Forum Budowlane » Fundamenty - budowa i konstrukcja

    • 1 wpisy
    26 czerwca 2009 00:05:12 CEST
    witam
    mam pytanie zamierzam budować dom, powiem szczerze że nie wiem od czego zacząć tzn. działka jest, papiery są, ale chodzi mi o to co jestem w stanie zrobić samemu, a do czego lepiej zamówić fachowców, powierzchnia użytkowa domu to 77,6 m2, powierzchnia zabudowy 101,6 m2, koledzy podpowiadają że fundamenty można robić samemu, ale ja nie za bardzo wiem co np. wrzucić w te fundamenty, jaką mają mieć wysokość itd. Następnie nie wiem jaką cegłę kupić żeby była dobra, a przede wszystkim ile jej kupić?, po prostu mało wiem a chciałbym swoją wiedzę troszkę poszerzyć, jeśli jest możliwe to czekam na odpowiedź, dziękuję pozdrawiam.
    • 605 wpisy
    29 czerwca 2009 20:55:14 CEST
    Witam
    Wymiary fundamentu i z czego powinny być wykonane dokładnie ma pan w projekcie architektonicznym pod nazwą rzuty fundamentów. Na projekcie są dokładne wymiary szerokość ław fundamentowych jak i opis z czego są wykonane jaki beton i rodzaj zbrojenia. Jeżeli nie zna się pan dokładnie na budowie najlepiej wziąć pomocnika fachowca który zna się na rzeczy.
    • 9 wpisy
    13 sierpnia 2009 11:25:40 CEST
    Witam,
    Polecam doskonale opisane krok po kroku co i jak :),
    w wielu pracach dasz sobie rade sam :)
  • 20 lutego 2011 12:52:19 CET

    Witam ,proponowałbym sporządzenie dokładnie planu na którym można wykonać dane czynności budowy fundamentu , czy to ma być domek jednorodzinny ,jeśli tak to zacznij od pomiarów fundamentu pod piwnicę ść piwnicy .parter,piętro .

    Pozdrawiam serdecznie.
    Technik budownictwa


    • 1 wpisy
    12 września 2012 17:51:26 CEST
    Witam, przymierzam się do budowy domu:)Mam zamiar wykonać go w dużej mierze samodzielnie (z pomocą rodziny). Ostatnio dużo czasu spędzam na studiowaniu różnych for budowlanych i innych artykułów o tej tematyce. Natrafiłem przypadkowo na blog pewnej osoby, zainteresował mnie bardzo gdyż jest tam opisana na chwile obecną budowa fundamentów w sposób bardzo prosty i przejrzysty. Moje pytanie brzmi, czy to co tam jest napisane można zastosować, czy może coś trzeba dodać, zmienić?? proszę o odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie
    • 31 wpisy
    6 października 2012 18:06:15 CEST
    Strona nie chce mi się załadować,więc ciężko mi stwierdzić czy wskazówki jakie były zawarte na tym blogu są dobre i sprawdzone. Może opisz to nieco szerzej i wtedy postaramy się to stwierdzić.
    • 9 wpisy
    21 czerwca 2015 22:25:50 CEST
    ja wychodze z zalozenia, ze lepiej zlecic cos komus jesli nie ma sie o tym pojecia. Dlatego jesli chodzi o fundamenty to wybierz beton COntractor - solidny, mocny i wytrzymaly
    • 2 wpisy
    2 sierpnia 2015 23:09:43 CEST
    Witam, przymierzam sie do budowy domu parterowego o m i mam pytanie w jakiej cenie w przyblizeniu jest zalanie sie ze nie mam pojęcia i dopiero zaczolem sie za tym rozglądać.Bardzo prosze o inf.
    • 2 wpisy
    2 sierpnia 2015 23:10:53 CEST
    Pow. 130 m
    • 192 wpisy
    30 września 2015 21:15:39 CEST

    Prawidłowe wykonanie fundamentu , wymaga zastosowania wysokiej jakości materiałów izolacyjnych oraz wykonania prac zgodnie ze sztukąbudowlaną. Załaczam schemat wykonania izolacji fundamentów , który został przygotowany przez specjalistów Knauf Therm.

    • 9 wpisy
    29 listopada 2015 20:57:50 CET
    Fundamenty powinny być betonowe i solidne, jeżeli chcesz je samemu zrobić to kup porządny beton w betoniarni z Dębicy BAN-KOR-BET albo zleć to fachowcom. Ja część rzeczy podczas budowy robiłem sam, a część robiła firma
    • 21 wpisy
    22 czerwca 2016 09:54:30 CEST
    Na pewno nie zrobisz sam wykopów pod fundamenty. My z mężem ostatnio zaczęliśmy budować dom parterowy. Do wykopów wzięłam firmę z Wrocławia Bardzo szybko i sprawnie się z tym uwinęli, dzięki czemu dalsze prace mogły iść szybko. Zamówiliśmy gruszkę z betonem i poszło szybko. Jak dobrze pójdzie jeszcze w tym roku się wprowadzimy.
    • 21 wpisy
    22 czerwca 2016 09:55:05 CEST
    • 613 wpisy
    30 września 2016 06:29:52 CEST
    Samemu tak na prawdę lepiej nie ryzykować. Fundament musi być dobrze wykonany wkopany, dlatego samemu to nie robota.
    • 1132 wpisy
    4 listopada 2016 08:06:09 CET
    Tak samo w przypadku hydroizolacji. Lepiej to zlecić w zaufane ręce niż żeby potem ciągnęły się za nami problemy w przypadku osuszana. Dla nas robiła to firma Akma dobry kontakt, wszystko w terminie również byli u nas kilka razy sprawdzić czy nic się nie dzieje. Pełna profesja, daje duży plus ;)
    • 192 wpisy
    30 listopada 2016 22:59:13 CET
    Można korzystać również z bezpłatnych porad i gotowych rozwiązań oferowanych przez renomowanych producentów budowlanych - dla izolacji - styropiany Knauf-Therm. Na stronie knauf-industries pl można zapoznać się z szeregiem praktycznych porad wykowanczych dotyczacych dokonywania prawidłowej izolacji elementów budowalanych domu.
    • 262 wpisy
    1 grudnia 2016 06:53:27 CET
    No z fundamentami cięzko poradzić sobie samemu jednak porady są bardzo cenne.
    • 262 wpisy
    1 grudnia 2016 06:53:35 CET
    No z fundamentami cięzko poradzić sobie samemu jednak porady są bardzo cenne.

Szybka Odpowiedź