Forum Budowlane » Domy kanadyjskie

dom drewniany z bala-impregnacja

    • 4 wpisy
    2 listopada 2010 23:43:07 CET

    czy moglby pan polecic jakis system zabezpieczenia bali z uzyc takiego srodka ,ktory zachowa naturalna barwe bala

  • 3 listopada 2010 21:59:23 CET

    Witam,
    Zajmuję sie domami kanadyjskimi czyli szkieletem drewnianym, więc domy z bala nie są moją specjalizacją.
    Mogę jednak powiedzieć, że nie każde drewno trzeba zabezpieczyć. Jeśli Pana dom zbudowany jest z bali modrzewiowych to modrzew w zasadzie nie wymaga impregancji. Po jakimś czasie zmieni kolor (spłowieje), ale nic mu się nie stanie "konstrukcyjnie".
    Jeśli jednak chciałby Pan zabezpieczyć naturalny "kolor" drewna to myślę, że wystaczy pokryć je jakimkolwiek impregnatem do stosowania na zewnątrz. Osobiście polecam Sadolin Classic (nie Extra, bo Extra to lakierobejca).
    Istnieją także impreganty bezbarwne, które tylko impregnują, a nie zmieniają koloru drewna. Jedyną ich wada jest trudniejsza impregnacja - po prostu nie widać, który fragment już pomalowaliśmy, a którego jeszcze nie. Trzeba to wtedy robić bardzo systematycznie.
    Pozdrawiam

    Agnieszka Lipka

    • 5 wpisy
    30 stycznia 2012 18:08:52 CET
    Chyba coraz więcej zwolenników zyskują domy budowane w stylu kanadyjskim ?
  • 31 stycznia 2012 21:09:37 CET

    Rzeczywiście coraz więcej osób przekonuje się do tej technologii.

    Na pewno wpływ na to ma fakt, że Polacy zaczęli jeździć po świecie i widzą oraz mieszkają w takich domach. I przekonują się, że to zwykłe domy, a nie coś strasznego.

    Pozdrawiam

    • 5 wpisy
    20 września 2013 09:24:07 CEST
    Gdzie mozna poogladac takie domy?Pod Warszawa?U nas jeszcze, niestety, takich domkow nie widac, a szkoda:(
    • 27 wpisy
    14 lipca 2017 12:35:36 CEST
    piękne są

Szybka Odpowiedź