Forum Budowlane » Wykańczanie ścian

Beton architektoniczny - na ścianę do salonu, kuchni, łazienki

    • 2 wpisy
    12 października 2015 11:54:00 CEST

    BETON ARCHITEKTONICZNY - Jedni uwielbiają, inni nie chcą nawet o nim słyszeć. Jedno jest pewne, nie da się przejść obojetnie.  Wbrew obiegowej opinii, beton architektoniczny stosuje się nie tylko w pomieszczeniach o charakterze nowoczesnym, industrialnym, ale z powodzeniem elementy dekoracyjne zbetonu znajdą swoje miejsce w aranżacjach tradycyjnych, glamur, a nawet retro.

    Beton architektoniczny występuje w 3 odmianach.

    Beton architektoniczny - SZALUNKI

    Beton architektoniczny, zalewany w miejscu realizacji w specjalnych szalunkach. Po zdjęciu szalunków, uzyskuje się gotowy efekt. Powierzchnia betonu jest dokładnym odwzorowaniem szalunków. N ajego wygląd ma też wpływ gęstość i rodzaj użytej mieszanki betonowej, oraz warunki na budowie. Minusem jest stosunkowo wysoka cena i niestety nieprzewidywalny kompletnie efekt. To jest oczywiście pożądane w betonie, jednak często jego wyglad może przypominać piwnicę, taniego deweloperskiego bloku. Co raczej rzadko przypada do gustu.

    Beton architektoniczny - MASY, SZPACHLE, TYNKI DEKORACYJNE.

    Bardzo rozreklamowane, popularne rozwiązanie i w miarę szybkie. Nie jest też drogie.

    Jest wielu producentów, a tego rodzaju " beton architektoniczny " , kupujemy na hurtowni lub w markecie budowlanym w wiaderkach lub workach. Najczeście nakładamy jak szpachlę, odpowiednimi pacami. Strukturę nadajemy specjalnymi wałkami, packami, szczotkami.

    Występuje w wielu odcieniach, co ułatwia aranżację. Minusem jest jednak fakt, że jest to imitacja i na żywo, wygląda tylko podobnie. O ile na filmach reklamowych i zdjęciach wygląda przyzwoicie, tak na żywo ocena wizualna nie zawsze jest pozytywna. Grubość na ścianie to zaledwie 1-2mm, więc nie ma nawet mowy o dziurkach ( rakach ) charakterystycznych dla prawdziwego betonu.

    Beton architektoniczny - PŁYTY, PANELE DEKORACYJNE

    Płyty z betonu architektonicznego, wytwarzane metodą prefabrykacji w specjalnych formach. Występuja płyty o strukturze gładkiej, lekko i mocno porowatej. Mnogość rozmiarów i rozmiarów sprawia, że idelanie można płyty betonowe dopasować do wymarzonej aranżacji.

    Odkąd beton architektoniczny stał się modny, mamy prawdziwy wysyp ofert.

    Tutaj musimy madrze wybierać wśród ofert. Wbrew pozorom uzyskanie dobrych płyt z betonu architektonicznego nie jest proste. Jednym z największych problemów jest uzyskanie jedności tonacji kolorystycznej, równości cieniowania, równości wymiarów bez wygięć łukowatych i wytrzymałości mechanicznej. Problemem może byc wysoka waga, kruchość i trudności montażowe na specjalnych kotwach, wiercenie otworów itp.

    Dlatego należy zdecydowanie omijać szerokim łukiem nieznanych producentów, bez dorobku, bez zaplecza labolatoryjnego, bez certyfikatów.

    Producent płyt z betonu architektonicznego Luxum, dostarcza płyty dekoracyjne z naturalnego betonu, bez szkodliwych sztucznych włókien, do szybkiego montażu na klej. Płyty betonowe z betonu Luxum obrabia się i montuje jak płytki ceramiczne.

    Luksusowe płyty betonowe w 8 kolorach i wielu rozmiarach, które łatwo zamontować, a do tego są przyjemne w dotyku i w różnym stopniu porowatości. Od powierzchni gładkiej, lekko porowatej, do najpopularniejszej - porowatej, typu włoski trawertyn .

    Stosując płyty betonowe z betonu architektonicznego Luxum, uzyskuje się doskoanły efekt dekoracyjny, z prawdziwym, naturalnym betonem.

    Warto poszukać betonu architektonicznego Luxum lub Creative Concrete .

     

    • 16 wpisy
    12 stycznia 2016 08:53:40 CET
    Bardzo podobają mi się wnętrza z takim wykończeniem :) beton potrafi być bardzo wdzięcznym materiałem :)))
    • 613 wpisy
    19 stycznia 2016 09:56:25 CET
    Mi ten odcień akrat nie za bardzo, ale żeby wpadam w taki grafit byłaby moc :)
  • R D
    • 39 wpisy
    26 stycznia 2016 20:40:39 CET
    Ale beton architektoniczny to nie tylko płyty na ścianę ale i elementy dekoracyjne. I to w różnych kolorach i kształtach.
    Przykład

    • 16 wpisy
    25 lutego 2016 17:59:08 CET

    Ta moda na beton już jest ciut męcząca ale... cóż najczęściej takie wnętrza prezentują się świetnie. Choć wydaje mi się,  że jest to materiał który sprawdza się raczej w biurowych przestrzeniach, domach lub duzych stylowych loftach.  

