Forum Budowlane » Bramy i ogrodzenia

Brama przesuwna czy uchylna?

    • 2 wpisy
    14 grudnia 2011 09:44:54 CET

    Witam,

    mam dylemat czy zastosować u siebie bramę przesuwną czy uchylną. która sie szybsiej otwiera? I jaki mechanizm najlepszy?

    • 63 wpisy
    14 grudnia 2011 13:55:07 CET
    Wszystko zależy od tego, co bardziej Ci będzie pasowało do ogrodzenia. Jeden płot lepiej się prezentuje z bramą przesuwaną inny z uchylną. Osobiście mam uchylną i bardzo sobie chwale. Przesuwana nie wchodziłaby w grę, gdyż całą działkę mam mocno obsadzoną roślinami ozdobnymi, a płot bluszczem, więc występowałoby ryzyko, że brama by coś uszkodziła. Co do mechanizmów, nie ma co na nich oszczędzać - CAME, NICE. Byle nic made in china, bo nie ma sensu płacić dwa razy jak Ci się tani chińczyk popsuje.
  • 18 grudnia 2011 23:16:38 CET

    Witaj

    popieram poprzednika- nie warto oszczedzać w tym przypadku. Jeśli jesteś dopiero na etapie projektowanoa ogrodu i masz mozliwość zamontowania bramy przesunej, to szczerze polecam.

    Decydując się na konkretny model należy wziąć pod uwagę jej dopasowanie do całości posesji, do ogrodzenia.

    pozdrawiam

    ński

    • 6 wpisy
    16 stycznia 2012 12:49:15 CET
    też jestem za bramą przesuwną. nie zabiera tyle miejsca na podjeździe. dobry napęd do bramy to też ważna rzecz. ja mam Faac C720 i sprawdza się dobrze.
    • 51 wpisy
    11 czerwca 2012 00:37:19 CEST
    Co do wyboru bramy musisz sam zdecydować jaki wariant będzie najlepszy pod względem wyglądu i funkcjonalności. Niewątpliwym atutem bramy przesuwnej jest mała powierzchnia jakiej potrzebuje do pracy. Natomiast w okresie zimowym, w przypadku zamarznięcia mechanizmów bramę uchylną można i tak otworzyć, z przesuwną jest większy problem.
    • 35 wpisy
    26 marca 2013 21:08:48 CET
    Zgadza się,moim zdaniem lepsza i bardziej praktyczna na co dzień będzie brama przesuwana. Z zamarznięciem mechanizmów napędowych także nie powinno być żadnego problemu.
  • 3 kwietnia 2013 14:10:16 CEST

    no my u siebie mamy bramę przesuwaną, mieliśmy na szczęście na tyle miesjca w ogrodzie, poradzili nam ją ludzie którzy ją montowali z drutexstyleline. Sprawdza sie bardzo dobrze, nie zamarza, nie przycina się - dla mnie te czynniki były najważniejsze:)

    • 19 wpisy
    3 maja 2013 13:39:18 CEST
    Właśnie podczas zimy to główne kryteria jaki powinniśmy brac pod uwagę,brama sie nie zacina co jest ważne i takze polecam zastanowić się nad opcja przesuwanej.
    • 35 wpisy
    4 maja 2013 12:13:05 CEST
    Proponuję porozglądać się za dobra bramą z napędem,akurat tym zajmujemy się na co dzień,więc chętnie pomożemy oraz doradzimy podczas wyboru,to żaden problem a przecież najważniejsze jest to abyś cieszył się dobrą jakością i praktycznością bramy.
  • 4 października 2013 12:02:10 CEST
    Również polecam automatyczny napęd do bramy. To jaka brama bardziej będzie funkcjonalna zależy od tego jakie masz wymagania i .. ile masz miejsca :) W internecie znajdziesz różne zestawienia i wymagania bram różnych producentów - fajnie to jest zrobione w obecnej promocji Wiśniowskiego - konfrontacje bram, gdzie masz pokazaną całą funkcjonalność poszczególnych rodzajów bram garażowych i ogrodzeniowych.
  • 4 października 2013 12:02:11 CEST
    Również polecam automatyczny napęd do bramy. To jaka brama bardziej będzie funkcjonalna zależy od tego jakie masz wymagania i .. ile masz miejsca :) W internecie znajdziesz różne zestawienia i wymagania bram różnych producentów - fajnie to jest zrobione w obecnej promocji Wiśniowskiego - konfrontacje bram, gdzie masz pokazaną całą funkcjonalność poszczególnych rodzajów bram garażowych i ogrodzeniowych.
    • 5 wpisy
    31 października 2013 21:50:03 CET
    Ja mam bramę ogrodzeniową przesuwaną (nie pamiętam nazwy firmy), a garażową segmentową Roletex. W ten sposób nie potrzebuje dodatkowego miejsca na otwieranie jednej i drugiej.
    • 8 wpisy
    21 stycznia 2014 13:46:49 CET
    A czy są bramy przesuwno-składane? :)
    • 3 wpisy
    31 stycznia 2014 23:22:52 CET
    Generalnie rzecz biorąc zacznijmy od ustalenia budżetu jaki posiadasz na ten cel i wtedy może doradzimy coś konkretnego. Z doświadczenia wiem,ze brama przesuwana jest zdecydowanie bardziej praktyczna,więc pokusiłbym sie właśnie o takie rozwiązanie.
    • 1 wpisy
    11 października 2014 15:02:01 CEST
    Ja bym wybrał przesówną i zamontował do niej automatykę. Ja przy swojej bramie mam włoską automatykę keyautomation. Ich systemy są bezawaryjne.
    • 5 wpisy
    25 stycznia 2015 11:19:39 CET
    Jeśli masz miejsce to tylko przesówaną
    • 1 wpisy
    29 stycznia 2015 19:45:36 CET
    Polecam bramy garażowe BestBram oraz napędy HATO.
    • 53 wpisy
    11 lipca 2019 13:27:43 CEST
    Instalacje alarmowe i systemy monitoringu ABAKS SYSTEM to najlepszy sposób ochrony nieruchomości przed włamaniem i napadem.

    Zajmujemy się kompleksowymi usługami z zakresu elektronicznych systemów zabezpieczeń.

    Oferujemy profesjonalny dobór elementów systemu, bezpłatne analizy i konsultacje a także wycena oraz dojazd do klienta.

    Wejdź i zobacz co możemy Ci zaproponować.



    • 13 wpisy
    10 listopada 2019 09:15:50 CET
    Też byłbym za bramą przesuwną tyle że... nigdy nie mam na nią miejsca! Brama uchylna zachodzi na oś jezdni przed autem, a przesuwna na bok, więc musisz mieć kawałek wolnej przestrzeni (i prostego płotu)
    • 12 wpisy
    18 grudnia 2019 21:18:41 CET
    mlodzian uchylna może otwierać się do środka, więc nie wchodzi na ulicę. Jak masz taką sytuację to zastanów się nad napędami do takich bram od Beninca. Modele z oznaczeniem Turbo powinny dla ciebie być idealne. Szybkie otwarcie w momencie gdy stoisz na drodze to moim zdaniem podstawa, więc tylko napędy z odpowiednią szybkością pracy są dobre dla Ciebie.

Szybka Odpowiedź