Forum Budowlane » Domy Pasywne

pianka poliuretanowa zamiast wełny mineralnej

    • 54 wpisy
    24 września 2013 12:03:35 CEST

    analizowałem ostatnio temat zatosowania pianki poliuretanowej zamiast wełny mineralnej  w 20 letnim domu szkieletowym, ponieważ  obawiałem się o izolacje wilgociową  i zawilgocenie konstrukcji drewnianej  uważałem że to rozwiązanie będzie lepsze. Problem zaczął się jednak gdy zacząłem liczyć koszty i efektywność tego systemu, znacie jakąś dobrą i tanią firmę? Ile wyjdzie koszt 1 mkw dla ocieplenia porównywalnego do 20 cm wełny mineralnej?

    • 8 wpisy
    29 maja 2014 22:00:37 CEST
    Czy ten temat też odnosi się do izolacji dachu? Pytam, bo będę kłaść dachówkę. Polecono mi braasa + izolację. O taką izolację chodziło?
  • 25 czerwca 2014 17:18:52 CEST
    też się nad tym zastanawiałem ale z racji kosztów położyłem wełnę mineralną
    • 1132 wpisy
    28 września 2014 18:56:18 CEST
    W domach pasywnych właśnie powinna być wykorzystywana pianka poliuretanowa. Posiadam nawet książkę o tym jakie dom pasywny powinien posiadać założenia i własnie jest zawsze powtarzana pianka poliuretanowa do ocieplenia dachu
    • 6 wpisy
    15 listopada 2016 10:25:56 CET
    Ocieplenie natryskowe doskonale sprawdzi się jako izolacja przed wilgocią, pleśnią i grzybami. Jeśli zastosujemy pianę do ocieplania domu zabezpieczamy także jego konstrukcję drewnianą. U mnie sprawdziła się pianka z
    • 1132 wpisy
    31 stycznia 2017 17:33:45 CET
    Można jak najbardziej zastosować jeżeli Ci się opłaca czemu nie ;)
    • 1132 wpisy
    1 marca 2017 19:14:26 CET
    I jak co wybrałeś?? I jak możesz podać ile Ci wyszło za całość koszty robota + materiał.
    • 323 wpisy
    31 lipca 2017 23:20:03 CEST
    Jak najbardziej jest to dobre rozwiązanie ktore rzeczywiście jest duzo lepsze no ale i też dość drogie
    • 8 wpisy
    22 grudnia 2017 07:03:12 CET
    Z tym że, przy budowie domu, nie ma sensu oszczędzać na izolacji, bo to się po prostu nie opłaca. Lepiej zainwestować raz, a potem oszczędzać na ogrzewaniu. Warto też porównać oferty kilku firm, bo na pewno ceny też będą mieć różne. U nas w regionie dużym powodzeniem, jeśli chodzi o ocieplanie domu pianą cieszy się firma EwaPUR.
    • 221 wpisy
    2 listopada 2018 14:47:59 CET
    Ja jednak jestem za wełną, jeżeli natomiast trafiłbym na dobrą ofertę na piankę to również mógłbym pomyśleć nad takim rozwiązaniem.
    • 5 wpisy
    25 lutego 2019 19:14:02 CET
    Ja ostatnio przeglądałem oferty i szczerze powiem, że chyba teraz pianką ocieplenie wyjdzie taniej niż wełną. Zobaczę, jeszcze mnie to nie dotyczy więc na razie sprawdzam, ale podoba mi się ta technologia.

Szybka Odpowiedź