Forum Budowlane » Materiały z drewna i jego pochodnych

Ukladanie podlogi ze skrecanego bambusu - kilka py

    • 1 wpisy
    24 stycznia 2010 14:35:53 CET
    Witam, mam kilka pytań odnośnie ułożenia podłogi ze skręcanego bambusa, o rozmiarach, klepka – 9,6cm x 92cm.

    należy położyć pierwszy rząd – piórem do ściany czy też może rowkiem?
    klej nakładamy na pióro? Czy na rowek?, Czy, też na złacza nie dajemy kleju?
    klej nakładamy na klepką, czy też na posadzkę czy na jedno i na drugie?
    klej i jaką ilość potrzebuje na powierzchnie pokoju 20 m2?
    grunt i ile potrzebuje na w/w powierzchnie?
    nakładamy klej – pędzel czy szpachlówka?
  • 25 marca 2011 19:53:57 CET
    Pierwszy rząd układaj piórem do ściany (przy czym ucinasz wcześniej to pióro) i zostaw dylatację około 15mm.
    kleju nie wolno nakładać na pióro-wpusty!!! każda klepka powinna pracować indywidualnie jeśli posklejamy deski ze sobą naprężenia się sumują i w końcu nastąpi w którymś miejscu podłogi potężne pęknięcie zwane piorunowym.
    Klej nakładasz na wylewkę specjalną szpachlą z trójkątnymi nacięciami najlepiej do tego gabarytu użyć rozmiaru B11
    Klej silanowy lub poliuretanowy spisze się świetnie ... im lepszej jakości tym lepiej. Producenci zalecają (bezmyślnie trochę) kleje dwu-składnikowe ale i jedno składnikowe się nadają. Ja używam i mogę polecić Mapei P990 1K lub S9551K - po wyschnięciu jest wiecznie elastyczny i pozwoli na swobodniejszą pracę niż 2k.
    Potrzebujesz maksymalnie 25kg ale wiadra są po 15kg więc i tak musisz kupić 2szt.
    Grunt zależnie od kleju i wylewki, zakładając że jest mocna, spójna i niepyląca to na przykład te które wymieniłem nie potrzebują gruntowania a jedynie odczyszczenie/przeszlifowanie i odpylenie wylewki.

Szybka Odpowiedź