Forum Budowlane » Systemy alarmowe i telewizja przemysłowa

Producent kamer JBP HD CAMERA-opinie

    • 613 wpisy
    8 sierpnia 2016 01:20:44 CEST

    Cześć ! Chciałem zapytać Was o opinie dotyczącą producenta kamer JBP. Czy sądzicie, że ich produkty są warte zakupu czy jednak macie trochę inne zdanie na ich temat ? 

    • 585 wpisy
    8 sierpnia 2016 01:32:08 CEST
    Widzę,, że producent rozwija się już o nowe kamery zewnętrzne. P2P to nowość i na naszym rynku odnalazła się świetnie. Dobra cena + świetne parametry robią swoje. Jakość nagrywania HD 720P, w nocy również obraz jest bardzo wyraźny z możliwością otrzymywania powiadomień na e-mail. Posiada funkcje o jakich mogliśmy kiedyś tylko pomarzyć
    • 323 wpisy
    9 sierpnia 2016 01:58:46 CEST
    Zgadza się teraz przymierzam się do zakupu KZ5. Jest to kamera obrotowa z 22 diodami IR i oczywiście świetną rozdzielczością HD 720P. Można nią także robić zdjęcia co jest rzadko spotykane.
    • 323 wpisy
    10 sierpnia 2016 00:31:49 CEST

    Bardzo szybko rozwijają się o nowe modele kamer zewnętrznych kolejnym rozwiązaniem jest KZ6 Kamera klasowa wszystko czego trzeba i nie tylko. Powiadomienia e-mail, świetny obraz nocą czy łatwa obsługa aplikacji. 

    • 1132 wpisy
    12 sierpnia 2016 09:32:19 CEST
    Nasz znajomy pracuje w komisie z elektroniką. Radziliśmy się go jakie kamery do monitoringu zewnętrznego wybrać. Według niego w najlepszym stosunku jakość cena zdecydowanie stoi JBP HD Camera pomimo że to nowość to już dobre opinie zbiera. Dlatego zapoznalismy się ze specyfikacją i zamówiliśmy na dniach ma do nas przybyć :)
    • 262 wpisy
    9 listopada 2016 20:16:09 CET
    Nie zapominając, że są wykonywane w standardzie ONVIF, który pozwala je podłączyć do rejestratorów i mieć podgląd z kilku kamer w jednym miejscu, jednak gdy nie chcemy tego robić można sprawdzać obraz nawet na telefonie podczas wyjazdu, a w razie czego jest też możliwość otrzymywania powiadomień na e-mail.
    • 230 wpisy
    17 listopada 2016 07:01:12 CET
    W lombardzie mieliśmy modele KZ6 jeszcze na gwarancji. To zamiast je sprzedawać po prostu sami zastosowaliśmy je u nas. Szczególnie, że maja ONVIF, więc mogłam podłączyć ją pod rejestrator. Obraz w HD 720p, zabezpieczenia przed warunkami atmosferycznymi i detekcja ruchu z alarmem.
    • 221 wpisy
    27 listopada 2016 21:07:14 CET
    No mają się czym pochwalić, bo na prawdę stworzyli kamery w konkurencyjnych cenach i jakości wyróżniającej je na rynku.
    • 171 wpisy
    28 listopada 2016 12:15:57 CET

    Posiada również funkcję P2P, umożliwiającą dostęp do kamery z zewnątrz sieci, poprzez internet nawet w przypadku braku zewnętrznego adresu IP. Fajna opcją w KZ7 jest również opcja aparatu cyfrowego, przy pomocy, którego wykonamy zdjęcia przy wykryciu ruchu, dzięki czemu od razu będzie wiadomo kto próbował się włamać.


