Forum Budowlane » Systemy kominowe i kominkowe

  • 29 maja 2012 19:41:41 CEST

    witam, czy ktoś ma może u siebie komin systemowy? na razie rozglądam się, ale niedługo stanę przed wyborem jaki komin zrobić? jeżeli chodzi o systemowe, to słyszałem o Schiedlu i Plewie. Plewa polska firma, tańsza, jakość podobno też wysoka. Warto wybrać?

    • 597 wpisy
    31 maja 2012 23:57:16 CEST
    Obie firmy są godne polecenia. Najważniejsze jest by instalację przeprowadzić zgodnie z instrukcją i by nie popełnić błędów. Usuwanie usterek wiąże się z dość kosztownym i pracochłonnym remontem a gwarancja jest dość często odrzucana przez błędy montażowe. Oczywiście ważne jest też by komin odpowiednio dobrać do jego zastosowania i odpowiednio użytkować. O problemach z gwarancją i samymi kominami można poczytać na forach budowlanych.
    • 597 wpisy
    31 maja 2012 23:57:16 CEST
    Obie firmy są godne polecenia. Najważniejsze jest by instalację przeprowadzić zgodnie z instrukcją i by nie popełnić błędów. Usuwanie usterek wiąże się z dość kosztownym i pracochłonnym remontem a gwarancja jest dość często odrzucana przez błędy montażowe. Oczywiście ważne jest też by komin odpowiednio dobrać do jego zastosowania i odpowiednio użytkować. O problemach z gwarancją i samymi kominami można poczytać na forach budowlanych.
    • 51 wpisy
    11 czerwca 2012 01:05:22 CEST
    Najpopularniejsze i najbardziej rozpowszechnione są kominy Schiedla. I moim zdaniem są ku temu powody-są najlepsze. Ostatnio miałem do czynienia z kominem Jeremiasa i wyglądał całkiem nieźle i cenowo bardziej korzystnie.
    Potwierdzam opinię Bolasa o prawidłowym montażu takiego komina-trzeba być uważnym aby na wejściu nie stracić gwarancji.
    • 1 wpisy
    7 marca 2013 12:29:47 CET

    Witam,

    godne uwagi są również systemy kominowe BRATA, polski producent, cena mniejsza niż Schiedel, a jakość zbliżona. Elementy komina takie jak: kratka wentylacyjna, dzrzwiczki wyczystki, stożek komina itd. są wykonane ze stali nierdzewnej, a nie ze zwykłego ocynku.

    Ponadto napisałem poradnik, pt: "Jaki komin wybrać?"

    Znajdzecie w nim podstawowe informacje na co należy zwracać uwagę decydując się na zakup komina, oraz prawidłowy montaż komina. W Polsce co drugi system kominowy montowany jest nieprawidłowo.

    Poradnik możecie znaleźć tutaj:

    Zachęcam do przeczytania.

    Kamil K

  • 11 kwietnia 2013 12:34:05 CEST

    Jeśli ktoś szuka sprawdzonych systemów kominowych może warto zaglądnąć do sklepu

    Pasaż umożliwia zakupy od producentów po atrakcyjnych cenach.

