Forum Budowlane » Błędy wykonawcze i zalecenia

Gruntować czy nie gruntować przed malowaniem?

  • 17 sierpnia 2012 14:04:00 CEST

    Witam. Zamieszczam artykuł na temat gruntowania, mam nadzieję że się przyda.

    Tak więc gruntować czy nie ?

    Zdecydowanie GRUNTOWAĆ. Na gruntowaniu nie wolno oszczędzać szczególnie, że jest do najtańsza czynność wchodząca w skład przygotowania surowych podłoży do pomalowania farbą. W przypadku zaniechania gruntowania i wystąpienia problemów w postaci łuszczenia lub pękania farby koszty malowania wzrosną 3x.

    Zapraszam do zapoznania się z tym artykułem:

    • 48 wpisy
    16 kwietnia 2013 14:11:51 CEST

    Moim zdaniem dobrze jest gruntować, u siebie tak zawsze robiłem i nie miałem problemów z odchodzeniem farby czy kryciem, tylko do kuchni i łazienki dobrze jest zainwestować w trochę inny grunt: ,

    • 56 wpisy
    16 kwietnia 2013 19:58:32 CEST
    Ja mam podobne zdanie w tej kwestii,zanim przystąpimy do malowania ścian- warto pomyśleć o ich zagruntowaniu. Obojętnie czy jest to suchy tynk,czy też inny kolor,wtedy farba trzyma się lepiej i nic nie przebija.
    • 48 wpisy
    28 maja 2013 16:44:01 CEST
    dokładnie tym bardziej, że grunt na jedno/dwa pomieszczenia to w praktyce śmieszny koszt. A specjalistyczny z polimerami około 50zł
    • 18 wpisy
    29 maja 2013 22:34:10 CEST
    Naturalnie należy gruntować ściany przed malowaniem, osobiście polcam grunt wodny skandynawskiej firmy Flugger :)

Szybka Odpowiedź