Forum Budowlane » Instalacje elektryczne

Baterie słoneczne z tellurku kadmu

    • 4 wpisy
    29 sierpnia 2011 23:41:43 CEST

    Wiam

    Rosnące ceny prądu sprawiły że planuję zainwestować z instlację fotowoltaiczną. Ostatnio przeczytałem że baterie słoneczne z tellurkukadmu dają wyższe usyki energii niż baterie krzemowe. rodzaje baterii słonecznych

    Czy ktoś maił jakieś doświadczenia z instalacją z bateriami słonecznymi zwłaszcza z tellurku kadmu?

    • 597 wpisy
    10 września 2011 21:29:02 CEST
    Fajna stronka ze źródłami energii znajdziesz tutaj:
    • 4 wpisy
    11 września 2011 12:37:36 CEST

    Ta strona to link do sklepu niema tam żadnych informacji o bateriach z tellurku kadmu !

  • 7 grudnia 2015 10:44:16 CET
    Witam,
    Moduły cienkowarstwowe mają lepsze parametry pracy w szerszym zakresie parametrów pracy - nasłonecznienie, temperatura pracy ogniw.
    Ta technologia nie jest jeszcze tam bardzo popularna no i niestety często konieczne jest zainwestowanie w mniej powszechne komponenty, np. falowniki (transofrmatorowe).
    Dzisiaj technologia oparta na krzemie krystalicznym jest sprawdzona, łatwo dopasować szystkie komponenty instalacji, dlatego jest najczęściej wybierana.
    A sam pomysł co do instalacji fotowoltaicznej - bardzo dobry i przyszłościowy - już dzisiaj są bardzo ciekawe możliwości - połączenie fotowoltaiki z pompą ciepła, routery energii ...
    Pompa ciepła może być magazynem energii dla fotowoltaiki - wszystko zależy z jakiej opcji wsparcia skorzystasz.

    Pozdrawiam!
    • 12 wpisy
    7 grudnia 2015 13:25:35 CET
    tolo napisał/a:

    Wiam

    Rosnące ceny prądu sprawiły że planuję zainwestować z instlację fotowoltaiczną. Ostatnio przeczytałem że baterie słoneczne z tellurkukadmu dają wyższe usyki energii niż baterie krzemowe. rodzaje baterii słonecznych

    Czy ktoś maił jakieś doświadczenia z instalacją z bateriami słonecznymi zwłaszcza z tellurku kadmu?

     

    I zainwestowałeś? Jak się sprawdzają? Ile kosztowała Cię instalacja? Po takim czasie, może masz coś więcej niż tylko pv, jak wspomniana pompa ciepła, co jest teraz dość "na czasie", łączyć pc+pv. Opisz system jaki masz

    • 4 wpisy
    27 lipca 2020 11:52:44 CEST

    Jakiś czas temu pomyślałem dokładnie tak samo jak Ty, postanowilem zainwestowac w panele fotowoltaiczne, które zamontowała mi firma  

    Sami załatwili dofinanoswanie, projekt oraz bez żadnych usterek przeprowadzili pełną instalację. 

    Prąd jak i ogrzewanie zapewnia mi instalacja fotowoltaiczna, nawet nie wiesz jak wiele udalo mi się już zaosczędzić a przy okazji ograniczyć emisję CO2. Bezproblemowa usługa, oszczędności i czyste sumienie z ratowania planety - czego chcieć więcej!!!!

    • 4 wpisy
    28 lipca 2020 12:37:51 CEST
    Krzem jest bardziej sprawdzony
    • 3 wpisy
    29 lipca 2020 13:02:23 CEST
    Najlepiej dopytać u instalatora co sprawdzi się lepiej, gdyż każda realizacja jest indywidualna.

Szybka Odpowiedź