Forum Budowlane » Systemy Inteligentnego Domu

Sterowanie instalacją przez internet

    • 3 wpisy
    7 października 2006 04:55:54 CEST
    Mam w swoim domu instalację elektryczną typu EIB. Mam możliwość sterowania urządzeniami poprzez centralny komuter. Komputer ten nie jest jednak serwerem, a chciałbym mieć możliwość obsługi poprzez internet. Co powinienem zrobić, żeby mieć taką możliwość, np. będąc na wakacjach chciałbym włączać zdalnie podlewanie trawnika. Proszę o radę.
    • 3 wpisy
    16 października 2006 12:57:54 CEST
    Witam serdecznie.
    Montowałem akurat kilku osobom automaty do nawadniania. Jest to bardzo prosta sprawa i jest wiele rozwiązań można zrobić tak żeby odbywało się to całkowicie automatycznie i jest to rozwiązanie za nie wielkie pieniądze a można też sterować przez Internet lub telefon komórkowy. Jeśli jesteś zainteresowany to napisz do mnie pompy@ lub zadzwoń kom. 887 882 000 (dorabiam sobie) i zakładam też podziemne nawadnianie w bardzo dobrej cenie jak by ktoś chciał to zapraszam.
    :P
  • 9 listopada 2006 00:45:57 CET
    Jeśli ma Pan już możliwość sterowania przez komputer, to opcja komunikacji z internetu jest już banalna dla średnio doświadczonego informatyka, niezależnie od systemu EIB. Nie znam jednak urządzenia, które pozwala na integrację z komputerem, ale bez internetu - może dostawca/instalator wprowadził Pana w błąd?
    • 9 wpisy
    15 marca 2007 16:53:08 CET
    Mam w swoim domu instalację elektryczną typu EIB. Mam możliwość sterowania urządzeniami poprzez centralny komuter. Komputer ten nie jest jednak serwerem, a chciałbym mieć możliwość obsługi poprzez internet. Co powinienem zrobić, żeby mieć taką możliwość, np. będąc na wakacjach chciałbym włączać zdalnie podlewanie trawnika. Proszę o radę.[/quote:1529cf8c33]

    Zainstaluj na swoim komputerze program do VPN i tyle.
    Jeśli masz możliwość sterowania przez komputer to musisz mieć na nim jakieś oprogramowanie -jeśli system podłączony jest do komputera za pośrednictweo TCP/IP to mały problem zrobić to dostępne dla całego świata. Szczegóły na PW lub po prostu google
    • 488 wpisy
    22 marca 2007 22:11:42 CET
    Niemal szczyty głupoty proponuje się pytającemu - za wyjątkiem gabriela, który dorabia sobie logicznie.

    Nie zapominaj, że wszelkie systemy sterujące muszą mieć: obiekt regulacji, urządzenie wykonawcze oraz czujniki pomiarowo-kontrolne. W zapędzie delektując się szumną nazwą "dom inteligentny" zapominasz się! Zapewne, z żoną do łóżka pójdziesz wkrótce też dopiero po zainicjowaniu jakiegoś sygnału przez internet? :lol:

    Przez internet powinieneś jedynie podglądać cokolwiek, a nie sterować. Wiesz o czym zapominasz? O niezawodności! Najbardziej niezawodne są takie urządzenia, które nie mają żadnych połączeń zewnętrznych! Takich niemal nie ma, chociaż regulatory termostatyczne do takich należą. Trzeba dążyć do minimalizacji połączeń zewnętrznych!

    Zatem, jak podpowiada gabriel: zamontuj sobie regulator z czujnikami wilgotności podłoża trawnika (najlepiej z własnym rezerwowym źródłem prądu) i jedź na wakacje, a przez internet najwyżej podejrzyj ile wody zużył twój system i czy nie masz np. powodzi czy innych problemów.

    No i nie zapomnij jeszcze o jednym: im bardziej dom inteligentny, tym bardziej zagrożony zidiowaceniem domownik, gdyż człowiek jest stworzony, żeby pracować (przynajmniej od czasu do czasu), a nie siedzieć przy video czy komputerze, gdy systemy inteligentne sterują instalacjami w domu.

    Po powrocie z wakacji wyłączasz system nawadniania i marsz do: nawożenia trawnika, odchwaszczania, strzyżenia i doglądania roślinek! :lol: Wtedy będziesz zdrowy, a jak zdrowy, to i zadowolony z domu "inteligentnego". Nie daj się zwariować, chociaż już masz blisko ... :)

    Pozdrawiam.


