Forum Budowlane » Stropy - budowa i konstrukcja

Budynek parterowy bez stropu

    • 1 wpisy
    15 października 2012 00:47:01 CEST

    WItam, byłabym wdzięczna gdyby ktoś pomógł mi rozwiązać pewien problem. Otóź mam do czynienia z budynkiem parterowym drewnianym, który został przeniesiony do innego miejsca. Wcześniej w budynku tym był wykonany strop nad przyziemiem, natomiast po przeniesieniu nie został on zrobiony. WIęźba jest krokwiowo-jętkowa. Wewnątrz są ściany poprzeczne. Chciałabym się dowiedzieć jak to wpłynie na obliczenia więźby? W miejscach gdzie są ściany poprzeczne nie będzie sił poziomych, natomiast w pozostałych wydaje mi się że trzeba je uwzględnić, jednak zastosowanie podpór przesuwnych do obliczeń to chyba przesada?

    • 83 wpisy
    7 listopada 2014 20:13:19 CET
    wow, skoro dom zostal przeniesiony i ktos nie zlozyl go dokladnie tak samo, to raczej bym w nim nie zamieszkal, to tak jakby mechanik zapomnial zamontowac hamulca roboczego, ale jest przeciez reczny ...
    • 585 wpisy
    3 października 2018 08:32:06 CEST
    No to nie wiem jakie wtedy są koszta. W naszym przypadku jest strop i jak na razie wygląda dobrze.
    • 221 wpisy
    31 maja 2019 18:58:13 CEST
    Ja bym jednak postawił na dom z górą, gdzie zrobisz przynajmniej pokój dla dzieci.

Szybka Odpowiedź