Forum Budowlane » Systemy alarmowe i telewizja przemysłowa

Które firmy ochroniarskie?

    • 7 wpisy
    15 czerwca 2010 13:23:03 CEST

    Przegladając właśnie rynek ochroniarski zastanawiam się na co należy zwracać uwagę. Które firmy polecacie?
    Mam znajomego w Juwentusie i może... co o nich sądzicie?

    • 43 wpisy
    1 lipca 2010 11:25:41 CEST
    Witam serdecznie
    Decydowanie się na firmę ochroniarską jest decyzją uzależniona od rodzaju budynku. Dla potrzeb domowych polecał bym zastosowanie modułu komunikacji GSM. Moduły takie występują w dwóch rodzajach a mianowicie z wbudowanym tel. i beż niego. Koszty to ok 200-400zł brutto. Nie polecam żadnej firmy ochroniarskiej.
    Dziękuję,
    • 7 wpisy
    22 lipca 2010 15:18:36 CEST

    No tak... rozumiem podejście ;)

    Zdaję sobie sprawę jak pracują tacy pracownicy, nasłuchalem się tyle historii ostatnimi czasy, ze glowa mała. Tylko, ze jest jeden argument, który mi wystarcza. Oni biorą odpowiedzialność za to co robią. Nikt mi nie zrekompensuje jak czujka zadzwoni, a policja albo ja nie zdąże. A pytam o juwe, bo najmniej na ich temat zlego slyszałem i całkiem sporo tabliczek wisi w okolicy

    • 43 wpisy
    22 lipca 2010 16:47:09 CEST
    Witam ponownie
    Dziękuję za odpowiedz. Pracując w branży systemów alarmowych oraz telewizji przemysłowej moje stanowisko jest następujące: nie polecę żadnej firmy, nie chcąc nikomu robić reklamy oraz nie będę ganił żadnych z nich. Napisał Pan: "Oni biorą odpowiedzialność za to co robią..." Proszę zatem dokładnie przeczytać warunki umowy a szczególnie punkty związane z odpowiedzialnością. Chodzi tu ogólnie o zasadę działania takich instytucji. Firmy ochroniarskie tak "sporządzają" umowy, żeby w razie włamania itp. - finalnie ponieść jak najmniejsze konsekwencje.

    Jeśli już miałbym coś polecić. to pytać ludzi z okolicy, sąsiadów, jak dana firma się sprawuje. Żeby się też nie okazało, że drobna zmiana konfiguracji, jakiś serwis to koszt np. 200zł. O tym też trzeba pamiętać, aby wiedzieć za co się później będzie płacić.

    PS. o tabliczkę zawsze można poprosić i zrobić im reklamę bez umowy i "oszukać" innych ze się ma firmę ochroniarską :)
    • 7 wpisy
    5 sierpnia 2010 17:24:18 CEST

    Nie chodzi tu o robienie reklamy, tylko z racji znajomości branży można skomentować to w miarę obiektywnie z nieco bliższej perspektywy. Z umową ma Pan rację, trzeba tego dopilnować.

    Co do sąsiadów to Ci których znam bliżej i mają tabliczki są rzeczywiście ochraniani. Słyszałem jeszcze, że dobrze mieć dostęp do "logów". Może Pan jako znawca powie mi coś więcej?

    • 43 wpisy
    5 sierpnia 2010 17:29:51 CEST

    Witam,

    Prosz eokreślić co dla Pana oznaczają: "logi" ??

    Dziękuję,

    • 17 wpisy
    31 sierpnia 2010 19:48:14 CEST
    Ja słyszałem jeszcze całkiem niezłe opinie o Solid Security. I na osiedlu mojej siostry sporo domków ochrania właśnie ta firma. Jednak ostatnio słyszała kilka negatywnych uwag na ich temat. Ale Juwentus chyba też jest ok:) Ale rozejrzyj się może jak często dana firma ochroniarska patroluje okolice, ile czasu im zajmie dojechanie do Twojego domu od włączenia się alarmu itp.
    • 7 wpisy
    6 września 2010 16:08:48 CEST
    pardone moi za absencję ale urlopowałem... :P

