Forum Budowlane » Systemy centralnego odkurzania

  • 30 stycznia 2008 12:37:33 CET
    Witam, trochę interesowałem się zagadnieniem centralnych odkurzaczy i gdzieś wyczytałem, że nie powinno się ich zakładać/stosować, jeśli w domu jest małe dziecko, ze względu na to, że w rurach bardzo intensywnie rozwijają się roztocza, a one powodują alergie. Czy to jest prawda, a jeśli tak, czy istnieją jakieś systemy zapobiegawcze? Czy takie instalacje można poddawać dezynfekcji?
  • 6 czerwca 2008 17:13:42 CEST
    wydaje mi się, że dezynfekcja takich odkurzacz to żaden problem, bo przecież dezynfekuje się całe instalacje wentylacyjne, a taki odkurzacz to przecież jest w podobnym stylu.
  • 26 sierpnia 2008 01:17:34 CEST
    Tego typu systemy są ciągle niezbyt u nas popularne, ale jeśli chodzi o zagrożenia to nie przejmowalbym sie tym za bardzo. To jednak mimo wszystko nowoczesna technika, montowana przez fachowców, z określonym czasem przeglądu i czyszczenia filtra. Czyszci się to tak samo jak wentylacje, nie powinno być większego problemu.
  • 28 sierpnia 2008 00:34:39 CEST
    A czy można stosować jakieś filtry, np. typu HEPA?
  • 29 sierpnia 2008 22:41:36 CEST
    znajoma ma i nie używa, bo słabo ciągnie ma słabe zsawki i kabel jest niepraktyczny. ale ona to też mało dbała, bo jak się jej pytam jakiej ma firmy to mówi, że był w cenie domy i nie wie:P
  • 1 września 2008 20:38:47 CEST
    czyli system jest, a sprzatanie odbywa się metodą tradycyją?
  • 2 września 2008 02:20:51 CEST
    czyli system jest, a sprzatanie odbywa się metodą tradycyją? dobrze że jakoś specjalnie dużo jej nie kosztował, chociał moim zdaniem to i tak straszne strata
  • 4 września 2008 16:27:10 CEST
    • 4 wpisy
    11 września 2008 18:38:46 CEST
    od 4 lat mam u siebie centralny odkurzacz jestem bardzo zadowolony z do roztoczy i dzieci to myśle ze nie ma problemu dlatego ze każde gniazdo jest zamykane a roztocza są wszedzie.

Szybka Odpowiedź