Forum Budowlane » Instalacja wentylacji i klimatyzacji

kapiąca woda z instalacji wentylacyjnej ?

    • 3 wpisy
    26 listopada 2010 17:14:42 CET

    Witam!

    Z uwagi, że nie znalazłem interesujacego mnie tematu w "szukajce" to pozwalam sobie załozyc nowy temat. W czym rzecz? Otoż w nowo wybudowanym domku, w łazience mam w suficie kratkę wentylacyjną ( dalej jest wyprowadzony izolowany przewód do "kominka" w połaci dachu ) od kilku dni, po ochłodzeniach, z kratki kapie woda ze skroplonej pary ( ciepłego powietrza ) - co jaknalezy zrobić, by uniknąc tego skraplania lub kapania wody/ Czy zainstalowac jakies odwodnienie z instalacji wentylacyjnej do biegnącego niedaleko odpowietrzenia instalacji sanitarnej? Ktoś spotkał się z takim problemem? Ktoś coś sensownego doradzi?

    Pozdrawiam

    • 6 wpisy
    5 stycznia 2011 23:25:01 CET
    Są dwie potencjalne przyczyny, alno nieszczelność np przejścia dachowego, albo tkz cofka, zimne powietrze napływa do kanału tam styka się z gorącym i wilgotnym powietrzem i wykrapl a sie woda. Najprościej zamontować coś takiego Turbowent hybrydowy z kołnierzem TU400CHAL-H albo coś podobnego. Zimne poeirtrze nie będzie sie cofało
    • 3 wpisy
    7 stycznia 2011 10:41:03 CET
    Hmmm, myślę, że normalniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z takiej kratki wentylacyjnej z wentylatorem zamontowanej suficie niż ten turbowent, który raz -szpeci dach i "odbiega" kolorystycznie i estetycznie od całej połaci dachu, a dwa - trzeba do niego doprowadzić zasilanie by mógł spełnić swoje zadanie
    • 6 wpisy
    8 stycznia 2011 00:41:44 CET

    Wentylator to też niezły pomysł, turbowent oprócz tego ze jest brzydki, ma zalete, działa za darmo i cały czas.

    Rozszczelnij trochę mieszkanie aby grawitacja działała prawidłowo i powinno być dobrze

    • 3 wpisy
    8 stycznia 2011 13:41:27 CET

    Jak może działać " za darmo " ten turbowent " jeśli ma silnik elektryczny ? alt

    • 6 wpisy
    11 stycznia 2011 08:28:35 CET

    Chodzi mi o wersje napędzaną wiatrem, bardzo podobnie wyglada

Szybka Odpowiedź