    Wracając do tematu, co rozumiem po pojęciem logi. chodzi o dostęp do wszelkich komunikatów generowanych przez alarm, które lecą do stacji monitorującej, wszelkich wpisów. Generalnie chodzi o to, żeby dysponować taką samą wiedzą co ochrona.. wiadomo po co:)
    • 43 wpisy
    28 października 2010 14:21:40 CEST
    Witam ponownie
    Obecnie każda centrala alarmowa jest wyposażona w tzw. pamięć zdarzeń. Z funkcji tej dowiadujemy się o każdym wydarzeniu jakie nastąpiło w systemie, czyli np. kiedy został system zazbrojony/rozbrojony, kiedy był alarm, z jakiego czujnika itp. Dostęp do tych zdarzeń jest możliwy dla użytkownika systemu po wpisaniu hasła.
    Dziękuję,
    • 99 wpisy
    25 stycznia 2013 10:40:56 CET
    Odświeżę temat, akurat jestem na etapie tego zagadnienia. Dobrym rozwiązaniem jest alarm zainstalowany przez firmę ochroniarską z opcją serwisu i ochrony, sprzątania obiektów.W kwestii "które firmy ochroniarskie? " to na Śląsku oferta na stronie
    • 42 wpisy
    31 stycznia 2013 12:57:44 CET
    Ja z doświadczenia moge polecić system monitoringu w naszym domu oraz instalację alarmy dla podniesienia,poprawy bezpieczeństwa. Zajmuje się właśnie tym,więc służę pomocą na forum.
    • 1 wpisy
    14 kwietnia 2013 13:11:24 CEST

    Ostatnio zakładałam sobie system alarmowy w domu i kupiłam go na internecie na stronie

    Sprzęt został przyslany bez usterek ,prosty do montażu no i przede wszyskim był dosyc tani alt

    • 30 wpisy
    30 kwietnia 2013 14:18:20 CEST
    Ja także jestem zdania,ze firma ochroniarska będzie zbędna jeśli zdecydujemy się na dobry i sprawdzony system alarmowy. Z doświadczenia wiem,że nie jest on tani,no ale czego nie robi się dla naszego bezpieczeństwa.
    • 20 wpisy
    29 października 2013 20:48:26 CET
    System alarmowy + monitoring sygnału i umowa z dobrą firmą ochroniarską. Wszystko musi być dobrze dograne. Ja zdecydowałem się na firmę SMA, która zamontowała mi sprzęt i poleciła, która firma ochroniarska w mojej okolicy będzie mi pasować najlepiej. Współpracują z wieloma agencjami, więc z tym problemów nie ma. Z tego co wiem, to działają w obrębie Warszawy, Katowic, Poznania i Wrocławia. Także jeżeli ktoś ma dylemat, to polecam udać się do nich - wyręczą Was we wszystkim.
    • 3 wpisy
    30 sierpnia 2016 14:59:56 CEST
    Jestem z Warszawy i polecam Uniwersum, z której od lat korzystam. Według mnie prócz systemu alarmowego warto zdecydować się na firmę ochroniarską. Ja ze swojej jestem zadowolona. W każdej chwili mogę odwołać alarm bo mam numer do operatora nie call center i zawsze się można z nimi dogadać. Po za tym sam alarm zawiadamia o zagrożeniu a nie interweniuje. Wiec zgadzam się z Adam Starzewski!
    • 323 wpisy
    11 września 2016 18:50:15 CEST
    Dla nas wystarczy monitoring zewnętrzny od JBP HD Camera mamy kamery obrotowe, któe tylko po wykryciu ruchu uruchomiają alarm. Poglądać obraz mogę sobie nawet na smartphonie. Także można wykonywać zdjęcia po klatkowe gdy pojawi się jakiś osobnik na naszej posesji, a rozdzielczość jest tak dobra, że można z nią rozpoznawać twarze.
    • 585 wpisy
    21 września 2016 20:12:28 CEST
    Zdecydowanie wystarczy nawet jeżeli jesteśmy na wyjeździe możemy przez aplikację na telefonie oglądać obraz, a jeżeli coś się dzieje to na e-mail przychodzą powiadomienia, także stale masz wszystko pod kontrolą. Wbudowana detekcja włączy alarm i wtedy można zawiadomić policję. Na prawdę kamera KZ7 JBP HD Camera sprawdza się super, też ze względu widoczności w całkowitej ciemności do 15-20m.

Szybka Odpowiedź