Forum Budowlane » Błędy wykonawcze i zalecenia

Odbiór mieszkania od developera z nierównością w p

    • 1 wpisy
    29 października 2009 20:47:30 CET
    Witam.

    Chciałbym zwrócić się z prośbą o poradę. Sprawa dotyczy odbioru mieszkania od developera. Podczas przeglądu aranżacyjnego zgłosiliśmy przedstawicielowi developera kilka usterek do usunięcia. Jedną z nich były wybrzuszenia w posadzce w aneksie kuchennym oraz w łazience. Wybrzuszenia są ok. 1-2 cm wysokości i spowodowane są przez przyłącze kanalizacyjne zlewu w aneksie kuchenny oraz przyłącze kanalizacyjne pralki w łazience. Po zauważeniu usterki i zgłoszeniu jej inżynier budowy stwierdził, że jest to prawidłowe wykonanie i nie ma możliwości aby to zmienić. Poprosiłem o możliwość zobaczenia czy inne mieszkania w tym budynku również mają w ten sposób wykonaną posadzkę. Dwa inne, które mi pokazano nie miały tych nierówności. W dniu dzisiejszym otrzymałem od developera informację
    cyt."podejścia . do zlewozmywaka i pralki: są wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną, przepisami, normami, wytycznymi branżowymi do projektowania i z projektem branżowym. Ponadto na karcie graficznej mieszkania istnieje zapis że: "Niektóre podejścia instalacyjne ze względów technologicznych będą przeprowadzone po wierzchniej stronie przegród budowlanych". Strop wraz z warstwami posadzkowymi, w tym przypadku wylewką, stanowi przegrodę budowlaną. Podejścia te wykonane są prawidłowo i w związku z tym Państwa uwaga nie może być potraktowana jako usterka. "

    Czy spotkaliścię się może z taką sytuacją i czy ewentualnie można coś w tej sprawie zrobić ? Od majstra, który ma przeprowadzać remont otrzymałem informację że bez dodatkowej wylewki nie da rady położyć płytek a co za tym idzie posadzka w aneksie i łazience będzie ok. 1,5 cm wyżej ...


    Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki i porady.

    Pozdrawiam,
    • 488 wpisy
    12 lutego 2011 03:01:25 CET
    Developer napisał banialuki!
  • 13 sierpnia 2012 17:21:33 CEST
    No tak - trzeba będzie wyrównać powierzchnię zanim położy się płytki. Jeśli nie da się nic wywalczyć z deweloperem być może skuteczne okaże się położenie warstwy korka pod panele, co zminimalizuje nierówności pomiędzy powierzchniami pokoi, a łazienki i kuchni.
    ---
    Służę pomocą,
    e-Rzecznik Knauf Insulation

Szybka Odpowiedź