Forum Budowlane » Pokój dziecka - wystrój i wyposażenie

meble ekologiczne dla dziecka

    • 1 wpisy
    24 czerwca 2012 01:58:53 CEST

    Jestem młodą mamą, która aktualnie jest w szale urządzania pokoju dziecka. I jak się pewnie domyślacie codziennie przeglądam mnóstwo stron sklepów meblowych, czytam artykuły, poradniki, etc. Na jednym z serwisów trafiłam na artykuł o urządzaniu ekologicznego pokoju dla dziecka:

    Co o tym sądzicie? Czy Waszym zdaniem faktycznie warto zainwestować w ekologiczne meble drewniane? Proszę o opinie osoby, które mają jakieś doświadczenie bądź wiedzę w tym temacie.

    • 86 wpisy
    18 lipca 2012 12:46:10 CEST
    Myślę,ze lepiej zainwestować w solidne meble oraz odpowiednie kolory na ścianach, dobre oświetlenie. To podstawy,a takie same drewniane meble nie prezentują się najlepiej...
    • 5 wpisy
    27 września 2012 18:45:26 CEST
    Ja poszukuję mebli do pokoju dziecka, ważne jest aby po wstawieniu nie było czuć tego specyficznego zapachu nowych mebli . Możecie coś doradzić?
    • 29 wpisy
    2 października 2012 20:29:22 CEST
    Taki zapach można bardzo sprytnie maskować,to nic trudnego,wystarczy np kupić dobry odświeżacz powietrza. Inaczej ciężko będzie tak w 100% go zamskowac.
    • 38 wpisy
    9 października 2012 23:15:35 CEST

    Ekologiczne meble to bardzo fajny pomysł. Osobom zainteresowanym urządzaniem pokoju w trosce o dobro dziecka mogę też polecić podłogę drewnianą z serii YOUNG firmy Barlinek - jest ona antyalergiczna i antybakteryjna, czyli idealna dla dzieci.

    • 86 wpisy
    13 października 2012 15:31:59 CEST
    Zgadzam się,wyżej wymieniona podłoga to coś w sam raz dla dzieci,dużym plusem jej jej antybakteryjna warstwa. Poza tym dobrym pomysłem jest także położyć dywan na całej długości podłogi,wtedy jest znacznie milej.
    • 17 wpisy
    19 października 2012 15:05:19 CEST

    Ja poszukuję mebli do pokoju dziecka, ważne jest aby po wstawieniu nie było czuć tego specyficznego zapachu nowych mebli . Możecie coś doradzić?

    Zalezy jakie to są meble, ale spróbuj zajrzeć do sklepu Wybierz sobie jakieś i dopytaj kogoś ze sklepu, czy nie będzie czuć specyficznego zapachu.

    Każde meble, jak są nowe to mają taki specyficznyu zapach, więc nie wiem czy znajdziesz takie bezzapachowe. No, ale spróbuj zapytać. Co Ci szkodzi.

    • 35 wpisy
    31 października 2012 21:39:44 CET
    Ogólnie rzecz biorąc to warto po prostu pomyśleć o zakupie w sklepach internetowych gdzie masz znacznie taniej. Co do zapachu w tych meblach- raczej głowa spokojna,nie masz się czym martwić pod tym względem.
    • 45 wpisy
    22 stycznia 2015 21:32:31 CET
    Na ekologię w otoczeniu dziecka warto zwracać uwagę. Tyczy się to nie tylko mebli, podłóg, ale także far którymi pokrywamy ściany. Ceniony przeze mnie producent farb Flugger np. ma większość swoich produktów oznakowanych europejskim znakiem Ecolabel.
    • 26 wpisy
    29 marca 2015 23:53:33 CEST
    też zawsze zwracam na to uwagę, duża dbałość o środowisko naturalne powinna być obowiązkiem każdego producenta w szczególności materiałów wykończeniowych :)
  • 6 maja 2015 13:41:21 CEST

    Ja się wam pochwalę, co mojej córce do pokoju wstawiłam:

    fot. pawia

    ze sklepu Rusin Glass z Kalwarii Zebrzydowskiej (niedaleko mnie)

    Przekonali mnie do drukowanego obrazu na szkle bo mają szkło bezpieczne, które jak Hania zbije, to się nie rozpryskuje i nie rani, tylko pęka i zostaje w jednym miejscu (podklejone jest jakąś folią).

    I mają ekologiczny druk! Obraz nie śmierdzi solventowymi farbami, nie bolała mnie głowa po tym jak nam ten obraz zamontowali (jestem szczególnie wrażliwa na sztuczne świeże tusze drukarskie).


    Ten wpis został zmieniony przez malamimalami w 6 maja 2015 13:43:10 CEST"
    • 1132 wpisy
    12 września 2015 16:03:02 CEST
    Wygląda prawie jak 3D na prawdę super pomysł :)

Szybka Odpowiedź