Forum Budowlane » Systemy alarmowe i telewizja przemysłowa

Pomoc przy zakupie Czujnika gazu

    • 8 wpisy
    3 kwietnia 2011 11:07:34 CEST

    Ostanio w mej kamienicy była awaria sytemu gazowniczego, czy jak się to nazywa. Po tej sytuacji postanowiłam zakupić jakąś czujkę gazu. Znalałam coś takieg

    Chcę się dowiedzieć czy ta czujka sprawdzi się w mieszkaniu w kamienicy. Zanim zakupie coś takiego chciała bym poznać opinię innych ludzi.

    • 43 wpisy
    4 kwietnia 2011 11:09:51 CEST
    Witam Panią serdecznie
    Bardzo dziękuję ze zwróciła się Pani z ta sprawą właśnie do mnie.
    Jako osoba zajmująca się doradztwem również z tej dziedziny (systemy gazu/czady) mam wiele przypadków z awariami takich systemów. Na rynku jest wiele urządzeń, które spełniają wiele różnych funkcji ale nie jednocześnie i takim przykładem jest również te urządzenie” ACTIO AC9981”. Należy zwrócić tutaj uwagę na to, ze w zależność od sposobu montażu taki czujnik będzie wykrywać tylko jeden czynnik (np. po zamontowaniu na wys ok. 30cm od podłogi wykrywać będzie propan-butan, czyli z butli LPG a kolejny czynnik nie wykryje). Nie znam tego modelu dokładniej i więcej na jego temat nie powiem. Z doświadczenia użytkowników polecam czujnik gazu „G-3000 - Czujnik gazu metan, butan i propan-butan”. Jako jeden z nielicznych detektorów posiada certyfikat zgodności wydany przez niezależną jednostkę badawczą TUV SUD Product Service GmbH, potwierdzający spełnienie wymagań ww. normy (GS Mark). Detektor posiada również oznaczenia CE. Czujnik jest urządzeniem bezawaryjnym co również potwierdza okres gwarancji producenta, która wynosi 36 miesięcy a nie rok jak podają w innych czujnikach. Z drugiej strony czujnik stworzony i dopracowany jest do gazu. Natomiast do czadu polecam czujnik Kidde 900-0230PL - Czujnik czadu (tlenku węgla) z wyświetlaczem. Również ten czujnik posiada wszelką certyfikacje i dopuszczenia oraz jako produkt tego samego brytyjskiego importera posiada aż 7 lat gwarancji!!!
    Osobiście polecam właśnie takie osobne urządzenia (sprawdzone już przez wielu użytkowników) nawet ze względu na to ze brak prądu powoduje brak pracy takiego „kombajna” a przedstawionym przez ze mnie przypadku czujnik czadu jest urządzeniem autonomicznym i zasilany jest z baterii.
    Jeżeli potrzebuje Pani bardziej szczegółowych informacji to zapraszam do dalszego kontaktu lub tez kontaktu telefonicznego.
    Życzę miłego dnia i pozdrawiam
    Tobiasz Kocot
    • 42 wpisy
    29 marca 2013 11:13:48 CET
    Akurat z tym czujnikiem nie miałem styczności,ale warto byłoby zacząć od ustalenia budżetu w jakim chcesz sie zmieścić i jaki posiadasz na jego zakup. Wtedy doradzę,bo nie ukrywajmy,ze na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać.
    • 42 wpisy
    29 marca 2013 11:13:50 CET
    Akurat z tym czujnikiem nie miałem styczności,ale warto byłoby zacząć od ustalenia budżetu w jakim chcesz sie zmieścić i jaki posiadasz na jego zakup. Wtedy doradzę,bo nie ukrywajmy,ze na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać.

Szybka Odpowiedź