    Ten wpis został zmieniony przez heos22 w 28 listopada 2016 12:16:46 CET"
    • 10 wpisy
    9 grudnia 2016 20:36:38 CET
    A widzieliście, że pojawił się już kolejny model KZ8 już w rozdzielczości FullHD i do tego zwiększoną możliwość rozbudowy karty pamięci do 128GB. Pomimo to te świetne funkcje jak detekcja, powiadomienia czy możliwość robienia zdjęć pozostały niezmiennie.
    • 4 wpisy
    15 grudnia 2016 08:53:09 CET
    Oczywiście, że tak :) Kamera już dopracowana na maksa przez nich, Wszystkie funkcje działają nienagannie, a poprawiona rozdzielczość również robi robotę. Możliwość robienia zdjęć czy otrzymywania powiadomień na e-mail to dodatki które na prawdę się przydają.
    • 26 wpisy
    21 grudnia 2016 18:35:20 CET
    Widziałem, że JBP HD Camera ma też kamery szpiegowskie np. ukryte w zegarze lub czujniku dymu. Co sądzicie warto coś takiego zamontować w biurze swoim, w sumie nigdy nie wiadomo czy ktoś w firmie nie chce nas "zastąpić"
    • 26 wpisy
    21 grudnia 2016 18:35:27 CET
    Widziałem, że JBP HD Camera ma też kamery szpiegowskie np. ukryte w zegarze lub czujniku dymu. Co sądzicie warto coś takiego zamontować w biurze swoim, w sumie nigdy nie wiadomo czy ktoś w firmie nie chce nas "zastąpić"
    • 4 wpisy
    26 grudnia 2016 21:15:35 CET
    Według mnie warto żeby jednak był taki monitoring zrobiony w gabinecie czy całym budynku. Jeżeli w komputerach są ważne informacje czy szafkach lepiej od razu temu przeciwdziałać, bo czasami ochroniarz to zbyt duża inwestycja.
    • 230 wpisy
    10 stycznia 2017 16:24:52 CET
    Ogólnie modeli do wyboru w JBP HD Camera jest sporo zaczęło się od KZ2 a teraz jest już KZ8 dla mnie już chyba jeden z najlepszych modeli monitoringu zewnętrznego. Natomiast gdy ktoś potrzebuje obrotowego modelu, czy też kamer szpiegowskich to wszystko też mają.
    • 10 wpisy
    17 stycznia 2017 13:42:27 CET
    No przy monitoringu biura polecam wybrać model obrotowy czyli KZ4. Kamera z detekcją i alarmem. Dodatkowo w ONVIF, dzięki czemu można podłączyć je pod rejestratory.
    • 26 wpisy
    20 stycznia 2017 10:10:51 CET
    A jak z rozdzielczością obrazu w KZ4, jest w HD i w jakim zakresie kąta działa ??
    • 171 wpisy
    25 stycznia 2017 20:34:21 CET
    To model KZ5 jest obrotowy. Kamera się obraca więc raczej w maksymalnym zakresie.
    Rozdzielczość: HD 1280×720
    Obsługa kart pamięci: do 64 GB
    Ilość klatek na sekundę: 30 fps
    Do tego wbudowana detekcja ruchu z alarmem i możliwość otrzymywania powiadomień na e-mail. Fajna opcja na monitorowanie większych powierzchni.
    • 613 wpisy
    29 marca 2017 17:39:22 CEST
    No i jednak przekonałem się do modelu obrotowego KZ5, dizeki ogromne za pomoc, bo na prawdę dobrze wybrałem. Kamera nie zawodna już powstrzymały 2 złodziejaszków. Detekcja i alarm bez zarzutów jakość obrazu i opcja robienia zdjęć bardzo sie przydała
    • 221 wpisy
    1 maja 2017 09:23:13 CEST
    Bardzo proszę, mamy nadzieję że będzie Ci służył tak jak mi, czyli teraz ze spokojem mogę wyjechać na dłuższe wakacje bo wiem że ten monitoring zapewni mi bezpieczeństwo.
    • 1 wpisy
    2 maja 2017 18:36:41 CEST

    Widzę, że marketing z formy jbp zarejestrował się na każdym portalu i bzdury wypisuje. Otóż powiem Wam prawdę. Kamera KZ2 nie powala. Owszem fajnie, że ma moduł wifi i zapis na kartę. Kompletny bezsens to krótki kabel w gniazdem RJ przyciskiem reset i gniazdem zasilania - w tym momencie robi się z niej kamera wewnętrzna, bo brakuje zabezpieczenia przed wilgocią. Nie zaszkodziłoby, gdyby była wyposażona w POE i złączki przeciwilgociowe. Element przegubowy do ustawiania kamery w pionie - bardzo kiepska śrubka lub gwint w nakrętce. Dostałem ją ze zerwanym gwintem. Na dodatek mocowanie jest ząbkowane, więc nie ma możliwości płynego ustawienia. Kolejny minus - kamera nie robi nagrań sekwencyjnych. Poważny minus. Zamiast tego robi zdjęcia co ustawiony interwał czasu. Co gorsze tych zdjęć nie da się przejrzeć aplikacją na smartfona, bo nie ma takiej opcji. Można to jedynie zrobić przez przeglądarkę na kompie. Nie ma możliwości kasowania zdjęć. Nawet jeśli przez eksploratora windows "wykasujemy" zdjęcia, to po ponownym wejściu do katalogu nadal tam są. Poważne niedociągnięcie. Mikrofon chyba ma jakąś wadę, bo bez przerwy słychać jakby ktoś w niego pukał, jakby chrobotanie podczas wiatru. Tylko dlaczego słychać to gdy wiatru nie ma? Obraz, dopiero po ustawieniu wysokiego bit rate można powiedzieć, że jest ok. Poza tym - lekkie aberracje. Ocena 6/10


    Ten wpis został zmieniony przez sotb w 2 maja 2017 18:37:33 CEST"
    • 8 wpisy
    9 lutego 2018 11:00:05 CET
    Podstawą jest to jaki budżet jesteśmy wstanie przeznaczyć na zakup kamer do monitoringu domu czy generalnie naszej działki. Akurat na Makrosat znajdziecie wszystko co niezbędni i możecie liczyć na fachowa pomoc, zapraszamy :)

Szybka Odpowiedź