5 października 2008 21:50:17 CEST
Proszę o podpowiedź. Mam od około 12 lat dobudowaną nową część domu. Po połową nowej części wybudowana jest nowa piwnica. Jest ona niżej o około 45 cm od starej piwnicy. Bez przerwy nowa piwnica podczas opadów deszczu jest zalewana. Po jej wybudowaniu woda lała się ścianami na wysokości około 1 metra. Położyłem więc wokół swojej części domu rury drenarski a fundamenty do wysokości powierzchni ziemi oddzieliłem folią. Od tego momentu woda wychodzi tylko na posadzce. Wylanych na posadzce piwnicy mam chyba trzy warstwy betonu szczelnego a dodatkowo izolowałem je środkami przeciw wodnymi ( nie pamiętam nazwy). Ostatnio kiedy mnie mocno zalało skułem kilka kafelków i okazał się że klej pod nimi jest suchutki. Wnioskuję więc że woda przedostaje się na styku ławy z fundamentem. Fundament wybudowany z bloczków betonowych - niepełnych. Dodam jeszcze że w jednym z rogów piwnicy wykopałem dół ( studzienkę ) głębokości około 1 metra i wsadziłem tam poprzewiercaną rurę kanalizacyjną. Z dołka tego wypompowuję wodę pompą.
Mam pytanie. Jak mogę pozbyć się wody. Myślałem o wycięciu posadzki wzdłuż ław i położenie ( w piwnicy ) rur drenarskich które miały by ujście do wykopanej w/w studzienki.
Jeden z budowlańców którego prosiłem o radę powiedział mi że mogę podmyć fundamenty lub mogę spowodować ściąganie wody z większego obszaru. Co o tym myślicie i jakie są wasze propozycje.
Chcę wysłać na forum szkice rzutów piwnicy ale nie wiem jak to zrobić.