Forum Budowlane » Błędy wykonawcze i zalecenia

    • 65535 wpisy
    8 sierpnia 2008 14:02:51 CEST
    Od paru lat mam duży problem z rynnami. Średnio raz na 1,5-2 lata muszę wołać ekipę, bo rynny przeciekają i zalewają całe ściany. Za każdym razem wołam nową ekipę, oczywiście sprawdzoną i poleconą przez znajomych. I problem się powtarzał... Jak sprawdzić taką ekipę, czy dobrze wykonała pracę? Oczywiście, reklamowałem, robili, ale traciłem cierpliwość jak ciągle działo się to samo... Dziwny problem, ale tak niestety jest...
    • 42 wpisy
    27 sierpnia 2008 13:02:07 CEST
    Powodów takiej sytuacji może byc wiele. Prosze o udostępnienie (linku) lub przysłanie na info@:
    - rzutu dachu,
    - zdjęć miejsc zalewanych
    - danych kontaktowych
    postaramy sie pomóc....
    • 2 wpisy
    23 września 2008 11:30:20 CEST
    jednym z dobrych sposobów selekcjonowania ekip remontowych są certyfikaty przyznawane przez producenta danego wyrobu. oczywiście można podnieść głos, że dają je na prawo i na lewo byle tylko dekarze montowali ich rynny. ale tak raczej być nie może - w końcu poprzez ekipę która montuje rynny promuje się markę - jej wizerunek. jeżeli zatem certyfikatem będzie posługiwać się zespół dekarzy, którzy partaczą robotę, automatycznie spada zaufanie do marki. Warto zwrócić na to uwagę, ja kiedyś założyłem rynny Raiko - polski producent, istnieje na rynku wiele lat, a co najważniejsze robi rynny wysokiej jakości!!! a ekipa, która mi montowała, została polecona przez sprzedawcę. Oni mieli certyfikat i do tej pory nic złego z rynnami się nie dzieje!!!
  • 16 lutego 2009 01:04:27 CET
    Polecamy na przyszłość rynny cynkowo-tytanowe RHEINZINK (potocznie zwane tytan-cynk) - nie będzie Pan miał problemów z przeciekaniem w złączkach (te rynny się lutuje), płowieniem i rozwarstwianiem (te rynny nie są malowane ani powlekane) oraz korozją (te rynny patynują). Koszty porównawcze może Pan poznać wysyłając bezpłatnie zapytanie za pośrednictwem strony www.
  • 28 września 2011 16:59:51 CEST
    ostanio natknąłem się na system rynien firmy Gutti - co mnie zaskoczyło to zdjęcia z budowy, gdzie przyjeżdzają i dopasowuja rynny do budynku aby nie było połączeń. ciekawe rozwiązanie
  • 28 września 2011 18:03:43 CEST
    My mamy rynny Rheinzink z tytan-cynku kupiony w firmie Ekro. Polecili nam dobrych wykonawców, co też kładli nam dachówke i jest super. Przyjechali, zamontowali i po sparwie. Oczywiscie poprosiłam ich o certyfikaty.

Szybka Odpowiedź