Forum Budowlane » Pielęgnacja roślin w domu i ogrodzie

    • 6 wpisy
    21 maja 2012 00:11:58 CEST

    Nie wiem, czy w dobrym dziale umieściłam pytanie, ale lepszego nie znalazłam :) Potrzebuję porady na temat sekatora ogrodowego. Mam duży ogród i mnóstwo roślinności, niestety jestm zmuszona zajmować się tym sama, bo mąż za granicą, przyjeżdża na 2 tygodnie, znów wyjezdża, więc nie ma czasu zająć się ogrodem. Poszukuję dobrego sekatora, ale przede wszystkim lekkiego, takiego z którym poradzi sobie przeciętna kobieta. Ten co mam jest juz stary i chyba nienajlepszy, bo strasznie szarpie gałęzie i miażdży pędy. Będę wdzięczna za każdą radę :)

    • 51 wpisy
    21 maja 2012 02:26:40 CEST
    Jeżeli szukasz czegoś solidnego i na lata, to proponuje:


    lub urządzenia do większych prac:
    ,36843,
    • 3 wpisy
    22 maja 2012 13:27:27 CEST

    Ja swoim ogródkiem też zajmuje się sama, ale to dlatego że lubię :) Również stoje przed wyborem nowego sekatora, bo ten który kupiłam niedawno jest strasznie cięzki i w ogóle nie sprawuje się tak jakbym chciała. Przyłączam się do pytania. Czy ktoś mógłby polecić jakąś dobrą marke?

    • 3 wpisy
    22 maja 2012 17:36:31 CEST
    To zależy też ile chcesz pieniędzy na niego przeznaczyć. Jeśli rzeczywiście masz duży ogród i co za tym idzie dużo przycinania to radzę kupić coś porządnego ale takie naprawdę dobre sekatory, lekkie i ergonomiczne, które dobrze tną kosztują od 250zł wzwyż.
    • 5 wpisy
    22 maja 2012 19:54:15 CEST

    Jak już nie mogłam patrzeć na moje poszarpane krzewy to też postanowiłam kupić nowy sekator (do tamtego czasu cięłam tym, co było - nawet niewiem jaka to była firma). Żeby się zorientować w temacie to popytałam trochę w sklepie, polecono mi zakup sekatora z rączkami z aluminium (są bardzo lekkie) tnącego posuwiście dzieki czemu gałązka nie obumiera. Teraz jestem w posiadaniu sekatora Bahco, kosztuje w granicach 200-300zł co nie jest dużym wydatkiem według mnie biorąc pod uwagę to, że będzie służył przez lata oraz jakość.

    • 4 wpisy
    22 maja 2012 21:21:41 CEST
    Ja ostatnio kupiłem sekator w byle markecie bo zależało mi na czasie, też chciałem szybko poprzycinać przed przybyciem gości, i skończyło się na tym, że się rozklekotały. Więc też jedyne co mogę doradzić poszukajcie dobrze przed takim zakupem, niby sekator a potrafi być użyteczny przy wielu sytuacjach.
    • 20 wpisy
    3 lipca 2012 23:30:34 CEST
    Podstawowa sprawa jest to jaki budżet posiadamy na ten cel. Im więcej tym oczywiście lepiej. Jakiej firmy sekator kupiłeś?
    • 10 wpisy
    11 lipca 2012 15:24:58 CEST
    Ja tam mam sekatory najzwyklejsze, tanie i jakoś nie zauważyłem problemów.
    • 7 wpisy
    3 lutego 2016 23:11:18 CET
    Jeżeli chodzi o narzędzia ogrodnicze to ja zdecydowanie wybieram fiskars. Porządny sprzęt na lata.

Szybka Odpowiedź