Forum Budowlane » Działki i grunty

Zakup działki -na co zwrócić uwagę

    • 5 wpisy
    9 maja 2011 22:18:45 CEST

    Witam planujemy zakup działki pod budowę domu jednorodzinnego - niestety nie znamy się kompletnie na przepisach na co powinniśmy zwrócić uwagę żeby potem nie mieć problemów z uzyskaniem pozwolenia na budowę ? Jak taką działkę sprawdzić ewentualnie kto mógłby nam w tym pomóc ??

    Z góry bardzo dziękuję za pomoc

    • 32 wpisy
    10 maja 2011 18:07:24 CEST
    Trzeba zwrócić na 3 rzeczy

    - stan prawny działki - czyli kto jest właścicielem,
    - co na działce można budować - plan zagospodarowania przestrzennego,
    - czy nie są to podmokłe tereny lub tereny zalewowe.

    To z automatu sprawdza każda porządna firma budowlana.
    • 5 wpisy
    23 maja 2011 13:51:19 CEST
    rozumiem ze tereny można w urzędzie miasta sprawdzić ??
    • 62 wpisy
    21 czerwca 2011 12:52:37 CEST
    jezeli sie ma kw dzialki lub nawet nr w gminie powinni udzieli info o planie agospodarowania, dobrze sie dowiedziec rowniez jak jest z mozliwoscia podlaczenia mediow pod upatrzony kawalek ziemi, u nas to troche trwa!
    • 5 wpisy
    21 czerwca 2011 12:55:51 CEST

    MPZP sprawdzony :) - podłączen nie sprawdzalismy - mniejw wiecej pytałam tylko o koszty i okres trwania ale nie jest tak żle najduzej gaz ale ten akurat nam najmniej potzrebny przy budowie

    Sprawdzilismy sobie tez grunt przez geologa

    • 32 wpisy
    30 czerwca 2011 17:05:32 CEST
    Może należało wybrać jakąś firmę, która posprawdza wszystko. Oni już wiedzą jak takie sprawy się załatwia i na co zwrócić uwagę.
    Porada u geologa była dobra, bo wiele ludzi później narzeka, że im woda gruntowa w piwnicy stoi :-)
    • 5 wpisy
    30 czerwca 2011 17:36:53 CEST

    dokładnie grunt był najważniejszy ( a ten mamy podobno bardzo dobry i nośny bo suchutki i na ok 70 cm jest juz kamień ) i oczywiście MPZP - z gazem nie bedzie problemów - potraktują nas jako rozbudowa sieci wiec taniej - woda tez do granicy za free juz nam powiedzieli dwa sposoby wiec tez problermów nie bedzie - słup energetyczny jest jakieś 50 metró od działkia do 200 m jest stałą cena wiec tez myślę luzik - a i KW sprawdzaliśmy tez ok -poza tym kazałam w dniu podpisania akty wyciągnąc odpis z sądu zeby byłą świezutka :))

    Mam nadzieje ze wszystko sprawdziliśmy - dzięki za rady

    • 2 wpisy
    21 lutego 2012 10:43:53 CET
    Witam
    proszę zobaczyc na .
    Jest tam artykuł "Jak wybrac najlepszą działkę budowlaną? 13 wskazówek" może znajdzie Pan coś dla siebie
    POZDRAWIAM
    • 5 wpisy
    21 lutego 2012 12:53:07 CET

    dziekuje bardzo ale działeczka juz dawno kupiona - czekamy teraz na pozwolenie

    • 21 wpisy
    11 listopada 2013 18:09:45 CET
    Czy działka jest wyprowadzona czy ma wszytskie pozwolenia i czy jest dojazd do niej :)
    • 9 wpisy
    12 grudnia 2013 21:32:06 CET
    ja jeszcze zwracałem uwagę na to, zeby nie była za wąska. Bo 12 m. już za wąska.
    • 5 wpisy
    26 kwietnia 2015 16:52:22 CEST
    Weź sobie geodetę i niech ci wszystko sprawdzi . żebyś potem nie miał problemów. Osobiście mogę ci polecić firmę Geo-Szkic . Działa na terenie Olsztyna i okolic.
    • 7 wpisy
    13 sierpnia 2015 08:49:56 CEST
    Żeby nie było zbyt daleko od drogi.
    • 1 wpisy
    14 listopada 2015 14:56:14 CET
    Jeśli chcesz dokładnie sprawdzić księgę wieczystą działki którą planujesz kupić lub też właścicieli w ewentualnym sąsiedztwie możesz skorzystać ze skutecznej wyszukiwarki i sprawdzić wszystko przez Internet posiadając tylko adres nieruchomości lub numer geodezyjny działki :

