Forum Budowlane » Błędy wykonawcze i zalecenia

Płytki odpadają!!!

    • 3 wpisy
    15 grudnia 2008 12:51:10 CET
    Trzy miesiące temu facet położył płytki w mojej łazience i kuchni.
    Płytki kładł na starą farbę.Dodatkowo równał ściany klejem nawet do 4-5 cm(również na starą farbę).
    Obecnie fugi dookoła płytek pękają a wiele płytek się należy już rozbierać płytki aby nie spadły na głowę?
    Najgorsze jest to,że nie mam z facetem żadnej mam również pieniędzy na remont,a sam nie mogę gdyż jestem niepełnosprawny.
    Nie mogę spać w nocy,gdyż ciągle o tym myślę.
    Co mam robić?
    Proszę o pomoc!!!
    • 605 wpisy
    30 grudnia 2008 19:31:20 CET
    Witam
    Wadą było to , że płytki były kładzone bezpośrednio na warstwę starej farby co jest teraz przyczyna że fugi dookoła płytek pękają i płytki się rusza. Teraz musi Pan zdemontować płytki i na oczyszczoną powierzchnię położyć ponownie
    • 69 wpisy
    7 stycznia 2009 17:35:11 CET
    Koniecznie odezwac sie do "fachowca" - umowa ustna jest takze obowiazujaca!!!! Pozdrawiam!
    • 605 wpisy
    9 stycznia 2009 16:00:28 CET
    Witam
    Jak nie masz umowy pisemnej , to nic nie zrobisz później jak będą usterki, nawet nie otrzymasz odszkodowania a gdzie wg mówić o poprawkach,
    • 3 wpisy
    12 stycznia 2009 09:47:05 CET
    Bardzo dziękuję za rady.
    Już się umówiłem ze swoim znajomym,który prowadzi firmę budowlaną i za kilka dni będzie demontował płytki i położy nowe.
    Mam w cenie demontażu czyli płytek wliczona jest też wywózka gruzu?
    Pozdrawiam!
    • 605 wpisy
    12 stycznia 2009 13:04:47 CET
    Witam
    Powinna być wliczona cena wywózki gruzu , ale to zależy jak Pan się dogada ze znajomym odnośnie kosztów demontażu płytek. Najlepiej od razu uzgodnić cenę.

    Pozdrawiam
    Anna Wolf
    • 3 wpisy
    13 stycznia 2009 08:38:00 CET
    Jeszcze raz pięknie dziękuję za wszystko i serdecznie pozdrawiam!
    • 11 wpisy
    5 lutego 2009 22:41:20 CET
    Pamiętajcie: na farbę olejną najpierw Atlas-Plus (dobrze zwilża pow i dobrze przylega - sprawdziłem u siebie) potem dopiero można inne rzeczy robić
    • 12 wpisy
    21 marca 2009 10:05:33 CET
    A moim zdaniem warstwa farby olejnej to złe podłoże do układania płytek. Najlepiej ją choć częściowo usunąć.
    • 11 wpisy
    17 maja 2010 18:28:24 CEST
    Pytanie: jak? Spróbuj usunąć taką położoną na surowym betonie! Ja miałem taką właśnie sytuację...
    • 488 wpisy
    12 lutego 2011 02:46:45 CET

    Witam Wadą było to , że płytki były kładzone bezpośrednio na warstwę starej farby co jest teraz przyczyna że fugi dookoła płytek pękają i płytki się rusza. Teraz musi Pan zdemontować płytki i na oczyszczoną powierzchnię położyć ponownie

    Trudno o większe bzdury! Pisze Pani żeby zaistnieć? Jak odpadło to zerwać i jeszcze raz przykleić? Jak obiad niedosolony, to wyrzucić i jeszcze raz ugotować bez soli?

    Przyklejanie płytek, to nie klej, płytki i fuga! To przede wszystkim dopasowanie wszystkich warstw do stanu podłoża. Wszystko płynie! Nie każdy klej, nie każda fuga i nie każda płytka! Kolor bez znaczenia.

    Jerzy Zembrowski

Szybka Odpowiedź