruk i zobacz jak pieknie możnna to zaaranżować :)
    • 613 wpisy
    14 września 2017 14:59:13 CEST
    Jeżeli jednak ogód jest dość spory to myślę, że wykorzystanie takich elementów jak palisady dekoracyjne, kostka na ścieżkę czy betonowe donice jest jak najbardziej słuszne. Z resztą sprawdź ofertę Pozbruk i zobacz jak pieknie możnna to zaaranżować :)
  • 18 października 2017 09:30:45 CEST
    Jeżeli chodzi o ogród, to moim zdaniem bardzo istotnym elementem jest także własne ujecie wody, to przyd asie np: podczas podlewania trawnika i roślin w upalne dni. Studnia głębinowa bezie dobrym wyborem, chętnie pomożemy dograć szczegóły :)
    • 585 wpisy
    28 sierpnia 2018 21:01:43 CEST
    Po wiele materiałów do ogrodu polecam zajrzeć na stronę producenta Pozbruk, ponieważ tworzą cuda które w połączeniu z roślinnością dają nieziemski efekt.
    • 262 wpisy
    20 kwietnia 2019 17:10:06 CEST
    Jeśli chcesz pięknie wykończyć ogród to warto postawić na pięknie elementy ogrodowe wykonane z betonu jak donice, puffa, kula, ławka Fala, palisady dekoracyjne itd. to zajrzyjcie do oferty Pozbruk u którego propozycji to wykończenia pięknego ogrodu jest mnóstwo.
    • 171 wpisy
    10 maja 2019 12:31:05 CEST
    W pełni się zgadzam, że do ogrodu będziesz również potrzebował wysokiej jakości elementów betonowych jak kostki dekoracyjne, palisady, czy donice betonowe. w takim przypadku warto zwrócić uuwagę na rozwiązania proponowane przez producenta Pozbruk, które charakteryzują się nie tylko wysoka jakością wykonania, ale również odpowiednich zabezpieczeń.

Szybka Odpowiedź