Forum Budowlane » Materiały z drewna i jego pochodnych

    • 1 wpisy
    28 lutego 2011 01:22:32 CET

    Nasza budowa (150m2 granit juty) juz powoli zbliza sie do konca. Jestesmy na etapie wylewki.

    Od jakiegos czasu juz zastanawiamy sie nad podloga i powiem szczerze ze caly czas nie mozemy dojsc do consensusu. Budujemy dom dla calej rodziny, wiec zalezy nam na kompleksowym rozwiazaniu. Nie chce miec podlogi roznych producentow, jednak chcialbym zeby sie roznila w roznych pokojach. Czy ktos kto zajmuje sie projektowaniem wnetrze moze mi polecic jakies rozwiazanie?

    Moze jednak lepiej wlasnie zamawiac wszystko z innych firm? Jak to powinno wygladac?

    No i podstawowe pytanie techniczne, mamy ogrzewanie podlogowe wodne wiec to tez jest wazne zeby podloga nam nie wyschla na tym ogrzewaniu. slyszalem ze roznie to podlogi toleruja.

    Tylko blagam, nie piszcie o panelach

    • 4 wpisy
    7 marca 2011 12:11:57 CET

    Bardzo dobra decyzja, podłoga to serce każdego domu, można zacząć od wyboru jakie drzewo?Ja już jestem po remoncie, więc wiele informacji szukałam w googlach, np.: konfigurator podłóg, dobrym doradcą będzie osoba zajmująca się układaniem podłóg.

    • 12 wpisy
    20 marca 2011 19:16:43 CET

    Witam.

    Z doświadczenia radze jednak stosować podłogi różnych producentów, już stare polskie przysłowie mówiło że jak coś jest do wszystkiego to jest do …. ;-).

    W chwili wykonywania wylewek samopoziomujących powinna jednak już Pani mieć określony rodzaj podłogi jaki zostanie zastosowany w Pani domu. Inną grubość posiada płytka ceramiczna, kamienna, inną parkiet czy wreszcie inna (miałem nie pisać, ale mam nadzieję że nie tylko my będziemy to czytać ;-)) panele. Jeżeli planuje Pani wszystkie podłogi na jednym poziomie, bez progów, może okazać się że trzeba będzie wykonać dodatkową warstwę posadzki w celu ich zrównania. Proszę także nie ulegać namową różnych specjalistów, szczeliny dylatacyjne powinny znajdować się w progach a także na dużych powierzchniach jednolitej podłogi. W przypadku budownictwa obiektowego są one stosowane powszechnie i nikt z tym nie dyskutuje, wystarczy obejrzeć dowolną podłogę w centrach handlowych, w domach, mieszkaniach często fachowcy nie wykonują takich szczelin, efekty możemy poczytać o nich na forach internetowych.

    Pozdrawiam

    Artur Maślanka

    kontakt@

    • 38 wpisy
    10 października 2012 02:00:41 CEST

    Przy ogrzewaniu podłogowym najlepsza z drewnianych pogłóg jest deska warstwowa.

    Położenie jednolitej podłogi w całym domu sprawia, że wydaje sie on większy, spójny i często bardzo zyskuje architektonicznie. Oczywiście łazienki mogą być wyjątkiem, w kuchni zwłaszcza jeśli jest twarta, można wydzielić kawałek podłogi pod kamień/ceramikę, ale trzeba to umiejętnie dopasować do brył pomieszczenia. Czasem naprawdę warto poradzić się architekta wnętrz...

    • 29 wpisy
    30 listopada 2012 21:27:38 CET
    Ja z kolei ze swojego doświadczenia polecam deske barlinecką- są to bardzo trwałe i solidnie wykonane podłogi. Na pewno będziemy z nich zadowoleni,a poszczególne wzory można wybrac na naszej stronie.
    • 50 wpisy
    22 kwietnia 2013 13:44:39 CEST
    Tak także polecę Barlinka, mam u siebie, fachowcy położyli i bardzo dobrze się sprawuje, jest ciepła wygodna. Polecam. ,
    • 30 wpisy
    30 kwietnia 2013 14:14:38 CEST
    Deska barlinka idealnie nada się jako ogrzewania podłogowe,więc jeśli ktoś planuje instalację u siebie w domu,to mogę jak najbardziej polecić. Ewentualnie piękną,ale też i droższą dębową podłogę.
    • 10 wpisy
    7 czerwca 2014 22:40:21 CEST

    Potwierdzam - na ogrzewanie podłogowe (zarówno wodne jak i elektryczne) deska barlinecka świetnie się sprawdza. Mają bardzo urozmaicone, piękne kolekcje więc z powodzeniem można rozgraniczyć pomieszczenia w domu przy pomocy zróżnicowanej kolorystyki dostępnych podłóg.


    Ten wpis został zmieniony przez marti28 w 7 czerwca 2014 22:40:56 CEST"
    • 40 wpisy
    14 października 2014 15:10:27 CEST
    Jeżeli mowa o dobrych podłogach,to warto zajrzeć takze do nas gdzie miłą i fachowa obsługa zawsze chętnie doradzi i pomoże podczas wyboru.
    • 585 wpisy
    5 grudnia 2015 14:11:28 CET
    Wtedy najlepsze bedzie drzewo egoztyczne ewentualnie z polskich to dąb ;)
    • 613 wpisy
    20 stycznia 2016 18:29:45 CET
    Polskie drzewo średnio nadaje się pod takie inwestycje. Najlepiej egoztyk bambus, machoń
    • 613 wpisy
    20 stycznia 2016 18:29:45 CET
    Polskie drzewo średnio nadaje się pod takie inwestycje. Najlepiej egoztyk bambus, machoń
    • 1132 wpisy
    1 maja 2016 10:18:44 CEST
    Oczywiście najlepsze są egzotyki bądź dąb
    • 230 wpisy
    29 maja 2016 18:23:50 CEST
    Racja inne drewno nie będzie sie nadawało, bo są za miękkie.
  • 29 lipca 2018 20:05:39 CEST
    Polski dąb to też bardzo dobry gatunek drewno, a z kolei drewno bambusowe też jest miękkie, a jednak użytkowane w wyposażeniu wnętrz. Ja jako konserwację polecam lakierowanie VIdaronem, w zasadzie warstwa lakieru odcina podłogę od licznych, niesprzyjających rzeczy, które przyspieszają niszczenie takiego drewna. W sumie nie jest to materiał trudny w obsłudze.
    • 1 wpisy
    14 sierpnia 2018 12:31:36 CEST

    Trochę w innym temacie, ale też podłóg. Jeśli ktoś chciałby wygrać podłoge laminowaną MY FLOOR, to zapraszam do konkursu.

     

    konkurs . my - floor . pl


    Ten wpis został zmieniony przez marcinkieras w 14 sierpnia 2018 12:32:59 CEST"
    • 8 wpisy
    29 sierpnia 2018 12:19:25 CEST

    A jakąś farbę drogową na posadzkę polecacie? Generalnie znalazłam z mężem coś takiego

     

     

    Kończymy garaż :)


    Ten wpis został zmieniony przez jully1990 w 29 sierpnia 2018 12:21:35 CEST"

Szybka Odpowiedź