Forum Budowlane » Działki i grunty

pozwolenie na budowe

  • 6 lutego 2007 12:33:10 CET
    Witam.
    Ostatnio nabyłem działke od gminy , a na terenie gdzie jest zlokalizowana moja działka jest plan zagospodarowania przestrzennego i to całkiem nowy.
    W związku z tym mam pytanie czy moge bezpośredni zwracaś się do starostwa o pozwolenie na budowe czy jeszcze raz musze występować o warunki zabudowy czy może jakiś wypis z planu??.
    Dodam tylko iż działka leży na terenie szkód górniczych.
    W którymś z poradników pisze co i jak ale nie ma takiej sytuacji gdzie jest już plan.
    • 1 wpisy
    10 marca 2007 00:08:41 CET
    warunki zabudowy nie są konieczne, bo wszystkie potrzebne informacje zawarte zostały w planie zagospodarowania przestrzennego; wybierz się do gminy i poproś o wypis i wyrys z planu zagosp dla swojej dzialki (u nas to kosztuje 50 zł)
    ))
  • 30 kwietnia 2008 11:03:34 CEST
    witam!Posiadam działke rolną, i niestety nie mogę jej przekształcić na budowlaną ponieważ,w gminie nie została ona wzięta pod uwage planu przestrzennego jako działka budowlana,i mursze teraz czekac na zmiane planu poniewaz przez jedną działke nie bedą zmieniac planu moze nastąpic nawet po 15 latach i co mam czekac tak długo?Czy wie ktos moze jak to ominąć??Dodam ze przez granice z jednej strony ludzie zaczynaja budowe,a mi mowią w gminie ze nie wiadomo czy dostane to pozwolenie ze względu na bliski wykop,ale dlaczego mi stwarzaja taki problem a inni sie budują?Bardzo prosze o pomoc!!
  • 30 sierpnia 2008 03:32:20 CEST
    witam!Posiadam działke rolną, i niestety nie mogę jej przekształcić na budowlaną ponieważ,w gminie nie została ona wzięta pod uwage planu przestrzennego jako działka budowlana,i mursze teraz czekac na zmiane planu poniewaz przez jedną działke nie bedą zmieniac planu moze nastąpic nawet po 15 latach i co mam czekac tak długo?Czy wie ktos moze jak to ominąć??Dodam ze przez granice z jednej strony ludzie zaczynaja budowe,a mi mowią w gminie ze nie wiadomo czy dostane to pozwolenie ze względu na bliski wykop,ale dlaczego mi stwarzaja taki problem a inni sie budują?Bardzo prosze o pomoc!!

    Być może inni próbują jakoś omijać prawo, albo całkowicie je ignorują, co jest jednak smutne, jakie by to prawo nie było. A może inaczej, może ktoś ma gdzieś znajomego, który wie w którym kierunku z tym uderzyć. Pewnie jest jakaś droga wokół tego, ale niestety nie znam konkretnej odpowiedzi.
  • 14 września 2008 18:17:10 CEST
    Jeżeli w gminie w planie przestrzennego zagospodarowania nie ma zaplanowanej jakiejś budowy np. drogi, rurociągu itp. w bliskim sąsiedztwie Twojej działki, to masz takie prawo wystąpić z wnioskiem do gminy o dokonanie zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego. Takich zmian dokonuje się na wniosek właściciela gruntu. Nieprawda , że Twój wniosek ma czekać nie wiadomo jak długo i posiadając grunt nie możesz nic z nim zrobić. Nieprawda, masz prawo występować o dokonanie przez gminę takiej zmiany. Pozdrawiam.
  • 16 września 2008 00:17:13 CEST
    Hej jest tu kto, wszyscy się budują i na forum nie ma nikogo.
  • 17 września 2008 22:00:44 CEST
    Gonia, gonią z budową bo zima tuż tuż
  • 18 września 2010 00:22:33 CEST
    a co w przypadku działki rolnej i sytuacji kiedy gmina nie ma planu zagospodarowania przestrzennego? Jak wtedy działać?
    • 2 wpisy
    8 listopada 2016 13:47:18 CET
    Halo, chciałem odświeżyć wątek, bo mam pytanie. Znalazłem firmę, która oferuje domy do 35m2 bez pozwolenia! I to taki zwykłe, całoroczne! Możliwe? Trzeba spełniać jakieś warunki? Byłoby super tylko na jakiej to się odbywa zasadzie? Będę wdzięczny za podpowiedzi.
    • 4 wpisy
    7 lutego 2017 09:40:33 CET
    agaa100 napisał/a:
    warunki zabudowy nie są konieczne, bo wszystkie potrzebne informacje zawarte zostały w planie zagospodarowania przestrzennego; wybierz się do gminy i poproś o wypis i wyrys z planu zagosp dla swojej dzialki (u nas to kosztuje 50 zł)
    ))

    A nie prawda. U nas była sutyacja ta sama, a jeszcze mimo to trzeba było wnioskować o plan zagospodarowania konkretnie do mojej działki co trawało prawie 3 miesiące.

    • 27 wpisy
    14 lipca 2017 12:33:47 CEST
    no trzeba wnioskować
    • 19 wpisy
    5 października 2017 15:34:13 CEST
    Mam takie pytanie, ile obecnie czeka się na pozwolenie na budowę?
  • 5 października 2017 23:16:49 CEST

    65 dni

    Pozdrawiam

Szybka Odpowiedź