Forum Budowlane » Instalacje wodno-kanalizacyjne

    • 2 wpisy
    25 marca 2009 12:21:09 CET
    Witam, nie znalazłam podobnego tematu a mam pare pytań :)
    Mieszkam w domu jednorodzinnym ok 300 m2, wodaęktórą mamy jest strasznie ukamieniona, najpierw padła zmywarka teraz są problemu z pralka, obydwa urządzenia były kupowane w niedawno a serwisanci od razu zrzucił winę na wodę.
    Dlatego mam pytanie czy istnieje filtr przepływowy żeby go umieścić na początku rury z wodą gdzieś w piwnicy i żeby oczyszczała całą wodę idącą do domu i tą do zlewów czy wanny oraz tą do urządzeń typy pralka/zmywarka. Znalazłam wiele filtrów ale z tego co mi się wydaje nadają się tylko pod zlew. Prosiłabym o jakieś rady.
    Pozdrawiam
    Nefthy
    • 69 wpisy
    26 marca 2009 16:34:23 CET
    Powiem tak - instalacje kanalizacyjne bywają upierdliwe:) Ja w domu zrobiłem tak - na główne wejście założyłem dwa filtry. Co do firmy - tak na prawdę to nie będę polecać konkretnej, bo chodzi o to, żeby kupić taki, który będzie można łatwo wymieniać.

    Już raz przejechałem się na tym, że kupiłem jakiś wykombinowany filtr i potem już nie było wymiennych.
    No w każdym razie mam teraz dwa filtry bo jeden nie dawał rady. I jak na razie się sprawdzają. Jeśli tego będzie za mało to zawsze można zamontować dodatkowe filtry w każdym ważnym punkcie, tzn, na rurze do zmywarki czy pralki. Wtedy jakiś się rozłożą te problemy

    Warto także zgłosiś problem do wodociągów - czasem to wina starych rur. Wiedomo, że nie rzucą się od razu z remontem instalacji, ale jak im 50 osób będzie dzwoniło co jakiś czas ot sie wkurza i może zabiora do roboty.
    • 42 wpisy
    29 marca 2009 12:59:03 CEST
    Najlepiej w tym przypadku zamontować filtr przed wszystkimi urządzeniami. żeby wode filtrowało od poczatku.
    • 2 wpisy
    31 marca 2009 21:13:14 CEST
    Zgadzam się, najlepszym rozwiązaniem będzie zamontowanie urządzenia na wejściu wody do domu. Mogę pomoć w dobraniu takiego urządzenia
    Pozdrawiam
    • 2 wpisy
    15 października 2010 12:02:19 CEST

    niedawno przekonałem się o wartości chyba najlepszego na rynku domowego systemu oczyszczania wody pitnej. system z filtrem węglowym i lampą UV. nie potrzebuje współpracować ze zmiękczaczami itp. od razu otrzymujemy z niego zdrową i klarowną wodę do picia. usuwa ponad 140 zanieczyszczeń i ponad 99% wirusów i bakterii. a co najlepsze zapach chloru eliminuje całkowicie. dodatkowo otrzymałem 100% gwarancję satysfakcji i zadowolenia. nie znalazłem nigdzie czegoś podobnego. problem z twarda woda znikną a urządzenie nie zajmuje wiele miejsca. szczerze polecam.



    • 2 wpisy
    15 października 2010 12:05:38 CEST

    A jakie są ceny takich urządzeń?

    • 2 wpisy
    15 października 2010 12:11:41 CEST
    cena takiego urządzenia to 3999zł. Można też kupić na raty. Ale jeżeli chcemy się bawić w zmiękczacze i inne urządzenia do filtracji to wspólny koszt byłby na pewno o wiele większy.
  • 14 maja 2013 14:44:58 CEST
    chyba najlepszym efektem było by założenie na głównym wejściu wody zmiękczacza do wody. ceny już nie sa takie straszne bo od 1000 zł się zaczynają a można dokupować sól samemu. Można iść w inny sposób - filtry na przyłaczach pralki - sam zastanawiam się nad takim rozwiązaniem. znalazlem taka strone filtrwody pl są blisko mnie i nie wiem . siostra ma założony na dojściu do zmywarki i mówi że mniej kamienia ?
    • 19 wpisy
    13 sierpnia 2013 15:38:36 CEST
    widzę, że będę się powtarzać :) ja zacząłem dobór filtru od sprawdzenia, co mam w wodzie, tj. czy to chlor, czy żelazo, czy pH nie takie etc. koszt takiej zabawy to kilka-kilkanaście złotych (przykładowo taki - ale są też testy badające 5 aspektów, ja taki miałem). No i wtedy dobierasz rozwiązanie do potrzeb. Mi wystarczy filtr narurowy z wkładem z węgla i tyle. co prawda jeśli chcemy całą wodę w domu poprawić jakościowo, to lepiej zainwestować w stacje uzdatniające, ale też nie ma co przepłacać, jeśli np. chcemy tylko mieć lepszą jakościowo wodę przy pralce, czy zmywarce.

Szybka Odpowiedź