Forum Budowlane » Projektowanie i aranżacja wnętrz

    • 1 wpisy
    28 sierpnia 2017 21:11:16 CEST

    Witam, na wstępie zaznaczę że jestem kompletnym początkującym jeśli chodzi o remonty i zwracam się do Was z pośbą pomocy. Mianowicie chcę wyremontować i urzącić sobie własny pokój. 

    Wymiary pokoju to 235x335. Wszystko jest ogólnie do roboty, ściany, podłoga, sufit. Aktulanie sufit jest dość nisko, ok wysokość pokoju, tyle że nad sufitem jest dach "koperta" myślę nad zerwaniem sufitu i wyłożenie watą pomiędzy belkami, na to płyty by sufit nie był nisko i płasko a żeby zrobić skosy i powiększyć optycznie pokój. Druga sprawa to brak grzejnika w pokoju i to jest największym problemem. Jak to ogarnąć? Ogrzewanie podłogowe elektryczne czy myśleć nad kuciem ścian i przebijaniem się na piętro z centralnym ? Jeśli centralne to grzejnik czy wystarczyło by podłogowe na tak mały pokój? Dodam że to pokój  młodzieżowy i prosiłbym też o pomoc przy aranżacji wnętrza by przestrzeni było jak najwięcej. Moge jutro dodać zdjęcia jak to mniej więcej wygląda na dziś dzień. z góry dzięki za pomoc.

    • 13 wpisy
    1 grudnia 2017 08:54:08 CET
    A jaki masz układ Co oraz kocioł? Podaj nieco więcej szczegółów, aczkolwiek ogrzewanie podłogowe to znakomite i bardzo komfortowe rozwiązanie. Podstawowa sprawa to tak czy inaczej dobra izolacja samego pokoju, zacznij właśnie od tego.
    • 4 wpisy
    10 grudnia 2017 11:09:53 CET
    Dokladnie potrzeba wiecej szczegolow.
    • 23 wpisy
    21 grudnia 2017 16:13:44 CET
    Ogrzewanie podłogowe to komfort oraz wygoda, natomiast jeśli podasz szczegóły to będziemy mogli doradzić czy w Twoim przypadku warto się nim interesować.
    • 20 wpisy
    2 stycznia 2018 18:47:34 CET

    Jeśli chodzi o ogrzewanie,to podłogowe wydaje się dość rozsądne,dodałby jeszcze jakiś grzejnik elektryczny,łatwy w montażu i podłączeniu,co powinno być dobry rozwiązniem na taką powierzchnię i koszty nie powinny być wcale takie wysokie,jeśli pokój będzie zamykany... Z kolei przy aranżacji ściany,proponuje powieści obraz na płótnie :) Ostatnio sam zamówiłem na stronie Fotoobrazyinfo i jak się okazało ładnie się prezentuje i ciszy to oko,nie tylko domowników ale i gości!


    Ten wpis został zmieniony przez darful w 2 stycznia 2018 19:00:09 CET"
    • 136 wpisy
    5 maja 2018 15:45:18 CEST

    W przypadku grzejników elektrycznych polecam produkty Atlantic Polska. Są one wyposażone w czujniki ruchu, światła i otwartych okien, dzięki czemu obniżają temperaturę, gdy niema nikogo w domu, jest noc lub podczas wietrzenia. Poza tym sterować nimi można za pomocą aplikacji mobilnej Cozytouch w telefonie.

    • 13 wpisy
    1 czerwca 2018 12:18:30 CEST
    Witam wszystkich na forum. Generalnie również uważam, że ogrzewanie podłogowe będzie w tym przypadku bardzo dobrą i praktyczną opcją, a co do samego wyposażenia pokoju to zerknij także na Ekomar, gdzie znajdziesz wiszące półki modułowe i nie tylko, to może się przydać :)

Szybka Odpowiedź