Forum Budowlane » Łazienki - wystrój i wyposażenie

Bateria natryskowa z deszczownicą

    • 31 wpisy
    16 marca 2017 12:35:57 CET

    Czy ktoś z Was posiada baterię natryskową z deszczownicą? Polecacie? Odradzacie? Czy z tej deszczownicy faktycznie się korzysta? Czy jest to wygodne? A czym różni się używanie deszczownicy od użwania baterii prysznicowej powieszonej u góry? :P Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i sugestie, bo stoję przed wyborem i nie wiem na co się zdecydować.  

    • 28 wpisy
    16 marca 2017 15:13:31 CET
    Ja mam i to i to. Najczęściej korzystam właśnie z deszczownicy. Plusy takie, że woda leci na całe Twoje ciało, a Ty masz wolne ręce. Ułatwia mi to np mycie głowy.
    Ale już np moja żona używa zamiennie raz tego, raz tego. Deszczownicy wtedy kiedy myje się cała łącznie z włosami. Ale kiedy nie chce moczyć włosów – wtedy deszczownica odpada. W takich sytuacjach najlepiej sprawdza się słuchawka prysznicowa.
    Dlatego moim zdaniem najlepiej jest mieć i to i to. A jeśli miałbym się decydować na jedną opcję wtedy wybrałbym słuchawkę prysznicową. Wszystko też zależy od preferencji osób, które oprócz Ciebie będą korzystały z prysznica.
    I jeszcze taka rada, jak chcesz kupować to rozejrzyj się np gdzieś po sklepach stacjonarnych co Ci się podoba, a następnie zamów w necie – wtedy zazwyczaj jest taniej ;)
    • 31 wpisy
    17 marca 2017 11:51:26 CET
    No fakt, z tymi włosami to na to nie wpadłem, a pewnie żona wolałaby mieć wybór. Chciałem zdecydować się na jedną opcję, ale w takim wypadku muszę to przemyśleć czy przypadkiem nie zamontować i tego i tego.
    A Ty też tak robiłeś, że zamawiałeś przez neta? Możesz wskazać jakieś miejsce z polecenia?
    • 28 wpisy
    20 marca 2017 11:57:09 CET

    Ja zamawiałem wszystko do swojej łazienki (łącznie właśnie z baterią prysznicową) w sklepie internetowym Łazienka Plus. Najpierw połaziłem po sklepach stacjonarnych, zobaczyłem co mi się podoba, pospisywałem sobie marki, modele tego co chcę, a potem wybierałem w necie. Dzięki temu na całym moim zamówieniu, które było duże udało się zaoszczędzić w sumie kilka stówek!

    • 25 wpisy
    20 marca 2017 13:21:35 CET

    Ja też mam to i to i w sumie Bernek chyba napisał już wszystko co różnicuje te dwie rzeczy. Więcej nie widzę jakiś szczególnych różnic.

    Jedyny minus deszczownicy jak dla mnie to to, że po odkręceniu wody, spływa najpierw trochę zimnej, która została z poprzedniej kąpieli w przewodach. Czasem ten "zimny prysznic" mnie wkurza. Poza tym polecam mieć jedno i drugie.

    Co do sklepu łazienka plus to nie znam, ale podoba mi się takie rozwią nie wiem czemu ja nie wpadłem na to przy remoncie swojej łazienki, żeby zaoszczędzić trochę kasy.

    • 31 wpisy
    20 marca 2017 14:35:35 CET
    Ok, teraz już wszystko jasne, dzięki za rady, bo chętnie skorzystam z tego co tu opisaliście.
    • 136 wpisy
    1 sierpnia 2017 14:37:44 CEST

    W przypadku deszczownic bez systemu anti-calc (czyli zapobiegającemu osadzaniu się kamienia) konieczne są dość częste konserwacje. Zaniedbanie w tym względzie skutkować może zapychaniem się poszczególnych wylotów i wadliwym działaniu urządzenia. Czyszczenie deszczownicy jest pracochłonne i jeśli konserwacja zostanie zaniedbana, wiąże się potem z użyciem środków chemicznych.

    • 13 wpisy
    1 grudnia 2017 08:32:02 CET
    Akurat tutaj polecam szukać w dobrych i godnych zaufania sklepach internetowych z artykułami do wyposażenia łazienki, akurat poniekąd zajmujemy się tym na co dzień więc możemy pomóc i doradzić na forum.
    • 2 wpisy
    7 marca 2018 14:00:51 CET
    Ja mam taką baterię ,która jest połączona z deszczownicą oraz natryskiem pukntowym. Ktoś tu pisało o zimnej wodzie . Dlatego ja nie używam deszczownicy ;) Co do kupna, to warto się zastanowić, jakiego producenta kupic. W bardzo rozsądnej cenie ma w swojej ofercie Armatura Kraków KFA . Jest to polski producent ;)
    • 15 wpisy
    21 sierpnia 2018 12:03:32 CEST

    Od niedawna sam posiadam taką baterię, jak narazie sprawdza się bardzo dobrze. Jeżeli szukasz podobnych, to myślę, że warto spojrzeć dokładniej na portal allegro, akurat na naszych aukcjach znajdziesz wszystko czego szukasz :) 


    Ten wpis został zmieniony przez ichcompl w 21 sierpnia 2018 19:26:16 CEST"
    • 136 wpisy
    28 września 2018 13:48:12 CEST

    Deszczownica wpasuje się do kabiny prysznicowej, która będzie wyłożona płytami w odcieniu srebra. Kompozycja ta nawiąże do stylu industrialnego.

    Jednak, aby w łazience takiej nie było zbyt "zimno", podłogę można wyłożyć podłużnymi płytkami, które imitują drewno.

Szybka Odpowiedź