    Ten wpis został zmieniony przez taliczan w 29 sierpnia 2016 16:46:02 CEST"
    • 5 wpisy
    15 marca 2016 07:20:31 CET
    Żeby własnie było daleko od drogi, żeby była cisza i spokój i czyste powietrze :D
    • 1 wpisy
    22 kwietnia 2016 14:28:20 CEST
    Ile kosztują dobre działki?
    • 4 wpisy
    7 lutego 2017 09:32:57 CET
    Ja bym nie zaczynała od ciszy i spokoju, ale od tego czy jeśli działka nie jest uzbrojona, to czy ma taką możliwość, a nie, że potem się okaże, że jest jakiś sąsiad, który wszystko blokuje, albo wodociągi nie mają planu na teraz, albo cokolwiek innego co by przeszkadzało. Potem można się zająć ciszą i spokojem.
    • 12 wpisy
    15 lutego 2017 08:41:39 CET

    Mam do Was pytanie. Nie wiem gdzie się zwrócić z tym pytaniem ale wydaje mi się, że w miarę udało mi się trafić. Z mężem kupiliśmy działkę pod rekreację tzn. na grilla czy spędzanie słonecznych weekendów. Chcemy postawić tam domek, zrobić basen i postawić jakieś huśtawki dla dzieci. Działka jest spora, więc znajdzie się też miejsce na posadzenie kilku drzewek. Jesteśmy na etapie uzyskiwania odpowiednich pozwoleń na budowę, plan zagospodarowania terenu i wiele innych. Jednak natknęłam się na informację, że oprócz odpowiedniego zabezpieczenia placu budowy, konieczne jest ustawienie odpowiednich znaków drogowych, informujących o pracach i ewentualnych utrudnieniach. Znalazłam informację na stronie firmy Unistop o tym, że takie znaki można wynająć, jak również zlecić ustalenie zmiany w organizacji ruchu, jeśli to konieczne. Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tej kwestii i może mi coś doradzić? Byłabym wdzięczna.

    • 11 wpisy
    9 kwietnia 2017 00:19:13 CEST
    Czy potrzebujesz pożyczki biznesowej lub osobistej?
    Chcesz refinansować firmę?
    Nasza firma ma siedzibę w Azji, Afryce i Europie. Dajemy pożyczkę każdemu indywidualnemu i firmowemu z rocznym poziomem oprocentowania 2%. Aby uzyskać więcej informacji, napisz e-mail wongafinancesloans@
    • 11 wpisy
    9 kwietnia 2017 00:19:31 CEST
    Czy potrzebujesz pożyczki biznesowej lub osobistej?
    Chcesz refinansować firmę?
    Nasza firma ma siedzibę w Azji, Afryce i Europie. Dajemy pożyczkę każdemu indywidualnemu i firmowemu z rocznym poziomem oprocentowania 2%. Aby uzyskać więcej informacji, napisz e-mail wongafinancesloans@ gmail. com
  • 20 czerwca 2017 09:25:55 CEST
    Witam.

    Polecamy się na pełnienie funkcji Kierownika Budowy, Inspektora Nadzoru lub odbiór budynku na terenie województwa mazowieckiego.

    Doradzimy Państwu, które etapy budowy warto skontrolować oraz wyjaśnimy ewentualne wątpliwości techniczne.
    Koszty uzależnione są od rodzaju usługi oraz wielkości inwestycji. Jestem na głównych etapach budowy: . fundamenty, konstrukcja stropu, konstrukcja wieńca, konstrukcja dachu. Podczas wizyt kontroluje prowadzone prace i wypełniam dziennik budowy. Doradztwo techniczne w cenie nadzoru.

    Oferujemy usługi:
    - kierownik budowy;
    - inspektor nadzoru inwestorskiego;
    - przeglądy techniczne obiektów budowlanych (kontrole okresowe) roczne, półroczne i pięcioletnie;
    - ekspertyzy techniczne, opinie i oceny techniczne obiektów budowlanych;
    - świadectwa charakterystyki energetycznej;
    - odbiory budynków i mieszkań;
    - doradztwo techniczne;
    - kosztorysy;
    - legalizacje samowoli budowlanych;
    - inwentaryzacje;
    - badania kamerą termowizyjną.

    W przypadku zainteresowania proszę o kontakt:
    mgr inż. Mirosław Kruczyński 505-950-412.
    @

    Pozytywne opinie znajdą Państwo też na stronie


    Pozdrawiam,
    Mirosław Kruczyński
    • 1 wpisy
    5 września 2018 16:15:00 CEST
    Podpytajcie sąsiadów, czy nie było tam wcześniej czegoś podejrzanego, np. nielegalnego wysypiska.
    Polecam artykuł
    • 3 wpisy
    15 kwietnia 2019 23:37:50 CEST

    Czy wszystkie media i sprawy są pozałatwiane.

Szybka Odpowiedź