Forum Budowlane » Instalacje gazowe

C.O. w mieszkaniu własnościowym a zgoda wspólnoty

  • 3 kwietnia 2010 14:38:03 CEST
    Witam.

    Posiadam mieszkanie własnościowe, w którym korzystam z gazu do ogrzewania wody użytkowej i kuchenki gazowej. Chciałbym zainstalować instalację grzewczą i zamienić istniejący piec do ogrzewania wody na piec CO (o niewiele wyższym zapotrzebowaniu na gaz). Ponieważ mieszkam na ostatnim piętrze posiadam własny przewód kominowy rozpoczynający się od mojego mieszkania.

    Czy do planowanej zmiany potrzebna jest mi zgoda wspólnoty mieszkaniowej? Część mieszkań w kamienicy posiada już własne instalacje CO, część podobnie jak moje, ogrzewana jest węglem z piecy kaflowych. Planowana przeze mnie modernizacja nie będzie miała żadnego wpływu na poozstałych miekszkańców kamienicy. Ze względu na skomplikowaną sytuację (część mieszkań należy do miasta, z którym niektórzy właściciele mieszkań są skłóceni) współnota, w której miasto ma większość wstrzymuje się z decyzją wydania mi zgody. Co mogę w takiej sytuacji zrobić? Ekspertyzy kominiarskie jednoznacznie stwierdzają, że nie ma podstaw do niewydania mi zgody. Odpowiedź, którą otrzymałem nie jest jednoznaczna - wspólnota stwierdza, iż wstrzymuje się z decyzją (nie jest więc ona ani pozytywna ani odmowna). Do czego w ogóle i na podstawie jakich przepisów jest mi ta zgoda potrzebna?
    • 13 wpisy
    6 maja 2010 18:45:29 CEST
    tutaj są porady ekspertów zobacz sobie odpiszą

Szybka Odpowiedź