Forum Budowlane » Domy z bali

    • 1 wpisy
    16 września 2015 11:38:31 CEST

    Szukam firmy, która będzie w stanie wybudować mi mój wymarzony dom z bali. Sporo dobrych opinii słyszałam o firmie Proeko, ale nie jestem jeszcze w pełni zdecydowana.

    Może wy jesteście w tanie kogoś polecić? Albo korzystaliście z usług Proeko i możecie potwierdzić lub zaprzeczyć opinią o nich? 

    • 6 wpisy
    23 września 2015 14:52:45 CEST
    Ja polecam ZPD Garbatka. Moi znajomi korzystali z ich usług i są bardzo zadowoleni. Można się z nimi skontaktować tutaj:
    • 2 wpisy
    4 stycznia 2016 16:21:55 CET
    Polecam wam firmę Wikpol z Wieliczki specjalizującą się w budownictwie domów jednorodzinnych z bali drewnianych. Istnieją już wiele lat na naszym rynku i mają ugruntowaną pozycję. Rok temu właśnie wprowadziłem się do swojego wymarzonego domu. Inwestycja przebiegła wzorowo zgodnie z ustaleniami bez żadnych dodatkowych ukrytych kosztów.
    • 15 wpisy
    28 lipca 2016 12:02:21 CEST
    Jestesmy firma produkującą elewacje ze styropianu utwardzonego, inaczej wykańczanie domów w razie pytań proszę o kontakt 695 123 007
    • 3 wpisy
    29 sierpnia 2016 22:05:51 CEST

    domy z bali są piekne, nadaja atmosfery i mozna w nich sie czuć bardzo wyjatkowo. Są trwałe i wytrzymałe oraz ekologiczne. Takze bardzo ciepłe, bo drewno dobrze trzyma temperature. Tutaj znajdziesz fajne projekty domów z bali w tradycyjnym stylu jak i nowoczesnym. zadzwon i zapytaj koniecznie jakie elementy są w cenie . Co bedzie cie dodatkowo kosztowac. Dopytaj jak wyglada kwestia transportu bali.


    Ten wpis został zmieniony przez zofiakwiat88 w 29 sierpnia 2016 22:07:25 CEST"
    • 1 wpisy
    31 sierpnia 2016 15:09:19 CEST

    Domy z bali są naturalne, tworzą świetny klimat, a dodatkowo utrzymuje temperaturę zimą, np. te 

    • 1 wpisy
    6 października 2016 18:28:32 CEST

    nam dom stawiali specjalisci z domyzbalizakopane pl i mogę ich szczerze polecić. Mają doświadczenie i wiedzą co robią. Pracują konkretnie, a dom nas zachwycił :)


    Ten wpis został zmieniony przez witt w 6 października 2016 18:31:43 CEST"
    • 31 wpisy
    9 stycznia 2017 20:42:27 CET

    Na wakacjach miałam przyjemność mieszkać w domu drewnianym z bala sosny mazurskiej. Był on wybudowany przez Natur Eko Dom. Jest to firma z Mrągowa, która buduje z lokalnego materiału czyli sosny mazurskiej. Bardzo trwałego materiału. Dom przepiękny, klimatyczny z bardzo funkcjonalnym rozkład pomieszczeń. Moim zdaniem warto przypatrzeć się ich realizacją może Was ich realizacje również oczarują.

    • 1 wpisy
    13 stycznia 2017 09:34:10 CET
    Polecam firmę "Balik' z Łochowa.
    Pełen profesjonalizm i ciekawe projekty. Firma buduje domy nie tylko w województwie mazowieckim ale na terenie całej Polski oraz poza granicami.
    Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej
    • 5 wpisy
    2 lutego 2017 08:05:38 CET
    piszecie, że taki domek z bali jest bardzo ciepły i trzyma temperaturę, a jak jest latem kiedy jest gorąco? orientuje się ktoś?
    • 11 wpisy
    6 kwietnia 2017 16:51:19 CEST
    Kiedy jest gorąco działa tak samo. Drewno to doskonały i naturalny izolator ciepła.
  • 26 kwietnia 2017 15:38:59 CEST

    Dom drewniany ma szereg zalet i na pewno wart jest rozważenia podczas wyboru technologii budowy. My wybraliśmy dom zbudowany z bala. Stawiała nam firma Manufaktura Domów. Już było pisane o klimacie takiego domu - jest nieprzeciętny. Inną zaletą jest jego ciepło. Technologia bala jest pod tym względem bardzo dobrym rozwiązaniem. W końcu spor domów powstających na Alasce, w Finlandii i w ogóle w całej Skandynawii jednoznacznie pokazuje zalety takich domów. Nasz również jest bardzo ciepły i obecnie wystarczy delikatnie rozpalić w kominku, by ciepło było w całym domu.

