Forum Budowlane » Instalacje wodno-kanalizacyjne

wykorzystaj wode deszczową

    • 4 wpisy
    11 września 2008 15:35:03 CEST
    Czy wiesz, że ... zagospodarowanie i wykorzystanie wody deszczowej to nie tylko troska o nasze środowisko naturalne ale także znaczne korzyści finansowe.
    Korzyści ekologiczne i ekonomiczne związane z wykorzystaniem wody deszczowej:

    - obniżenie kosztów przy stale rosnących cenach wody i oczyszczania ścieków

    - zwolnienie od wprowadzonego od niedawna w niektórych miastach, podatku od deszczówki

    - odciążenie miejskich systemów kanalizacji burzowej

    - ochrona zasobów wód gruntowych

    - lepszy rozwój roślin podlewanych deszczówką

    - mniejsze zużycie środków piorących stosowanych do prania

    W wielu dziedzinach jest mozliwe zastąpienie drogocennej wody pitnej wodą deszczową, nie tracąc przy tym nic z komfortu użytkowania !!!
    Ponad 50% wody pitnej można zaoszczędzić wykorzystując odpowiednio przefiltrowaną i magazynowaną deszczówkę.

    Wodę deszczową można wykorzystać do:
    - prania
    - spłukiwania WC
    - podlewania ogrodu
    - mycia samochodu
    - mycia podłóg itp.
    • 76 wpisy
    11 września 2008 20:44:36 CEST
    A ile kosztuje taka instalacja filtrująca deszczówkę tak, by nadawała się do picia?
    • 4 wpisy
    9 października 2008 14:30:36 CEST
    A ile kosztuje taka instalacja filtrująca deszczówkę tak, by nadawała się do picia?[/quote:a4529ff9b8] nie polecam do picia choć wiem że w Rybniku jest nasz klient który przepuszcza deszczówke przez dodatkowy filt z osmozą i ją pije .Polecam wykorzystywac woda deszczowa do takich celów jak podlewanie ogrodu,prania jest to woda mięka nie osadza sie kamień,spłukiwanie wc,mysie samochodu oraz prace porządkowe.

    wiecej informacji na mojej stronie www adres poniż serdecznie
  • 28 maja 2013 13:32:50 CEST
    Taki filtr można kupić już za 700 zł najlepiej z lampą Ale zawsze można używać wody deszczowej do podlewania ogrodu - duża oszczędność zwłaszcza latem !
    • 2 wpisy
    26 maja 2014 10:01:22 CEST

    A to ciekawa sprawa z tym wykorzystaniem wody deszczowej do celów spożywczych. DO tej pory nie słyszałem o takim rozwiązaniu. O stosowaniu do mycia samochodu, podlewania, spłukiwania w toalecie czy do prania to owszem.

Szybka Odpowiedź