    Ostatnio przejrzałem realizacje Morgan and Moller, i większość to jednak duże apartamenty, biura.


    Ten wpis został zmieniony przez mokkaff w 25 lutego 2016 18:00:49 CET"
    • 58 wpisy
    1 marca 2016 15:17:12 CET
    Takie wykończenie jest teraz bardzo modne mam wrażenie, ale w sumie nie ma się co dziwić bo wygląda bardzo estetycznie i nowocześnie. Ten materiał ma bardzo duży potencjał jeśli chodzi o aranżowanie wnętrz.
    • 2 wpisy
    9 czerwca 2016 10:37:56 CEST
    Mi się podoba, ale z efektem drewna. Wystarczy na mokrym betonie zamocować zwykłe deski, a potem je zdjąć. Świetnie to wygląda.
    • 323 wpisy
    30 czerwca 2016 17:49:14 CEST
    CCzy ja wiem tutaj jakoś średnio ten beton wygląda. Jest strasznie zimny na pewno nie do domu
    • 13 wpisy
    7 lipca 2016 09:33:05 CEST
    mi również beton kojarzy się z zimnym, minimalistycznym wystrojem i raczej do wnętrza bym go nie zastosował :)
    • 8 wpisy
    8 lipca 2016 09:31:51 CEST
    beton w mieszkaniu wcale nie musi oznaczać zimnego pomieszczenia. Widziałam u koleżanki na ścianie wzorki, coś jak plaster miodu, właśnie z betonu architektonicznego. Przyznam, że bardzo fajnie to wyglądało i pomieszczenie jest jak najbardziej przytulne :) Wszystko zależy od dodatków.
    • 16 wpisy
    11 lipca 2016 13:41:21 CEST
    mam mieszane uczucia co do betonu. Kamień jest bardzo efektowny, jednak beton jakoś do mnie nie przemawia.
    • 2 wpisy
    29 września 2016 12:35:36 CEST
    Wykorzystałem płyty z betonu architektonicznego w salonie, na ścianie i jako obudowę kominka.
    Industrialny wygląd robi wrażenie na odwiedzających gościach.
    Decydując się na wykorzystanie betonu we wnętrzach warto zwrócić uwagę by był to beton bez dodatku włókien szklanych, taki który nie pyli.
    • 230 wpisy
    27 października 2016 07:24:33 CEST
    Ja na dole w kominku mam piaskowiec natomiast góra jest obudowana kamieniem, bo denerwowało mnie, że ciągle farba odchodziła albo się brudziła.
    • 10 wpisy
    2 listopada 2016 10:02:02 CET
    beton faktycznie jest efektownym elementem dekorcji wnętrz, jednak mi równiez bardziej odpowiada kamień dekoracyjny.
    • 10 wpisy
    3 listopada 2016 09:52:33 CET
    a mi się bardzo podoba taki indystrialny, surowy wystrój. Mamy w planie remont i na pewno zastosuję jakiś betonowy element
    • 6 wpisy
    10 lutego 2018 22:45:24 CET
    Ten beton jest akurat bardzo ładny. Beton architektoniczny świetnie się łączy z drewnem, panelami winylowymi, szkłem, kompozytami w białym kolorze i stalą nierdzewną, chromowaniami.
  • 13 lutego 2018 12:11:18 CET
    Przejrzałam realizacje wszystkich polecanych wykonawców i jestem za. Który ma najlepsze opinie? Jakiego dokładnie dystrybutora jesteście Państwo w 100% polecić? Chodzi o beton architektoniczny w postaci płyt, do zamontowania na ścianie. Czekam na jakieś rekomendacje.
    • 6 wpisy
    21 maja 2018 13:28:32 CEST

    Luxum. Konkretny producent betonu architektonicznego, który ma dobrą estetykę i jest łatwy w montażu.

    Ale mozna też zamówić z montażem.

    • 13 wpisy
    1 czerwca 2018 12:27:51 CEST
    Też nie przesadzałbym z betonem architektonicznym, bo o ile wygląda fajnie i ciekawie, o tyle można łatwo popaść w jego przesyt i monotonię. Tego typu beton dobrze sprawdzi sie np:w salonie na ścianę.
    • 136 wpisy
    23 lipca 2018 15:21:55 CEST

    Do nowoczesnego pomieszczenia, o industrialnym charakterze, pasowały będą betonowe płyty na ścianach, a także kamienne na podłodze. Dobrze kontrastował będzie na nich minimalistyczny grzejnik F119.

    • 18 wpisy
    29 grudnia 2018 16:07:35 CET

    Z betonowymi płytami na ścianach, dobrze komponuje się surowe drewno na podłodze. Do pomieszczenia urządzonego w stylu industrialnym wpasuje się także lampa podłogowa Max Light Terra, której podstawa wykonana jest z aluminium

    Warto jednak pamiętać, aby do takiego pokoju wprowadzić trochę ciepła, np. pod postacią stylowego fotela.

Szybka Odpowiedź