    • 32 wpisy
    8 maja 2017 22:47:59 CEST
    Cma123 napisał/a:

    Na wakacjach miałam przyjemność mieszkać w domu drewnianym z bala sosny mazurskiej. Był on wybudowany przez Natur Eko Dom. Jest to firma z Mrągowa, która buduje z lokalnego materiału czyli sosny mazurskiej. Bardzo trwałego materiału. Dom przepiękny, klimatyczny z bardzo funkcjonalnym rozkład pomieszczeń. Moim zdaniem warto przypatrzeć się ich realizacją może Was ich realizacje również oczarują.

    Z punktu widzenia samej ekologi, budowanie z lokalnego materiału jest fajnym podejściem. Zawsze to mniejszy tzw. ślad węglowy. Takie domy z bala mają swoisty klimat. Spojrzałem sobie na ich stronę i widzę, że projekty są całkiem fajne. Nie takie typowe góralskie chaty, tylko zupełnie inny styl. Fajne.

    • 6 wpisy
    14 maja 2017 18:18:01 CEST
    Ja byłam ostatnio w Bieszczadach u znajomych. Dom budował im pan Jacek Rutkowski, któy tam zresztą w okolicy mieszka. Przepiękny dom, fachowo zbudowany, super. A on buduje oczywiście w całej Polsce.
  • 24 maja 2017 17:46:16 CEST

    Zdecydowanie polecam takie rozwiązanie, jednak trzeba uważać przy wyborze firmy.  Moim zdaniem największym problemem domu z bali jest słaba akustyka. Ja się w takich domach zawsze czuję jak na wakacjach nad morzem. Niestety wszystkie drgania i dźwięki przenoszą się po domu pionowo i bez mat wygłuszających na stropie i ścianach tego efektu nie da się zniwelować. Oczywiście jeśli komuś to nie przeszkadza, to spoko :) Dobrze wykonany i zaizolowany (termicznie i akustycznie) dom drewniany może wyjść drożej, ale naprawdę warto. Jeżeli pytasz o firmę, którą mogę polecić to słyszałeś o ManufakturaDomow? Tutaj masz do nich kontakt jakby co

    • 1132 wpisy
    1 czerwca 2017 14:32:55 CEST
    JA własnie też chciałbym poznać jakies konkretne firmy bo jestem prawie zdecydowany.
    • 2 wpisy
    1 lutego 2018 12:55:38 CET
    Witam
    Poszukuje firmy ktore budują domy z bali ręcznie ciosanych
    Mieszkam w okolicach Pruszcza Gdańskiego na pomorzu
    Jeżdząc po okolicach zobaczyłam BARDZO ŁADNY DOMEK Z BALI RĘCZNIE CIOSANYCH W JAGATOWIE osiedle Sloneczne Wzgórże Zabianka
    Poszukuje firmy która wykonała ten dom ponieważ chcę wybudować taki sam. Słyszałam tylko od ludzi mieszkających w okolicy ze to robiła firma z południa Polski.
    Dom jest nie zamieszkany i uzyskanie informacji jest trudne dlatego pisze na forum
    Jeżeli kto coś wie na ten temat proszę o kontakt.
    Z gory dziękuje
    • 171 wpisy
    3 grudnia 2018 14:27:44 CET
    Jeżeli zależy Ci na porządnej firmie to bez dwóch zdań uważam że sa to te lokalne które rzetelnie wykonują wszystkie budowy i co ważne w rozsądnych terminach bez przeciągania.
    • 4 wpisy
    21 lutego 2019 08:33:25 CET

    Polecam firme Domy z Drewna Tomczyk z oklic Bielska-Bialej.


    Ten wpis został zmieniony przez wooder w 21 lutego 2019 08:34:01 CET"
    • 221 wpisy
    31 maja 2019 18:55:28 CEST
    Ja na twoim miejscu jednak sprawdziłbym również opcje dostępne na rynku loklanym i wtedy prównaj sobie też opinie osób które u nich coś robiły.

Szybka Odpowiedź