Forum Budowlane » Systemy kominowe i kominkowe

Kominek z płaszczem wodnym

    • 2 wpisy
    29 września 2008 20:30:56 CEST
    się nad kominkami z płaszczem wodnym Lechmy i Kratki. Czy obie firmy są równie solidne i czy wyższa cena kominków Lechmy jest uzasadnina? Czy ktoś miał do czynienia z kominkami z p.w. tych firm, jeśli tak to prosze o opinie.

    /Ja osobiście rozważam pomiędzy:
    - Kratki - Oliwia z płaszczem wodnym z wężownicą 22kW w cenie 3904zł brutto
    - Kratki - Amelia z płaszem wodnym z wężownicą 24kW w cenie 4148zł brutto
    - Lechma - PL 190 Standard z płaszczem wodnym z wężownicą 24kW w cenie ok. 5150 zł brutto

    naczynie wzbiorcze kominka jest wystarczającym zabezpieczeniem na wypadek braku prądu, czy lepiej zainwestować dodatkowo w wężownice z zimną wodą w płaszczu wodnym?

    płytowy wymiennik ciepła zastosować w powyzej wymiennionych kominkach?

    Czekam z nierciepliwością na odpowiedzi

    Z góry dzięki
    • 6 wpisy
    29 września 2008 21:39:43 CEST
    ja również ciekawa jestem jak ta sprawa wygląda i czy rzeczywiście cena kominków Lechmy jest tego warta???
    • 2 wpisy
    29 września 2008 23:29:48 CEST
    Czy mógłby ktoś odpowiedziec na moje pytania?
    Bardzo mi się śpieszy a niczego się jeszcze nigdzie nie dowiedziałem.

    Z góry dzięki.
  • 12 maja 2010 19:17:07 CEST
    Jeśli chodzi o kominki polecam firmę Stone Prestige

    biuro@
    781014484
  • 17 maja 2010 12:23:50 CEST
    stoneprestige to chyba jakaś ściema nie podają adresu siedziby.
  • 19 sierpnia 2010 02:33:12 CEST
    Jak się robi z salonu kotłownię, to dobrze jest pomyśleć o tym, jak bezpiecznie tam mieszkać. Cena schodzi na drugi plan. Dlatego nie podaje firmy, aby nikt mnie nie posądzał o reklamę konkretnego rozwiązania.
    • 5 wpisy
    4 listopada 2010 21:55:54 CET
    Czy ktoś mógłby polecić firmę od kominków z okolic wrocławia - robię właśnie remont mojego domu i mam w lanie kominek. Z góry dzięki.
    • 25 wpisy
    28 grudnia 2010 01:19:39 CET

    Możesz zapytać w Makrotermie, mają niezłe komionki i właśnie modele z płaszczem wodnym.

    • 2 wpisy
    7 stycznia 2011 13:44:06 CET

    poszukaj w internecie, jest tego pełno, ja sam ostatnio zamawiałem kominki nowoczesne tutaj: do mojego domu w niezłych cenach, nie trzeba koniecznie szukać w swojej miejscowości, normalnie przez neta zamawiasz z dostawą do domu ;] jak pizza :P

    • 13 wpisy
    6 marca 2011 11:43:24 CET
    Co do Lechmy to słyszałam dość pozytywne opinie na temat tego producenta.
    Ja sama zastanawiam się jednak nad wkładami Spartherm - znajomi mają i polecają, lub systemy kominkowe Waligóra - te z kolei poleca nasz instalator. Może spotkaliście się z jakimiś opiniami na temat powyższych? Ceny są porównywalne, choć ta 2 opcja wydaje mi się nieco korzystniejsza.
    • 13 wpisy
    2 marca 2013 15:55:45 CET
    jeśli już ktoś oczekuje fachowej rady i dobrej jakości wkładów z płaszczem wodnym to polecam kontakt ze specjalistami z: co do cen to wkłady wodne są droższe, ale według mnie lepsze, bo mogą być podstawowym źródłem ogrzewania, albo wspomagać centralne ogrzewanie
    • 11 wpisy
    10 czerwca 2013 23:24:34 CEST
    ja polecam Caminetti - jakoś zawsze ufałem bardziej zagranicznym markom niż polskim () a jak wyczytałem gdzieś wcześniej na tym forum, to na zakup pieca na pellet możesz w ogóle dofinansowanie dostac :)
    • 1 wpisy
    12 czerwca 2013 15:20:35 CEST
    a ja mam Extraflame i kupiłem tutaj i na prawdę mogę polecić płaszcz wodny w piecyku na pellet.
  • 17 czerwca 2013 17:38:11 CEST
    Jeśli się nie możecie zdecydować to polecam jeszcze firmę Makroterm. Naprawdę solidna i ma bardzo szeroki wybór. Dodatkowo można zainstalować sobie zintegrowany system ogrzewania też tej firmy.
    • 210 wpisy
    10 lipca 2018 17:48:42 CEST
    Kominek z płaszczem wodnym będzie bardzo dobrą inwestycją tylko w przypadku codziennego użytkowania go do ogrzewania budynku. Jeżeli w domu kominek będzie użytkowany średnio raz w tygodniu, to płaszcz wodny okaże się tylko problematycznym kaprysem, który nigdy się nie zwróci.

Szybka Odpowiedź