Forum Budowlane » Dachy, rynny, roboty dekarskie

Sama blacha na wywiązce - jak ocieplić / uszczelni

  • 3 grudnia 2008 11:43:19 CET
    Witam ! Mam pytanie ...
    Mam dach blaszany . Blacha przykręcona jest bezpośrednio do wywiązki drewnianej . Dom jest piętrowy , o powierzchni użytkowej pow. 200 m2 .
    Chciałbym zaadaptować poddasze pod pokoje , niestety nie wiem jak ocieplić dach ?
    Nie ma nawet folii położonej pod blachą ... Jak temu zaradzić ?
    Bo chyba ściąganie blachy z dachu nie wchodzi w grę ? Zresztą ponowny montaż tej samej ... dach byłby tylko cieknącym sitem ...

    Proszę o sugestie i podpowiedzi ...
    • 605 wpisy
    3 grudnia 2008 20:30:57 CET
    Witam
    Jeżeli chodzi o docieplenie dachu najlepiej wełna mineralna: materiały takie powinny posiadać takie zależności jak :
    - wysoką izolacyjnością cieplną, czyli jak największym oporem cieplnym R warstwy izolacji termicznej, zależnym od grubości i od współczynnika przewodzenia ciepła (lambda),
    - szczelnością izolacji termicznej, czyli brakiem mostków termicznych. Materiał izolacyjny powinien wypełniać dokładnie izolowaną przestrzeń, a odcinki izolacji powinny ściśle do siebie przylegać,
    - skuteczną ochroną przed wilgocią całej przegrody (materiału termoizolacyjnego oraz konstrukcji więźby dachowej),
    - wiatroszczelnością, zapobiegając infiltracji powietrza zewnętrznego i wywiewaniu ciepłego powietrza z materiału termoizolacyjnego, skutecznie odprowadzając na zewnątrz parę wodną,
    - niepalnością, tworząc barierę antyogniową i zapobiegając rozprzestrzenianiu pożaru,
    - dobrymi właściwościami akustycznymi,
    - łatwością montażu.
    • 605 wpisy
    3 grudnia 2008 20:32:51 CET
    Skompresowana wełna szklana to doskonały materiał izolacyjny, optymalnie nadaje się do wykonania izolacji termicznej, akustycznej i ogniowej dachu. Opakowanie w postaci poręcznych rolek umożliwia łatwy transport i samodzielne wniesienie wełny pod dach.
  • 4 grudnia 2008 11:59:32 CET
    No dobrze . Ale jak to wykonać , skoro blacha jest już położona . Czy uszczelniać od spodu ? Jeśli jest taka możliwość to chętnie zasięgnę informacji
    • 605 wpisy
    4 grudnia 2008 17:20:53 CET
    Witam
    Najlepiej wykonać docieplenie od spodu
    • 76 wpisy
    5 grudnia 2008 00:09:04 CET
    Chyba nie jest to takie proste. Zwłaszcza ważne jest rozwiązanie przestrzeni między ociepleniem a blachą.
  • 5 grudnia 2008 11:56:53 CET
    Jeśli ktoś posiada wiedzę w jaki sposób to zrobić to proszę o informacje
    • 2 wpisy
    27 stycznia 2009 21:57:00 CET
    Witam. Ja robiłem remont pokoju na poddaszu w starej kamienicy. Nie było ocieplenia między moim pokojem a dachem (sama dachówka).

    Moje ocieplenie wygląda tak:

    Na łaty przybiłem folie (przeznaczona do tego celu, zakupiona w fimalu). Na folie miedzy krowkiwe, ułożyłem wełne mineralna grubość 20 cm. na to wszysko przy zamontowałem deski. Na deski przyczepiłem styropian 7 cm i płytę karon-gips. Zdało egzamin. Latem w pokoju jest normalna temperatura a nie sauna (jak było przed tym). Niestety nie wiem jak działa teraz bo w mieszkaniu nie ma ogrzewania, jest tyle ciepła ile dotaczają mi sąsiedzi pode mną (instalacja CO jest w trakcie montażu, wszystko robię sam, a jestem elektronikiem z wykształcenia. Nic trudnego wystarcza chęci) :] mam w pokojach około 5-15 stopni
  • 15 lutego 2009 23:48:39 CET
    Wykonanie ocieplenia w tej kolejności z zachowaniem funkcjonalności poddasza (zabezpieczenie wełny przed zawilgoceniem i odprowadzanie z niej wilgoci za pośrednictwem folii dachowych, brak mostków termicznych miedzy krokwiami, skroplin itd) JEST NIEMOŻLIWE. Taniej jest zdemontować obecną blachodachówke wraz z łatami i kontrłatami, ułożyc PRAWIDŁOWO folie paroprzepuszczalną, nabic z powrotem łaty i kontrłaty i ułozyc blachodachówkę (ma Pan racje stara bedzie positowiona, ale coś za coś). Następie wykonać od środka poddasza ocieplenie wełną, zabezpieczając ją folią paroszczelną. Wykonanie podkonstrukcji na gips-karton lub płytki jest ostatnim krokiem w zaadaptowaniu poddasza...
  • 26 lutego 2009 16:17:00 CET
    W końcu konkretna odpowiedź , a nie owijanie w bawełnę i gadanie ogólnikowo ( byle jak , aby coś napisać , nie ważne na jaki temat ) ...

    W takim razie duże koszty mnie czekają , bo trzeba na nowo kupować blachę na dach :???:

    No chyba że istnieje szansa zamontowania tej samej po raz drugi ...
    • 7 wpisy
    15 kwietnia 2020 11:38:57 CEST

Szybka Odpowiedź