    • 4 wpisy
    4 kwietnia 2014 12:58:32 CEST
    Ja od siebie mogę dorzucić jeszcze firmę HOCH systemy kominowe. sam mam od nich komin i nie narzekam. Żadnych problemów.
    • 1 wpisy
    23 września 2014 11:49:48 CEST
    u mnie świetnie sprawdza się system kominowy firmy Safe-block który też przeznaczony jest do stosowania ze wszystkimi rodzajami paliw jak drewno,węgiel,gaz,olej opałowy,nafta. Wykonany głównie z surowców pochodzenia naturalnego żwir, piasek, woda, cement. Produkty tej firmy gwarantują również korzyści ekonomiczne, ponieważ jest to materiał murowy o dużej powierzchni krycia.Łatwy w montażu , no i cena nie zwala z nóg.:)
    • 1 wpisy
    30 września 2014 23:34:11 CEST
    Osobiście polecam kominy od safeblocka, ja wybrałem system SOLID, jak sama nawa wskazuje, bardzo solidny, wytrzymały, z najwyższej jakości materiałów :)
    • 5 wpisy
    25 października 2014 20:15:25 CEST
    Myśmy się też zdecydowali na system safe block. Przeważyły oczywiście argumenty ekonomiczne no i czasowe. Bo taki system jest łatwiejszy do ogarnięcia niż tradycyjny komin. A do tego jest po prostu nowoczesny.
    • 2 wpisy
    25 października 2014 22:03:35 CEST
    Mimo wszystko większość inwestorów decyduje się na klasyczny murowany komin z pełnej cegły (albo szczelinowej, jak ma atest). A w środku ewentualnie wkład stałowy. Ostatnio murowałem dwa takie kominy z cegieł 7-szczelinowych Terca. To bardziej przyszłościowe rozwiązanie, bo po latach do wymiany najprawdopodobniej będzie sam wkład, a nie cały komin... Oszczędności na modułowym rozwiązaniu mogą się więc okazać pozorne.
    • 1 wpisy
    31 października 2014 14:26:09 CET
    marysia - a już działą u was? Bo my chcemy wziąć do nas SOLID - fachowiec go doradził i szukamy opinii.
    • 1 wpisy
    31 października 2014 23:16:55 CET
    U mnie działa już od jakiegoś czasu :) Polecam SOlid z całego serca. Możesz palić każdym rodzajem paliwa, słuchaj się fachowca, bo dobrze gada :D
    • 5 wpisy
    11 listopada 2014 15:17:06 CET
    gilgamesz napisał/a:
    marysia - a już działą u was? Bo my chcemy wziąć do nas SOLID - fachowiec go doradził i szukamy opinii.

    U nas wszystko działa :) Nie ma problemów żadnych. Safe się sprawdza. W domu ciepło, nic nie dymi i nie śmierdzi. Na tyle na ile się na tym znam to mogę powiedzieć że ok.

    Gilgamesz, a Wy zdążycie przed zimą? My wykańczamy powolutku i doporadzamy do ostatecznego efektu chatę.

    • 7 wpisy
    2 marca 2015 10:09:52 CET
    Znalazłam bardzo fajny artykuł na temat systemów kominowych w magazynie kreoWSKAZ, może komuś pomoże :)
  • J B
    • 4 wpisy
    16 kwietnia 2017 18:26:59 CEST
    Nie strać gwarancji - ALE CZY KTOŚ MÓWI WAM ŻE GWARANCJA owszem ale muszą być przeglądy 2xw roku przez wyznaczonego fachurę - 200-500zł . Lepiej kupić tani komin UNIWERSALNY i po kłopocie - TYLKO DOKŁADNIE ZŁOŻYĆ
  • J B
    • 4 wpisy
    16 kwietnia 2017 18:27:00 CEST
    Nie strać gwarancji - ALE CZY KTOŚ MÓWI WAM ŻE GWARANCJA owszem ale muszą być przeglądy 2xw roku przez wyznaczonego fachurę - 200-500zł . Lepiej kupić tani komin UNIWERSALNY i po kłopocie - TYLKO DOKŁADNIE ZŁOŻYĆ
  • J B
    • 4 wpisy
    16 kwietnia 2017 18:27:00 CEST
    Nie strać gwarancji - ALE CZY KTOŚ MÓWI WAM ŻE GWARANCJA owszem ale muszą być przeglądy 2xw roku przez wyznaczonego fachurę - 200-500zł . Lepiej kupić tani komin UNIWERSALNY i po kłopocie - TYLKO DOKŁADNIE ZŁOŻYĆ
    • 61 wpisy
    5 grudnia 2017 07:59:50 CET

    Porządny system kominowy to jedno, a prawidłowy jego montaż, to drugie i nie mniej ważne zagadnienie. Aby cały system pracował właściwie i nie stanowił zagrożenia, należy pamiętać o biernej ochronie pożarowej, czyli o montaż sznura uszczelniającego (takiej jak np. oferuje firma dylatacjeppoz_pl) w newralgicznych miejscach.


    Ten wpis został zmieniony przez Tomasz77777 w 5 grudnia 2017 08:07:56 CET"
    • 7 wpisy
    7 sierpnia 2018 13:23:57 CEST
    Dokładnie tak jak napisałeś " . Plewa polska firma, tańsza, jakość podobno też wysoka" Mam i polecam. Kupując w firmie Uciechowski dostałem dożywotnią gwarancję na sprawne działanie systemu.

Szybka Odpowiedź