Forum Budowlane » Materiały z drewna i jego pochodnych

Chapel Parket - Dębowe podłogi postarzane

  • 19 marca 2011 19:45:05 CET
    Czy parkiet można położyć na podłogę z ogrzewaniem podłogowym?
    • 12 wpisy
    20 marca 2011 18:46:55 CET

    Witam.

    Oczywiście że można układać parkiety na ogrzewaniu podłogowym, ale pod pewnymi warunkami:

    1 Ogrzewanie podłogowe powinno wolno się rozgrzewać, zbyt gwałtowne nagrzanie – zmiana temperatury może zniszczyć podłogę.

    1. Przed układaniem należy bezwzględnie dokonać wygrzania podłogi co powinno być potwierdzone odpowiednim protokołem. Pozwoli nam to uniknąć problemów i ewentualnego zrywania podłogi w przypadku nieszczelności itp.

    2. Wybrać odpowiedni gatunek drewna, gatunki o dużym skurczu np. buk, klon kanadyjski nie nadają się na parkiety stosowane na ogrzewanie podłogowe.

    3. W przypadku zastosowania podłogi warstwowej – gotowego parkietu należy ją przykleić do posadzki. Poduszki powietrzne występujące pomiędzy poszczególnymi warstwami są doskonałym izolatorem. Jeżeli już decydujemy się na ułożenie podłogi pływającej NIE układajmy jako podkładu izolatorów np. korka, podkładów piankowych itp.

    4. Szparki pomiędzy poszczególnymi klepkami, deskami będą zawsze, większe jednak będą w przypadku ogrzewania podłogowego. Podłoga będzie wyglądała o wiele ładniej jeżeli wybierzemy ją w formie deski z mini fazą. Na ciemnych podłogach szparki w których z biegiem czasu będzie gromadziły się drobinki kurzu będą mniej widoczne, starajmy się zatem wybierać podłogi ciemniejsze.

    Mam nadzieję że przybliżyłem choć trochę temat parkietu na ogrzewaniu podłogowym.

    Pozdrawiam

    Artur Maślanka

    kontakt@

  • 20 marca 2011 19:07:50 CET

    Bardzo dziękuję za informacje.

    • 12 wpisy
    20 marca 2011 19:18:08 CET
    Proszę ;-)
    • 38 wpisy
    11 października 2012 12:55:10 CEST

    Drewniane podłogi warstwowe to najlepsze rozwiązanie na ogrzewanie podłogowe. Cena Chapel Parket niestety bardzo wysoka i nie każdy może sobie pozwolić na taki wydatek. Ale na szczęście są tańsze i równie dobre alternatywy - np. deska barlinecka.

    • 29 wpisy
    30 listopada 2012 21:26:46 CET
    Na ogrzewanie podłogowe jak najbardziej tak,ale można pomyśleć takze o desce barlineckiej,która świetnie się prezentuje i znakomicie posłuży nam przez lata.

Szybka Odpowiedź