Forum Budowlane » Błędy wykonawcze i zalecenia

Błędy które popełniamy podczas malowania

  • 22 sierpnia 2012 13:16:47 CEST

    Witam. Wrzucam poradnik do oceny.

    Zrób to sam

    Malowanie to nic strasznego i bez problemu sam pomalujesz swoje mieszkanie. Musisz poznać tylko kilka podstawowych błędów i co zrobić żeby ich uniknąć. Często błędy przy malowaniu popełniają też firmy remontujące. Więc nie ma się co martwić.

    Malowanie ściany

    • Najpierw myjemy ścianę aby dowiedzieć się jaki jest stan farby żeby potem nie narobić sobie dodatkowych kłopotów.
    • Powierzchnie surową musimy zagruntować i pomalować białą farbą.
    • Malując wałkiem powinniśmy tworzyć na ścianie literę V i szybko pomalować daną część ściany wyznaczą ramionami litery.

    • 18 wpisy
    29 maja 2013 22:52:54 CEST
    Faktycznie samodzielne malowanie ścian to nic trudnego, warto znaleźć dobry poradnik, ten jest bardzo dobrze zrobiony:
    • 21 wpisy
    25 listopada 2013 11:13:16 CET
    ja bez poradnika malowałem i świetnie wyszlo :)
    • 5 wpisy
    15 lipca 2014 15:13:09 CEST
    Malowanie ścian jest bardzo proste, sam już od kilkudziesięciu lat maluje ściany i zawsze efekt jest świetny. A jeżeli by coś nie wyszło to wolę mieć do siebie pretensje niż do jakiś fachowców.
    • 16 wpisy
    25 września 2014 13:49:22 CEST
    Niby jest to proste zajęcie jednak jeżeli nie masz odpowiedniego doświadczenia to efekt będzie po prostu kiepski w praktyce. Kup dobry wałek oraz pędzelek do malowania kantów,to się przyda:)
  • 28 września 2014 18:35:47 CEST
    Ja kupiłem dość drogą i jak się później okazało bardzo dobrą farbę Magnata, ale gdy malowałem po raz pierwszy nie zadbałem o prawidłowe wymieszanie farby. I ta nierówna konsystencja niestety później na ścianie była mocno widoczna. Teraz rozprowadzam każdą porcję jakiejkolwiek farby na tacce i ściana po wyschnęiciu jest gładziutka.
    • 28 wpisy
    21 kwietnia 2020 10:29:38 CEST
    Wątek bardzo stary i dodam małą uwagę dla ludzi odświeżających domy / mieszkania. Przy zabezpieczaniu popularnych obecnie ościeżnic laminowanych (dostępnych u dużych producentów typu Erkado, DRE, Porta itd) należy uważać aby nie naklejać taśm malarskich na powierzchnie laminowane. Większość kart gwarancyjnych ma stosowne zapisy aby tego nie robić. Jak już zachodzi taka konieczność to są do tego specjalne taśmy ze słabym klejem, które w teorii nie powodują uszkodzeń laminatów.

Szybka Odpowiedź