Forum Budowlane » Schody, pochylnie i balustrady

Do istniejącego balkonu chce dostwić schody

    • 1 wpisy
    11 stycznia 2010 09:11:08 CET
    Witam wszystkich.
    Remontuję dom. Mam balkon i wymysliłam sobie, że fajnie by było gdyby dostwic do niego schody. Nie chodzi mi o budowanie klatki schodowej, tylko o wyprowadzenie z balkonu schodów na zewnątrz. Moje pytanie brzmi: czy potrzebuje na to pozwolenie na budowę, czy może istnieje zapis pozwalajacy na ZAŁATWIENIE TRGO BEZ POZWOLENIA A JEDYNIE ZA ZGŁOSZENIEM. Jest to spowodowane tym, że dla mojej dzielnicy nie ma określonego planu zagospodarowania. A na to czekac musze od 3 do 6 m-cy. :evil:
    Prosze o porady.
  • 20 maja 2010 16:55:03 CEST

    Raczej nie potrzeba na to żadnego zezwolenia. Schody można zrobić w konstrukcji stalowej - unikaj drewna jak ktoś będzie chciał polecić - tylko stal czarna malowana proszkowo albo stal nierdzewna w zależności jakimi funduszami dysponujesz. Poleciłbym w tym względzie firmę HABE. całkiem solidni ale działaja główniea na mazowszu więc Twoja decyzja. Pozdrawiam

    • Moderator
    • 67 wpisy
    20 maja 2010 17:18:23 CEST
    Niestety, zarówno do budowy schodów zewnętrznych, jak i do zabudowy, rozbudowy czy przebudowy balkonu potrzebne jest pozwolenie na budowę.

    Można zaryzykować samowolę i później ją zalegalizować, ale to trochę ryzykowne, bo nadzór może kazać rozebrać schody.
    • 8 wpisy
    14 lipca 2011 15:10:24 CEST

    Ryzykowne, ale na serio na prawdę warto. W szczególności polecam drewniane schody

    • 8 wpisy
    23 lipca 2011 21:54:06 CEST

    Na bank potrzebujesz zezwolenia.

    • 82 wpisy
    11 września 2016 20:18:21 CEST

    Polecam schody ze stali nierdzewnej. Profile ze stali nierdzewnej zamoawialam w Import Stal w Krakowie.


    Ten wpis został zmieniony przez annaklew w 11 września 2016 20:23:22 CEST"

Szybka Odpowiedź