Forum Budowlane » Domy z bali

wykończeniówka domu z bali

  • 11 sierpnia 2010 09:05:51 CEST

    Witam.

    Jesteśmy na etepie podejmowania najważniejszej decyzji - z czego budować. Projekt praktycznie wybrany a teraz finalna decyzja jaki materiał. Od zeszłego roku mamy spory dylemat ponieważ nasz znajomy pod Białowieżą postawił piękny domek projekt "modrzewiowy". Po kilku zmianach i dołożeniu pieknego dużego zadaszenia nad tylnym tarasem dom prezentuje sie pięknie. (postaram sie dołączyć zdjęcia) Po tym właśnie gdy zobaczyliśmy to cudeńko - weszliśmy do środka i w 32 stopniowym upale poczuliśmy miły chłodek jak w klimatyzowanym pomieszczeniu dotychczasowe wizje naszego domu radykalnie sie zmieniły. Dom wykonywała tamtejsza ekipa, która bez dłuższego zastanawiania się stwierdziła, że jak chcemy to oni taki domek postawią nam w Gliwicach. Oczywiście najpierw złożą go na miejscu, ponumerują belki i przywiozą do nas na podwórko:-). Musimy się jednak zdecydować do jesieni aby zadatkować drewno, które musi być już w tym okresie ścięte. Cała sprawa niby prosta i tylko się zdecydować. Jest jednak jeden dylemat, który nie daje mojej żonie spokojnie spać a mianowicie wykończeniówka - szczególnie na początek rolety antywłamaniowe. I stąd moje pytanie do expertów - Czy istnieje możliwość ich zamontowania w domu z bali prostokatnych ?

    Pozdrawiam.

    • 8 wpisy
    11 sierpnia 2010 11:38:03 CEST
    Wiem że odpowiedź nie będzie na temat, ale sam sie zastanawiałem and różnymi zabezpieczenia domu i z rolet w końcu zrezygnowałem. Po rozmowach nawet z handlowacami rolet w końcu sami stiwerdzili że te rolety standardowe są stosunkowo słabym zabezpieczeniem. Również żadne szypy P4 nie pomogą, ramy w oknach antywłamaniowe itp. Najlepiej monitoring, w oknach klamka z przyciskiem do otwierania i jakieś dodatkowe zabezpieczenie na wypadek otworzenia okna w nocy (są takie stosunkowo niedrogie systemy). Rolety odradzam, szczególnie do takiego domu drewnianego. Ale znając życie pewnie jest to możliwe, w końcu ludzie na księżyc latają więc rolety antywłamaniowe na dom drewniany zamontują,
    Pozdrawiam
    • 8 wpisy
    11 sierpnia 2010 11:38:04 CEST
    Wiem że odpowiedź nie będzie na temat, ale sam sie zastanawiałem and różnymi zabezpieczenia domu i z rolet w końcu zrezygnowałem. Po rozmowach nawet z handlowacami rolet w końcu sami stiwerdzili że te rolety standardowe są stosunkowo słabym zabezpieczeniem. Również żadne szypy P4 nie pomogą, ramy w oknach antywłamaniowe itp. Najlepiej monitoring, w oknach klamka z przyciskiem do otwierania i jakieś dodatkowe zabezpieczenie na wypadek otworzenia okna w nocy (są takie stosunkowo niedrogie systemy). Rolety odradzam, szczególnie do takiego domu drewnianego. Ale znając życie pewnie jest to możliwe, w końcu ludzie na księżyc latają więc rolety antywłamaniowe na dom drewniany zamontują,
    Pozdrawiam
  • 11 sierpnia 2010 14:15:39 CEST
    Witam

