Forum Budowlane » Projekt i aranżacja ogrodu

    • 2 wpisy
    9 czerwca 2016 10:53:10 CEST

    Kupiłam kilka tygodni temu mieszkanie w bloku, jeszcze trochę minie, zanim się przeprowadzę. Pierwsze własne meiszkanie i pierwszy raz z większym tarasem (ok. 10 metrów). Chcę tam zrobić coś w rodzaju małego ogródka: jakieś ładne meble (podobają mi się w stylu tych zrobionych z palet, ale chciałabym jednak coś trochę bardziej trwałego), kilka roślinek, może całość wyłożona trawą, jakaś większa donica z ziołami. Widziałam też gdzieś w internecie ogrody wertykalne, spodobały mi się, szczególnie te z mchem, bo chyba nie ma z tym za dużo roboty, ale nei wiem, czy to już nie przeładuje tarasu.

    Nie bardzo wiem, jakie rośliny nadają się. Nie umiem za dużo przy nich robić, nigdy nie robiłam, więc najlepiej jakieś mało wymagające. Stanowisko jest słoneczne. Zależy mi też, żeby taras się komponował z całością - pod blokiem jest jakaś zieleń, mieszkam na parterze, takim niskim. Mieszkanie jest na Przystani Wiślanej w Toruniu, więc blisko rzeki, chciałabym, żeby może ten taras jakoś do tego nawiązywał.

    Ktoś poratuje? 


    Ten wpis został zmieniony przez Amalia w 23 czerwca 2016 13:20:46 CEST"
    • 230 wpisy
    1 października 2017 15:47:08 CEST
    A jeżeli szukasz jakiś fajnych palisad dekoracyjnych, kostki brukowej czy donic betonowych to polecam zajrzeć do oferty Pozbruk.
  • 18 października 2017 09:27:53 CEST
    Nie wiem czy ogród w bloku to dobry i praktyczny pomysł, a jeżeli już to ten minimalnym zakresie. na tarasie możesz z powodzeniem hodować zioła oraz drzewka owocowe, cytrusy.
    • 613 wpisy
    1 lipca 2018 14:40:28 CEST
    No nie jest to ziemia odpowiedniej jakości, jeżeli już szukacie czegoś ciekawego to moim zdaniem Pozbruk będzie odpowiednim miejscem do zakupu elementów dekoracyjnych wykonanych z betonu w tym szeroką ofertę pięknych donic.
    • 221 wpisy
    1 listopada 2018 19:46:41 CET
    Jak najbardziej mogę zgodzić się z wypowiedzią poprzednika, ponieważ mają zdecydowanie największy wybór produktów świetnej jakości które idealnie dopełnią nawet małe powierzchnie
    • 171 wpisy
    10 maja 2019 12:37:41 CEST
    W ogrodzie ważne są nie tylko rośliny ale również piękne elementy wykonane z betonu jak palisady dekoracyjne, donice betonowe czy również kostka jak Linea, czy Wenecja Pozbruk. Warto zajrzeć na stronę tego producenta, aby zobaczyć jak piękne materiały można u nich znaleźć.
    • 585 wpisy
    20 maja 2019 18:11:38 CEST
    No to może warto go jakoś fajnie zaaranżować. Jak będziesz na etapie wyboru pięknych materiałów betonowych to zwróć uwagę na Pozbruk, który przygotował dość szeroki wybór ciekawych propozycji jak kostki dekoracyjne, palisady, czy płyty tarasowe.

Szybka Odpowiedź