    -----------------------------------------------
    BAZA DORADZTWA BUDOWLANEGO BDB
    • 9 wpisy
    25 kwietnia 2007 15:54:37 CEST
    Niemal szczyty głupoty proponuje się pytającemu - za wyjątkiem gabriela, który dorabia sobie logicznie.
    [/quote:c5dd09a770]

    Skąd ten nick „expert”... chyba pomyłka...


    Nie zapominaj, że wszelkie systemy sterujące muszą mieć: obiekt regulacji, urządzenie wykonawcze oraz czujniki pomiarowo-kontrolne. W zapędzie delektując się szumną nazwą "dom inteligentny" zapominasz się! Zapewne, z żoną do łóżka pójdziesz wkrótce też dopiero po zainicjowaniu jakiegoś sygnału przez internet? :lol:
    [/quote:c5dd09a770]
    Chyba 10 lat wstecz jesteś... nie chodzi o bajerną elektronikę ale o ułatwienie mieszkania i w ogóle zajmowania się domem... Wiesz co to w ogóle EIB?


    Przez internet powinieneś jedynie podglądać cokolwiek, a nie sterować. Wiesz o czym zapominasz? O niezawodności! Najbardziej niezawodne są takie urządzenia, które nie mają żadnych połączeń zewnętrznych! Takich niemal nie ma, chociaż regulatory termostatyczne do takich należą. Trzeba dążyć do minimalizacji połączeń zewnętrznych!
    [/quote:c5dd09a770]
    Techniczno – informatyczne też pojęcie marne... –za dużo gazetek typu „PC nie tylko dla orłów”


    Zatem, jak podpowiada gabriel: zamontuj sobie regulator z czujnikami wilgotności podłoża trawnika (najlepiej z własnym rezerwowym źródłem prądu) i jedź na wakacje, a przez internet najwyżej podejrzyj ile wody zużył twój system i czy nie masz np. powodzi czy innych problemów.
    [/quote:c5dd09a770]

    A jak już powódź będzie to w imię „nie sterowania przez internet” wrócę do domu i ręcznie zakręcę kurki – tylko już powodzi się nie uniknie ;)


    No i nie zapomnij jeszcze o jednym: im bardziej dom inteligentny, tym bardziej zagrożony zidiowaceniem domownik, gdyż człowiek jest stworzony, żeby pracować (przynajmniej od czasu do czasu), a nie siedzieć przy video czy komputerze, gdy systemy inteligentne sterują instalacjami w domu.
    [/quote:c5dd09a770]
    Potwierdza się! „expert” nie wie co to EIB! To nie robot z Jetsonów, który sam wszystko robi za kogoś!


    Po powrocie z wakacji wyłączasz system nawadniania i marsz do: nawożenia trawnika, odchwaszczania, strzyżenia i doglądania roślinek! :lol: Wtedy będziesz zdrowy, a jak zdrowy, to i zadowolony z domu "inteligentnego". Nie daj się zwariować, chociaż już masz blisko ... :)
    [/quote:c5dd09a770]
    Nie masz blisko... każdy z początku musi się podekscytować trochę.

    Projektowałem zabezpieczenia (techniczne i informatyczne) do EIB -jeśli kogoś to interesuje to PW.
    • 488 wpisy
    30 kwietnia 2007 04:29:07 CEST
    Agent?
    Podłącz swoje EIB do systemu podlewania trawnika u colodenta, a może pojmiesz o czym piszę?
    • 9 wpisy
    30 kwietnia 2007 12:24:45 CEST
    Bez komentarza...
    • 6 wpisy
    12 stycznia 2010 22:47:39 CET
    Sterowanie z zewnątrz (i oczywiście podglądanie co się w domu dzieje - łącznie z obrazem z kamery) to już coraz częściej "standard".
    Ja tylko uwrażliwię na jedną rzecz - to co padło na początku tego wątku - nie pozwólcie by urządzenie tworzące "bramkę" na zewnątrz tworzyło "serwer". Jeżeli komputer centralnie będzie zarządzał wszystkim i przetwarzał wszystkie rozkazy, to w przypadku awarii serwera mamy całą instalację nieczynna (czyli nic nie działa)

    Ja robię zawsze w ten sposób, że system (koniecznie decentralny) steruje całym domem i integruje wszystkie systemy, a jedno urządzenie umożliwia wystawienie statusów na zewnątrz i sterowanie np. za pomocą internetu.
    Specjalnie nie piszę jaki system i jakie urządzenia stosuję, gdyż nie czas i nie miejsce na to (dlaczego miałbym reklamować coś za co mi nie płacą??)
    • 10 wpisy
    18 stycznia 2010 01:06:04 CET
    Z czymś takim może być problem w postaci interwencji z zewnątrz. Ktoś z zewnątrz mógłby dla zabawy bawić sie naszym domeb i urządzić sobie z naszego domu fajny poligon do uprzykrzania nam życia.
  • S M
    • 3 wpisy
    2 lutego 2010 12:35:59 CET

