Forum Budowlane » Instalacje gazowe

Przyłącze piecyka dwufunkcyjnego do istniejącej instalacji

    • 1 wpisy
    10 lutego 2015 21:46:09 CET

    Hej, kupiłam jakiś czas temu mieszkanie w którym poprzedni właściciele mieli podgrzewacz wody i kuchenkę gazową, przeprowadzamy właśnie remont i tym samym chcielibyśmy zamontować piecyk dwufunkcyjny. Mieszkanie mieści się na pierwszym piętrze, po swojej stronie mamy nad sobą tylko poddaszę - rurę do piecyka gazowego chcieliśmy wyprowadzić przez komin jednak jak się okazało komin od poddasza w dół leci pod kątem (stara kamienica) i z tego co mi wiadomo przeciągnięcie rury przez komin odpada, pozostaje nam wyprowadzenie rury na zewnątrz budynku, wykuwając otwór (wydaje mi się że tak to wyglada) stąd też moje pytanie - czy takie wyprowadzenie rury jest zgodne z prawem, kamienica widnieje jako zabytek - czy trzeba gdzieś to zgłaszać? W PGNIG przepisaliśmy już umowę na starych warunkach z poprzedniego właściciela na siebie, złożyliśmy wniosek o warunki, po kilku tygodniach otrzymaliśmy zgodę na podłączenie piecyka dwufunkcyjnego i kuchenki gazowej 4-palnikowej i co dalej? Co powinniśmy w dalszej kolejności zrobić? Czy musimy wystąpić do Starostwa z wniosekiem o projekt w przypadku kiedy nie modernizujemy rur gazowych? 

    • 597 wpisy
    14 lutego 2015 10:06:38 CET
    Przebudowa instalacji gazowej wymaga pozwolenia i projektu. Masz już warunki z gazowni z nimi do projektanta instalacji gazowych. Potem zgłoszenie o rozpoczęciu prac budowlanych i po kilku dniach można zaczynać. Jeżeli zabytek całość prac musi być pod nadzorem Konserwatora Zabytków. Na pewno nie zgodzi się na zmiany na elewacji a w budownictwie wielorodzinnym nie jest dozwolone wyrzucanie spalin przez ścianę. Pozostaje tylko postawienie nowego komina lub użycie krzywego ale o tym już będziecie musieli pogadać z kominiarzem i stosować się do jego uwag w końcu to on wam będzie musiał tą instalację też odebrać. Mnie kiedyś pozwolili wpiąć się do komina na poddaszu a powietrze mogło być zaciągane właśnie z poddasza.
    Jeszcze cała przeprawa przed wami.

Szybka Odpowiedź