    Zyrafa1 ma rację - wszystko da się zrobić - kwestia czemu ma to służyć. Jeśli wyłącznie względom bezpieczeństwa, a dom jest z dala od zabudowań i często bez mieszkańców - nawet rolety i okna antywłamaniowe nie pomogą. Jeśli ktość chce wejść do środka to wejdzie. W mojej ocenie o wiele ładniej w domu drewnianym wyglądają okiennice drewniane, które po części także mogą pełnić funkcję antywłamaniową, z solidnymi zamknięciami od środka. To wszystko jednak mało dla kogoś, kto będzie chciał wejść do twojego domu. Warto zastanowić się nad monitoringiem, alarmami z powiadomieniem grupy interwencyjnej - z moich doświadczeń wynika, że takie działania mają najwiękdzy sens. Gdy ktoś niepowołany wchodzi do domu, przez dewastację okiennic i okien, w domu cichutko uruchamiają się czujniki ruchu, które powiadamiają radiowo grupy interwencyjne. Zwykle podpisujac umowy z taką ochroną gwarantują oni dotarcie w ciągu kilku max 10 min. i podczas gdy rabusie nieświadomie szukają zdobyczy mogą się nieco zdziwić na widok uzbrojonej ochrony. Wszystko oczywiście zależy od lokalizacji, jednakże uważam, że taka ochrona ma największy sens na terenach, gdzie do sąsiada jest daleko.
    Pozdrawiam
  • 11 sierpnia 2010 14:58:56 CEST

    Dziękuje za informacje. Mnie to przekonuje i mam nadzieję, że moja drugą połowę także przekona:-) Niestety to nie jedyne pytanie i wątpliwość;-) Kolejne dotyczy tzw. konserwacji takiego domu - jak często się to robi, jakimi preparatami oraz jaki jest ewentualny koszt takiego sezonowego zabiegu? Rozumiem, że jest to nieodłączna konieczność pomimo zabezpieczenia impregnatami zaraz po budowie?

    Pozdrawiam.

  • 31 sierpnia 2010 20:52:07 CEST

    Witam, co do konserwacji domuw z bali, to jest kilka mozliwosci:

    malowanie farbami bezbarwnymi, tylko ze to trzeba bedzie robic co 3-4lata, gdyz promienie sloneczne popadaja prosto na dom,

    jezeli robicie z jakims odcieniem malowanie to przemalowywac trzeba bedzie co 7-8lat.

    pewnie sa producendi co daja gwarancje 20lat na swe farby ale niewidzialem jeszcze zadnego domu ktury bylby malowany raz w 20 lat. pewnie sa takie ale niewygladaja one super. z drewnem na pewno nic sie niedzieje tylko ze sie prosi aby go od zewnatrz pomalowali.

    wewnatrz domu to napewno nic nierobcie bale w srodku domu beda jeszcze bardziej biale.

    • 1 wpisy
    19 września 2010 18:51:25 CEST
    Napisales wczesniej, ze cieplosc domu zalezy od ciecia z jakiego
    jest zrobione. Nie wiem co to znaczy. Czy mozesz mi wyjasnic
    o jakie ciecie chodzi?
  • 23 stycznia 2011 00:11:49 CET

    Witam wszystkich,

    co do impregnacji mogę wiele powiedzieć. Właśnie rok temu zaimpregnowaliśmy domek z bali. Użyliśmy firmy v33 lazura bezbarwna z filtrem uv. Jak chcecie zobaczyć jak wygląda domek to zobaczcie moją galerię na blogu pozdrawiam :-)

    • 3 wpisy
    27 lutego 2017 07:33:45 CET

    U mnie ciepła dodają domowi okiennice drewniane od Teak art Piotr Mleczkowski, tel. +48 511 802 104.


    Ten wpis został zmieniony przez Frodo1988 w 27 lutego 2017 07:36:19 CET"
    • 221 wpisy
    31 maja 2019 18:57:25 CEST
    Czy ma ktoś jakieś ciekawe projekty jak wygląda taki wykończony dom z bali? Chętnie bym się co do nich przekonał.

Szybka Odpowiedź