Forum Budowlane » Elewacje i docieplenia

Współczynnik przenikania ciepła

    • 1 wpisy
    17 września 2014 11:18:46 CEST

    Witam. Z góry przepraszam jeżeli podobny temat już został rozpoczęty, ale ja niestety nie znalazłam (ewentualnie prosze o link do tematu). W kwestii budowy raczej jestem laikiem i nurtuje mnie pewene pytanie odnośnie współczynnika przenikania ciepła. Wybudowaliśmy dom z pustaka SOLBET typ 600 (24*24*59cm). Teraz jesteśmy na etapie wybierania okien. I tutaj pojawia sie problem, że nie wiem na jakie okna po względem współczynnika (U) przenikania ciepła wybrać. Zastanawiam się nad oknami dwu- lub trzy- szybowymi. Czy kupując trzy-szybowe nie przepłacę??? Bo jeżeli moje ściany przepuszczą więcej ciepła niż okna 3-szybowe to nie opłaca mi się inwestować w tak ciepłe okna. Sciany będę ocieplać styropianem . Moje pytania w związku z tym brzmią:

    1. Jaki współczynnik przenikania ciepła na m2 mają moje ściany??? (na stronie solbet"a nie mogłam się doszukać)

    2. Jaki styropian o jakich danych technicznych zaleca się do tych ścian???

    3. Jakie kupić okna - tzn, z jakim współczynnikiem przenikania ciepła, zeby to wszystko miało sens????

    Prosze o fachową pomoc

    • 192 wpisy
    6 października 2014 11:44:02 CEST

    Możesz skorzystać z Kalkulatora Oszczędności (,calc,) na stronach Knauf Therm. Określasz warstwy przegród dobierając także grubość i parametry techniczne styropianu. Tam także zobaczysz jakie są różnice pomiędzy styropianami o określonych współczynnikach przewodzenia ciepła. Współczynnik przenikania ciepła U jest liczony dla całej przegrody - a więc składają się na nią wszystkie jej warstwy (konstrukcyjna, termoizolacja, tynk).
    e-rzecznik Knauf Therm

  • 14 października 2014 19:05:01 CEST
    BORKOWIANKA napisał/a:

    Witam. Z góry przepraszam jeżeli podobny temat już został rozpoczęty, ale ja niestety nie znalazłam (ewentualnie prosze o link do tematu). W kwestii budowy raczej jestem laikiem i nurtuje mnie pewene pytanie odnośnie współczynnika przenikania ciepła. Wybudowaliśmy dom z pustaka SOLBET typ 600 (24*24*59cm). Teraz jesteśmy na etapie wybierania okien. I tutaj pojawia sie problem, że nie wiem na jakie okna po względem współczynnika (U) przenikania ciepła wybrać. Zastanawiam się nad oknami dwu- lub trzy- szybowymi. Czy kupując trzy-szybowe nie przepłacę??? Bo jeżeli moje ściany przepuszczą więcej ciepła niż okna 3-szybowe to nie opłaca mi się inwestować w tak ciepłe okna. Sciany będę ocieplać styropianem . Moje pytania w związku z tym brzmią:

    1. Jaki współczynnik przenikania ciepła na m2 mają moje ściany??? (na stronie solbet"a nie mogłam się doszukać)

    Informację o izolacyjności cieplnej bloczków Solbet, zarówno o współczynnikach przewodzenia ciepła, jak i współczynnikach przenikania ciepła dla ścian o określonej grubości znalazłam na stronie

    2. Jaki styropian o jakich danych technicznych zaleca się do tych ścian???

    Doboru styropianu do konkretnej ściany dokonuje się nie tylko z uwagi na pożądaną izolacyjność cieplną, ale również z uwagi na wymagania dotyczące migracji wilgoci przez przegrodę. Doborem tym powinien zająć sie projektant.

    Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu rekomenduje do izolacji ścian wyroby o współczynniku przewodzenia ciepła (lambda) nie większym niż 0,040 W/mK

    3. Jakie kupić okna - tzn, z jakim współczynnikiem przenikania ciepła, zeby to wszystko miało sens????

    O okna proponuję pytać na tym forum w dziale "Stolarka okienna i drzwiowa"

    Prosze o fachową pomoc


    Ten wpis został zmieniony przez eDoradcaPSPS w 14 października 2014 19:08:14 CEST"
    • 192 wpisy
    24 listopada 2014 12:00:08 CET
    Polecam również skorzystać z katalogu rozwiązań szczegółów budowlanych jaki znajduje się na stronie Knauftherm. Można w nim znaleźć szczegółowe rozwiązanie izolacji styropianem połączenia ościeżnicy okienne i ściany, które eliminuje efekty mostków cieplnych.

    e-rzcznik Knauf Therm
    • 192 wpisy
    30 września 2015 21:49:03 CEST
    Knauf Therm udostępnia na swojej stronie Kalkulator Oszczędnosci, za pomocą którego można w szybki i łatwy sposób określić jakie są możliwe do uzyskania oszczędności energii i pieniędzy, dzięki zastosowaniu ocieplenia styropianem Knauf Therm. Kalkulator dostępny pod adresem: ,calc,
    • 5 wpisy
    19 października 2015 15:58:10 CEST
    Na stronie najwększego z producntów styropianów w Polsce (Termo Organika:) znajduję sie wiele cennych i darmowych programów pomocnych w zaplanowaniu ocieplenia. W przygotowaniu planu termomodernizacji bardzo pomocny może okazać się specjalny konfigurator, który w prosty sposób obliczy współczynnik U przegrody i pozwoli dobrać optymalny rodzaj izolacji. Konfigurator pozwala samodzielnie zaprojektować kompletne ocieplenie dla budynku. W "bazie wiedzy"na firmowej stronie TermoOrganiki znajdziecie wiele innych ciekawych "rzeczy" np pomocny w wyborze tynków wizualizer kolorów.
    • 192 wpisy
    4 listopada 2015 00:33:18 CET
    Knauf Therm na swojej stronie internetowej oprócz intuicyjnego Kalkulatora Oszczędności, udostępnia szczegółowe rozwiązania 3D dla prawidłowej izolacji elementów budowlanych. Pozwalają one na uniknięcie błędów na etapie prac izolacyjnych i osiągnięcie zaplanowanych korzyści z zastosowania wysokiej jakości izolacji Knauf Therm.
    • 262 wpisy
    4 stycznia 2019 08:50:07 CET
    No to jest akurat bardzo ważny parametr i uważam, że warto również o nim pamiętać jeżeli chodzi o budowę domu i docieplenie.

Szybka Odpowiedź