Forum Budowlane » Instalacje gazowe

  • 31 sierpnia 2012 08:36:31 CEST

    Powedzcie mi gdzie ja mogę zakupić w przystępnej cenie nagrzewnicę do piecyka Junkers? Niestety obecna przecieka w kilku miejscach, a i tak już była łatana, więc lepiej byłoby za na nowo ją łatać :) Poza tym piecyk i tak ma kilka lat.....

    • 597 wpisy
    4 września 2012 22:45:15 CEST
    Nie taniej kupić nowy na gwarancji?
    Koszt zakupu samej nagrzewnicy do junkersa to 390zł bez przesyłki + robocizna choćby samemu to zrobić. Necara można już kupić od 660zł
  • 5 września 2012 08:45:36 CEST

    Jak wygląda taki Necar? Czy to piecyk ze świecą?

    No tak kupując nagrzewnicę zapłacę ponad 400zł (nie znalazłam tańszej) ale jej montazu można dokonać samemu, natomiast kupując piecyk nawł jak wspomniałeś muszę do tego doliczyć koszty jego zamontowania.....

    • 597 wpisy
    6 września 2012 00:09:43 CEST
    Necar to piecyk Junkersa tyle ze jego poprzednia wersja WRP 11B. Junkers wydaje go pod nazwą NECAR. Nie wiem czy ktoś jeszcze handluje podgrzewaczami ze świeczką. Ten jest bateryjny na 100%. Owszem trzeba zapłacić montaż ale jak się dorwie uczciwego instalatora to trzeba pamiętać że materiał wraz z montażem to stawka 8% A jak nie to kupujesz na fakturę na siebie 23% płacisz za montaż i do US o zwrot 15% VATu.
  • 6 września 2012 08:38:06 CEST

    Przede wszystkim dziękuje za istotne wskazówki w temacie :)

    Fakt zapoznałam się już z produktem. Cena jest dość okazyjna (ja znalazłam za 684zł). Martwi mnie tylko jedna rzecz w tym przepływowym ogrzewaczu gazowym, a mianowicie zapłon na baterie. Mam złe doświadczenie z takim piecykiem. A mianowicie: mój ojciec ma taki, całye dwa razy w miesiącu bateria chyba R20 musi być wymieniana, bo jak zapala na lekko nawet złużytej to zanim piecyk się rozpali mijają dobre dwie minuty, a w tym czasie do kanału leci kilka litrów wody.... No chyba, że da się temu jakoś zaradzić?! Najpierw muszę rozwiać swoje wątpliwości i jeszcze trochę pomęczyć się ze starym piecykiem... :(

    I jeszcze raz dziękuje za pomoc.

    • 597 wpisy
    6 września 2012 23:00:05 CEST

    Miałem ten model pod marką Junkersa na mieszkaniu. Żył 6lat po czym padła membrana. Naprawa z przeglądem 150zł żyje kolejne 3. Baterie przez ten czas wymieniłem 5razy średnio raz na rok do 1,5. W twoim musiało być gdzieś zwarcie albo coś nie tak. Z junkersa korzystało 5 osób dziennie. Owszem jak baterie są słabe piecyk odpala wolniej a to słychać po szybkości zaiskrzeń lub tym że piecyk się nie odpali. Necarów mam zamontowanych kilkanaście i nie słyszałem jeszcze o takiej przypadłości. Należy z nią uderzać do serwisu.

  • 7 września 2012 10:43:47 CEST

    Wiesz nie jestem pewna czy u mojego ojca jest właśnie Necar, ale na pewno Junkers z zapłonem na baterie. Nie wiem, ale wątpie żeby był jeszcze na gwarancji - ma dobrych 4-5 lat, a nie jestem pewna co do serwisu - tzn. :

    1. Trzeba by wezwać serwisanta do domu - pewnie policzy sobie za przyjazd (samemu nie dokonamy demontażu)

    2. Sama ekspertyza co się dzieje - pewnie też dodatkowy koszt

    A tak w ogóle ciekawa jestem ile to mogłoby kosztować.....

    Osobiście chyba będę musiała zdecydować się jednak na zakup Neckara. W sumie piecyk będzie miał gwarancję to jeśli zdarzy się podobna sytuacja z baterią to chyba będzie to można w ramach gwarancji zgłosić... No bo jesli miałabym wymieniać samą nagrzewnicę to kosztowałoby mnie to 450zł. Niestety obecna przecieka, a to już kolejna awaria, a takie łatanie tych dziur w sumie zbyt wiele kosztuje.....

    • 597 wpisy
    7 września 2012 23:26:06 CEST
    Jeszcze więcej będzie kosztował remont łazienki po zalaniu :)) Oczywiście nie życzę zalania sąsiada. Pierwszy raz spotkałem się z sytuacją że baterie szybko się wyczerpują nawet w sytuacjach kiedy z piecyka korzysta się dość często na krótkie chwile. Jeszcze raz napiszę NECAR i JUNKERS to to samo.
  • 8 września 2012 16:28:41 CEST

    Jeszcze raz napiszę NECAR i JUNKERS to to samo.

    Tak wiem, wiem.... :)

    Ciekawa jestem jaka przyczyna tkwi w tak częstej konieczności wymiany baterii... Teraz to jeszcze bardziej mnie to zastanawia niż do tej pory.

    • 86 wpisy
    13 października 2012 15:46:44 CEST
    Ciężko mi odpowiedzieć na to pytanie,a sam przebieg postów i rozmowy nie wskazuje na nic szczególnego. U mnie w modelu Junkreska nie występuje konieczność częstej zmiany baterii.
  • 13 października 2012 18:32:37 CEST
    @CiekaweLampy to nie wiem po co nawiązujesz temat w rozmowie jeśli nic z tego nie rozumiesz i nie możesz wywnioskować?! Normalna rzecz, i chyba wskazuje na to, że po prostu jakaś usterka :)

Szybka Odpowiedź