Forum Budowlane » Pokój dziecka - wystrój i wyposażenie

meble w pokoju dziecięcym (noworodki)

    • 10 wpisy
    9 lutego 2012 14:06:35 CET

    Witam witam!

    Jakie mebelki macie w pokojach dziecinnych i jakie polecacie, a jakie odradzacie?

    Już wkrótce temat meblowania pokoiku będzie mnie mocno interesował więc zbieram wszelkie dobre rady! :)

    Chodzi mi o noworodki (czy wogóle opłąca sięmeblować pokój dla takich maluchów, czy może dopiero za jakieś 3-4 lata?) - bo temat mebli dla starszych dzieci już tutaj widziałam...

    • 14 wpisy
    13 lutego 2012 13:24:10 CET
    Z własnego doświadczenia wiem, że taki pokój należy umeblować perspektywicznie. Dzieci szybko rosną, więc jeśli przygotujesz pokój typowo pod niemowlaka, to za "chwilę" będziesz musiała go zmieniać. Kiedy moje dziecko było małe to zainwestowałam: w łóżeczko, bardzo przydatną komodę z szufladami - na drobiazgi potrzebne do przewijania malucha, lampkę oraz funkcjonalną i pakowną szafę. Całość ozdobiłam motywami (dekoracjami) bajkowymi. Obecnie dziecko ma 6 lat łóżeczko wymieniłam na łóżko, dokupiła stolik, szafę zostawiłam. Jest wesoła, kolorowa i bardzo przydatna na duże ilości zabawek, ubrań i książek sześciolatka, a na dodatek mój synuś ćwiczy na niej pisanie pierwszych literek. A kiedy przychodzą z wizytą znajomi wszystkie zabawki, ekspresowo, wrzucam do szafy. Podaję link do szafy:

    • 5 wpisy
    5 marca 2012 16:12:08 CET
    Jak oceniacie ten komplet?
    ,
    Jako rozwiązanie w pokoju dziecka? Strasznie nam się podoba pod względem stylu ;-)
  • 8 marca 2012 17:09:38 CET
    Więc nie wiem nawet po co pytasz. Skoro wam odpowiada, to co was interesuje nasze zdanie? ;-)
    Jeśli jednak rzeczywiście potrzebujesz tej opinii to potwierdzam - mnie też się podobają ;-)
    • 29 wpisy
    9 marca 2012 16:00:53 CET

    Heh... dokładnie - to wam ma się to podobać, a nie nam. Zadbajcie o odpowiednie dopasowane wszystkiego pod oczekiwania i problemów nie będzie. Jeśli masz konkretne pytania to je zadawaj - chętnie odpowiemy ;-)

    • 1 wpisy
    9 marca 2012 17:15:55 CET
    przesliczny pokoik:)
    • 86 wpisy
    21 sierpnia 2012 12:37:05 CEST
    Nie oszukujmy się,takie mebelki dla małego dziecka będą służyć maks 2-3 lata. Potem będzie coraz starsze i trzeba będzie wymieniać meble na inne,dopasowane do potrzeb dziecka. Dlatego też uważam,ze pod tym względem nie należy przesadzać z ceną.
    • 8 wpisy
    9 lipca 2019 09:58:59 CEST
    Ja kiedyś jak doczekam dzidziusia to chce kupić jasne meble (pewnie będą białe) , takie które będę mogła zostawić na kilka lat , a nie zmieniać co chwile gdy dziecko będzie dorastało:)
    • 43 wpisy
    2 października 2019 10:21:33 CEST

    Też urządzam teraz pokoik dla mojej córki i wybierając meble przede wszystkim patrzę na atesty potwierdzające bezpieczeństwo użytych materiałów dla niemowlęcia. I zaskoczę was, bo dla mnie też to było odkrycie - takie meble można łatwo kupić a wcale nie kosztują majątku. Patrzcie na atesty, serio - to bardzo ważne. 

    W załączeniu foto mebli Mini III od mirjan24, które wybrałam dla mojej córeczki. Już na dniach powinni je przywieść  więc później postaram się wrzucić foto jak to u mnie wygląda.  

Szybka Odpowiedź