    Umiejetnie wykonany system dostepu poprzez internet nie powinnien stanowic zagrozenia. Sam wykonuje urzadzenia za pomoca ktorego jestem w stanie odczytywac stan urzadzen w domu oraz sterowac nimi za pomoca przegladarki. Oczywiscie wszystko z odpowiednimi zabezpieczeniami

  • 27 września 2011 11:55:12 CEST

    Mam w swoim domu instalację elektryczną typu EIB. Mam możliwość sterowania urządzeniami poprzez centralny komuter. Komputer ten nie jest jednak serwerem, a chciałbym mieć możliwość obsługi poprzez internet. Co powinienem zrobić, żeby mieć taką możliwość, np. będąc na wakacjach chciałbym włączać zdalnie podlewanie trawnika. Proszę o radę.

    Mogę zaproponować system inteligentnego domu , gdzie istnieje możliwość sterowania przez internet całym domem, równiez i podlewaniem.

    • 6 wpisy
    12 października 2011 15:08:54 CEST

    " Mogę zaproponować system inteligentnego domu , gdzie istnieje możliwość sterowania przez internet całym domem, równiez i podlewaniem."

    Skoro właściciel może sterować domem z centralnego komputera i ma instalacje EIB, a instalacja EIB jest instalacją inteligentnego domu., to znaczy że właściciel posiada system inteligentnego domu.

    • 585 wpisy
    21 grudnia 2015 08:06:48 CET
    A mógłbyś przybliżyc ile kosztuje taki system w standardzie ?
    • 136 wpisy
    25 kwietnia 2016 12:05:26 CEST

    Od marca br. wprowadziliśmy na polski rynek aplikację mobilną Cozytouch, która wraz z centralką działającą drogą radiową, umożliwia zdalne zarządzanie pracą grzejnika. Za pomocą telefonu możemy więc, z dowolnego miejsca, wyświetlać zużycie energii czy kwotę zaoszczędzoną na ogrzewaniu.

    • 239 wpisy
    10 maja 2016 16:49:57 CEST
    bardzo dobre systemy sterowania pompą ciepła, razem z dedykowanym tabletem stosuje vikersonn. generalnie pod kątem instalacji pompy ciepła polecam mocno
    • 2 wpisy
    30 sierpnia 2016 14:13:30 CEST
    jak w dzisiejszych czasach można twierdzić, że systemy zdalnego sterowania są złe?? Teraz to konieczność, nieunikniony trend. Zarządzanie i monitoring inteligentnym domem przez smartfona, tablet to już standard i to niedrogi w prostych formach.
    • 5 wpisy
    4 września 2016 09:51:46 CEST

    Jeśli szukasz odpowiedniego systemu do domu to radzę zapoznać się z ofertą firmy Ferguson. Ich system SmartHome jest naprawdę godny uwagi. Sama zastanawiam się nad zamówieniem go.

    • 613 wpisy
    23 października 2016 20:56:04 CEST
    To masz czy zamówiłaś bo ja juz nie wiem ?? A czy wycena jest darmowa czy jednak trzeba płacić??
    • 2 wpisy
    3 listopada 2016 14:48:27 CET
    Ten SmartHome wyceny nie potrzebuje, z opisów wynika, że to zupełnie prosty system. Raczej instalator do niego nie jest potrzebny.
    • 6 wpisy
    24 września 2017 10:57:55 CEST
    Myślę, że mogę pomóc :) Tak jak napisałem we wcześniejszych postach mam w swoim mieszkaniu zestaw "SmartHome Security Kit" od Fergusona. Przez 6 miesięcy odkąd go mam jeszcze ani razu mnie on nie zawiódł. Jego ogromną zaletą jest na pewno łatwość w obsłudze, jak i wielofunkcyjność. Jak dla mnie wart swojej ceny. Rozważam jeszcze zakup innych urządzeń z ich strony. Myślę konkretnie nad czujnikiem czadu, aby zwiększyć jeszcze bardziej poczucie bezpieczeństwa w moim domu.
    • 53 wpisy
    17 lipca 2019 10:56:14 CEST
    Instalacje alarmowe i systemy monitoringu ABAKS SYSTEM to najlepszy sposób ochrony nieruchomości przed włamaniem i napadem.
    Zajmujemy się kompleksowymi usługami z zakresu elektronicznych systemów zabezpieczeń.
    Oferujemy profesjonalny dobór elementów systemu, bezpłatne analizy i konsultacje a także wycena oraz dojazd do klienta.
    Wejdź i zobacz co możemy Ci zaproponować.

Szybka Odpowiedź