Forum Budowlane » Budowa i remont z Fachową Ekipą

Dom z drewna - jaka firma?

    • 31 wpisy
    24 kwietnia 2017 23:07:24 CEST

    Długo zastanawialiśmy się z mężem czy stać nas będzie na budowę nowego domu, aż w końcu postanowiliśmy zaryzykować i podjąć tą odważną decyzję. Zawsze snuliśmy plany o zamieszkaniu w domu drewnianym z bali. Stawiamy na ekologię, życie na wsi i szybką realizację planów. Aktualie rozglądamy się za firmą, która zrealizuje nam naszą inwestycję. Może znacie takie, które są godne polecenia?

    • 2 wpisy
    25 kwietnia 2017 21:37:25 CEST

    Też marzy mi się taki ś na Mazurach miałam okazję być właśnie w takim ł tam przytulny klimat,szcególnie kiedy ogień palił się w kominku:) Podobno takie domy buduje się bardzo szybko,są ekologiczne i energooszczędne.

    • 32 wpisy
    27 kwietnia 2017 20:47:20 CEST
    Dom z bala to fajna sprawa. Budowa z dobrą firmą idzie całkiem sprawnie. Klimat na pewno inny niż domy murowane. Jeżeli Wam odpowiada, to nie ma co się zastanawiać a realizować plany.
    Co do ekipy to ciężko cokolwiek doradzić nie znając lokalizacji i stylu domu jaki chcecie budować. Gdzie macie działkę? Macie już projekt?
    • 31 wpisy
    8 maja 2017 20:19:25 CEST

    Działkę mamy w niedalekiej odległości od lasu. Jest tam mało zabudowań, a te które występują są w znacznych odległościach od siebie i to sie raczej nie zmieni. Taki domek drewniany idealnie by tam pasował. Lubimy takie sielskie klimaty. Nie chcemy żadnych nowoczesnych rozwiązań. Plan domu mamy już obmyślony, ale samego projektu nie posiadamy. Chyba nawet nie mając wybranej firmy nie mozemy go zlecić pierwszemu lepszemu architektowi- prawda?

    • 32 wpisy
    10 maja 2017 22:29:25 CEST
    Co do projektu to zobaczcie sobie biuro Wiejskie Klimaty. Specjalizują się w takich domach, więc może się dogadacie z Waszym projektem. Co do ekipy to może Natur Eko Dom. Mają fajne pomysły, mają dom modelowy, więc można zobaczyć jak to w praktyce wygląda.
    Praca biura projektowego i samej ekipy budującej jest niezależna i właściwie dopiero z projektem możecie iść po wycenę budowy do danej firmy :)
    • 31 wpisy
    30 maja 2017 20:50:20 CEST
    JackB dzięki za podpowiedzi. Oglądaliśmy z mężem realizacje Natur Eko Dom i jesteśmy zafascynowani tymi domami. Postanowiliśmy wybrać się do nich, obejrzeć dom modelowy i wstępnie porozmawiać. Jestem bardzo podekscytowana i nie mogę się doczekać terminu wyjazdu.
    • 262 wpisy
    2 czerwca 2017 09:13:06 CEST
    JA ne lubię domów z drewna z tego względu że często bardzo mocno strzelają bo dobrze wysuszone drewno trafić to na prawde trzeba mieć fart :)
    • 32 wpisy
    7 czerwca 2017 20:21:08 CEST
    Cma123 napisał/a:
    JackB dzięki za podpowiedzi. Oglądaliśmy z mężem realizacje Natur Eko Dom i jesteśmy zafascynowani tymi domami. Postanowiliśmy wybrać się do nich, obejrzeć dom modelowy i wstępnie porozmawiać. Jestem bardzo podekscytowana i nie mogę się doczekać terminu wyjazdu.

    No dom modelowy to fajna sprawa. Zawsze można zobaczyć jak coś jest zrobione, porozmawiać z wykonawcą itd. Mam nadzieję, że podzielisz się wrażeniami :)

    • 1132 wpisy
    1 września 2017 10:01:48 CEST
    Ja własnie nie wiem do końca jak to wszystko działa w przypadku domów modułowych.
    • 21 wpisy
    4 listopada 2017 08:10:29 CET
    Najlepiej już o szczegóły zapytać bezpośrednio producenta i wykonawcy domu z drewna. Tutaj na pierwszym miejscu stawiałbym przede wszystkim wysoką jakość i solidność wykonania.
    • 262 wpisy
    1 października 2018 23:28:24 CEST
    A to będzie kanadyjka czy konkretnie sam masz projekt według którego go zbudujesz.
    • 585 wpisy
    1 maja 2019 22:51:24 CEST
    A ile taki dom kosztuje? Wychodzi drożej niż w przypadku murowanego.
    • 1132 wpisy
    1 lipca 2019 09:05:47 CEST
    A robisz dom z bali, czy jednak klasyczna kanadyjka?

Szybka Odpowiedź